Kenteken check H-318-RR

APK verlopen - 2+ eigenaars - 63.259 km (peildatum mei 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-914642
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
H-318-RR
Merk voertuig
Dacia
Dacia logo
Type
Logan MCV Stepway TCe 90
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-318-RR: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Type brandstof
Benzine
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018

Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken H-318-RR

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
81

Waardebehoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken H-318-RR

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken H-318-RR

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
87

Veiligheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken H-318-RR

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
93

Prestaties Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken H-318-RR

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 10.000 - € 13.000
Nieuwprijs
€ 17.085
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
7 dagen
Eigenaren
2+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H4B G4
Vergelijkbare voertuigen in NL
346 voertuigen
Bekeken
434 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1234 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zuinig verbruik
  • Praktische ruimte
  • Lage aanschafprijs
  • Goede waardebehoud
  • Eenvoudige en betaalbare onderhoudskosten

Waar je op moet letten

  • Beperkte motorprestaties
  • Geen geavanceerde veiligheidsfuncties
  • Simpel interieur
  • Beperkte opties voor comfort

Volledige analyse

Kenteken H-318-RR is een blauwe Dacia Logan MCV uit 2018 met een 898cc motor. Deze auto is een populaire keuze in de MPV-markt vanwege zijn ruimte en zuinigheid.

De Dacia Logan MCV 0.9 TCe Stepway is uitgerust met een 898cc driecilinder benzinemotor, type H4B 408, die 66 kW (90 pk) levert bij 5.250 rpm. De motor is voorzien van een turbo en multipoint brandstofinjectie[1][4].

De auto heeft een handmatige vijfversnellingsbak. Bekende problemen met de transmissie zijn zeldzaam, maar regelmatig onderhoud is essentieel om defecten te voorkomen.

Het verbruik van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe Stepway is zuinig, met een gecombineerd verbruik van ongeveer 5,5 liter per 100 km. De praktijk kan echter variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden.

De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €8.000 tot €10.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De onderhoudskosten zijn relatief laag, met een jaarlijkse APK en servicekosten van ongeveer €200 tot €500.

Deze blauwe Dacia Logan MCV met kenteken H-318-RR uit 2018 is een goede keuze voor wie een praktische en zuinige auto zoekt. Echter, het is belangrijk om de bekende problemen in de gaten te houden.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Leer €500
Metallic lak €470

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

JUN 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
17 juni 2024
MEI 2020

Kilometerstand

XXX,421 km geregistreerd

XXX,421 km
INFO
25 mei 2020
MEI 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
3 mei 2018
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

23 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld, Verkeerd aantal remlichten volgens regels

Afbeeldingen

Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 1
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 2
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 3
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 4
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 5

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
APK verloopt:
Vorige APK: 03-05-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4B G4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 898 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 90 pk (66 kW)
Maximaal koppel 140 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,53 m
Totale breedte 1,76 m
Voertuighoogte 1,55 m
Wielafstand 2,63 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 515 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,1 s
Topsnelheid begrensd 170 km/u
Verbruik gecombineerd 5,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 115 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (H-318-RR)

Wat is de APK status van H-318-RR?

De APK van H-318-RR is verlopen op 03-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is H-318-RR een import auto?

Ja, H-318-RR is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-318-RR gehad?

H-318-RR heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de topsnelheid van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe?

De topsnelheid is 170 km/h.

Wat is het brandstofverbruik van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe?

Het gecombineerde verbruik is ongeveer 5,5 liter per 100 km.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto?

De wegenbelasting voor een auto met 66 pk in Nederland is afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto, maar voor een auto van deze categorie ligt het rond de €100 tot €150 per jaar.

Wat is de motorcode van de 898cc motor?

De motorcode is H4B 408.

Wat is de maximale laadcapaciteit van de Dacia Logan MCV?

De maximale laadcapaciteit is 1.518 liter met de achterbank neergeklapt.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

De onderhoudskosten liggen rond de €200 tot €500 per jaar, afhankelijk van de APK en servicebeurten.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timing Chain

Soms kan de timing chain problemen geven, vooral bij hoge kilometerstanden.

Signalen:

Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.

Let op
Motor

Turbo

Turbo problemen kunnen optreden door slecht onderhoud.

Signalen:

Verlies van vermogen of rook uit de uitlaat.

Gering risico
Motor

Injectoren

Vuil of verstopte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slecht verbruik.

Signalen:

Verhoogd brandstofverbruik of slechte motorprestaties.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1234 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 kentekens

Type Plaat