Kenteken check H-291-FF

APK verlopen - 14+ eigenaars - 102.252 km (peildatum apr 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-222338
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
H-291-FF
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic ENERGY TCe 115
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-291-FF: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Type brandstof
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2013

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2013) – Kenteken H-291-FF

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
58

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2013) – Kenteken H-291-FF

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2013) – Kenteken H-291-FF

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
64

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2013) – Kenteken H-291-FF

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
78

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2013) – Kenteken H-291-FF

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 8.000 - € 9.000
Adviesprijs nieuw
€ 30.884
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
6 dagen verlopen
Eigenaarhistorie
14+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H5F A4
Vergelijkbare voertuigen in NL
184 voertuigen
Keren opgezocht
338 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic ENERGY TCe 115 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (14 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1395 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Compacte en zuinige 1.2 TCe turbomotor met 85 pk, geschikt voor dagelijks gebruik.
  • Ruime en praktische MPV met flexibele zitplaatsen en voldoende bagageruimte.
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten.
  • Redelijke nieuwprijs en betaalbare wegenbelasting in Nederland.
  • Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik in praktijk.
  • Betrouwbare voorwielaandrijving en comfortabele rijervaring.

Waar je op moet letten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties als niet tijdig onderhouden.
  • Turbo kan slijtage vertonen, vooral bij hoge kilometerstanden.
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot verminderde motorprestaties.
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren of slecht onderhoud.
  • Handgeschakelde versnellingsbak kan slijtage vertonen aan koppeling en lagers.
  • Marktwaarde is beperkt door leeftijd en concurrentie in segment.

Volledige analyse

Kenteken H-291-FF is een grijze Renault Scénic 1.2 TCe Collection uit 2013 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor die 85 pk levert. Deze MPV uit 2009 is voorzien van een handgeschakelde transmissie en voorwielaandrijving. De nieuwprijs lag destijds rond de €26.890.

De 1.2 TCe motor in deze Renault Scénic heeft de motorcode H5Ft (ook wel bekend als de K4M-variant met turbo). Het is een 1198cc 4-cilinder turbobenzinemotor met directe injectie, die 85 pk levert. Deze motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting (timing chain) en turbo. Het olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, vooral als onderhoud niet strikt wordt gevolgd.

De handgeschakelde versnellingsbak van deze Scénic is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en versnellingsbaklagers na intensief gebruik. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de koppeling zijn aan te raden om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld voor een MPV uit deze klasse.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 85 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.2 TCe Collection uit 2009 met kenteken H-291-FF is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en of de distributieketting tijdig is gecontroleerd of vervangen. Controleer ook de staat van de turbo en injectoren. Een proefrit en technische keuring kunnen verborgen problemen aan het licht brengen. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €3.000 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken H-291-FF uit 2013 is een praktische en relatief zuinige MPV met een compacte 1.2 TCe motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo, biedt deze auto een goede balans tussen ruimte, comfort en kosten. Goed onderhoud is essentieel voor betrouwbaar gebruik.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Navigatie €610
Metallic lak €550

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

MEI 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 mei 2024
DEC 2023

Kilometerstand

XXX,065 km geregistreerd

XXX,065 km
INFO
15 december 2023
MRT 2022

Kilometerstand

XXX,964 km geregistreerd

XXX,964 km
INFO
8 maart 2022
JAN 2020

Kilometerstand

XXX,688 km geregistreerd

XXX,688 km
INFO
9 januari 2020
MRT 2013

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 maart 2013
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

APK keuring details: De band is beschadigd

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Remlicht functioneert niet naar behoren, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

APK keuring details: Band met laag profiel

9 maart 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

Afbeeldingen

Renault Scénic ENERGY TCe 115 2013 – Afbeelding 1
december 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2013 – Afbeelding 2
december 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2013 – Afbeelding 3
december 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2013 – Afbeelding 4
december 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2013 – Afbeelding 5
december 2023

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 08-04-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5F A4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1197 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 116 pk (85 kW)
Trekkracht 190 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,37 m
Totale breedte 1,85 m
Voertuighoogte 1,68 m
Wielafstand 2,7 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 560 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,7 s
Max. snelheid 185 km/u
Verbruik gecombineerd 5,9 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 135 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 115 (H-291-FF)

Wat is de APK status van H-291-FF?

De APK van H-291-FF is verlopen op 08-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is H-291-FF een import auto?

Ja, H-291-FF is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-291-FF gehad?

H-291-FF heeft 14+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Scénic 2009?

De motorcode is H5Ft, een 1198cc 4-cilinder turbobenzinemotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken, wat onderhoud vereist om dure motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.2 TCe?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen de €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een 85 pk benzinemotor bedraagt de wegenbelasting ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.2 TCe uit 2009?

De marktwaarde ligt tussen de €3.000 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en een kloppend geluid.

Signalen:

Onregelmatig stationair draaien, motorstoringen, motorlampje brandt.

Matig risico
Motor

Turbo defecten

De turbo kan olie gaan lekken of slijtage vertonen, wat resulteert in vermogensverlies.

Signalen:

Verminderde acceleratie, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Verstopte brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken door vervuiling, wat leidt tot slechte verbranding.

Signalen:

Schokkerig rijden, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Matig risico
Motor

Olieverbruik toename

Olieverbruik kan toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Matig risico
Transmissie

Koppelingsslijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief gebruik of verkeerd schakelen.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende olie.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde