Kenteken check H-338-RZ

APK verlopen - 7 eigenaars - 40.902 km (peildatum mrt 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-974232
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
H-338-RZ
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur TCe 100
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-338-RZ: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Renault Captur TCe 100 2020

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-338-RZ

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
92

Waardebehoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-338-RZ

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-338-RZ

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
67

Veiligheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-338-RZ

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
95

Prestaties Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-338-RZ

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 18.000 - € 22.000
Nieuwprijs
€ 26.500
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
42 dagen
Eigenaren
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H4D B4
Vergelijkbare kentekens
981 voertuigen
Bekeken
384 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur TCe 100 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1311 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Compacte en zuinige 999cc 3-cilinder turbomotor met 74 pk.
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten.
  • Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik (praktisch ca. 6,0-6,5 l/100 km).
  • Redelijk wegenbelastingtarief voor benzineauto met 74 pk.
  • Comfortabele en praktische mini-SUV met moderne veiligheidsvoorzieningen.
  • Degelijke marktwaarde en waardebehoud voor een auto uit 2019.

Waar je op moet letten

  • Mogelijke lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • Timing chain kan geluiden geven en vereist soms onderhoud of vervanging.
  • Koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsgebruik.
  • Soms problemen met injectoren bij hoge kilometerstanden.
  • Elektronische storingen (zoals airco of infotainment) komen sporadisch voor.
  • Wegens compacte motor minder krachtig bij vol beladen of heuvelachtig terrein.

Volledige analyse

Kenteken H-338-RZ is een grijze Renault Captur uit 2020 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV, nieuwprijs €25.120, biedt een compacte en zuinige rijervaring met 74 pk en voorwielaandrijving.

De 999cc motor in deze Renault Captur is onderdeel van Renaults 1.0 TCe-serie, met een 3-cilinder turbomotor die ongeveer 74 pk levert. De motorcode wordt vaak aangeduid als H4D of H4B, afhankelijk van het bouwjaar en markt. Deze motor is ontworpen voor efficiëntie en lage emissies, met een turbo voor extra vermogen. Bekende motorproblemen zijn onder meer een lichte neiging tot olieverbruik en soms geluiden van de ketting (timing chain), vooral bij hogere kilometerstanden. De turbo zelf is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden problemen geven, maar dit is minder frequent bij deze motorvariant.

De handgeschakelde transmissie van de Captur 1.0 TCe 100 Intens is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Wel is bekend dat de koppeling bij intensief stadsgebruik sneller kan slijten, wat leidt tot hogere onderhoudskosten. Er zijn geen wijdverspreide klachten over mechanische defecten aan de versnellingsbak zelf. Regelmatig onderhoud en juiste rijstijl verlengen de levensduur van de transmissie.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 74 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €700. Reparaties aan motor en transmissie zijn relatief betaalbaar, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.0 TCe 100 Intens uit 2019 met kenteken H-338-RZ is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral oliepeil en kettinggeluiden. Vraag naar eventuele garantie of dealeronderhoud. Let op slijtage van de koppeling en controleer of er geen storingsmeldingen zijn geweest. De marktwaarde ligt momenteel rond €14.000 tot €17.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor wie een compacte, zuinige SUV zoekt met een goede balans tussen prestaties en kosten.

Deze grijze Renault Captur met kenteken H-338-RZ uit 2020 is een praktische en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 999cc 3-cilinder motor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals olieverbruik en koppelslijtage, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding en is hij geschikt voor dagelijks gebruik in Nederland.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
eCall
Stuurbekrachtiging

Extra opties

DAB-Radio Pakket
Bochtverlichting Pakket
Airconditioning Pakket
Radio Pakket
Metallic lak €487

Voertuig historie

Tijdlijn

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
15 november 2025
JUL 2022

Kilometerstand

XXX,243 km geregistreerd

XXX,243 km
INFO
24 juli 2022
APR 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 april 2020
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld

Voertuigfoto's

Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 1
november 2025

+-7

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 24-04-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4D B4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 101 pk (74 kW)
Trekkracht 160 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,23 m
Totale breedte 1,8 m
Hoogte 1,58 m
Wielafstand 2,64 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 13,3 s
Max. snelheid 173 km/u
Gecombineerd verbruik 5,1 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 133 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur TCe 100 (H-338-RZ)

Wat is de APK status van H-338-RZ?

De APK van H-338-RZ is verlopen op 24-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is H-338-RZ een import auto?

Nee, H-338-RZ is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft H-338-RZ gehad?

H-338-RZ heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TCe motor in de Renault Captur 2019?

De motorcode is meestal H4D of H4B, afhankelijk van het exacte bouwjaar en markt.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar de koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsgebruik.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €500 en €700, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting voor een 74 pk benzineauto bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.0 TCe 100 Intens uit 2019?

De marktwaarde ligt tussen €14.000 en €17.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Olieverbruik en timing chain geluiden

De 1.0 TCe motor kan bij hogere kilometerstanden meer olie verbruiken en de timing chain kan een ratelend geluid maken.

Symptomen:

Oliepeil daalt sneller dan normaal, hoorbare kettinggeluiden bij koude start of stationair draaien.

Matig risico
Transmissie

Koppelslijtage bij handgeschakelde versnellingsbak

De koppeling slijt sneller bij intensief stadsverkeer met veel stop-start.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Laag risico
Motor

Injectoren problemen

Injectoren kunnen verstopt raken of defect raken bij hoge kilometerstanden, wat leidt tot motorstoringen.

Symptomen:

Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen infotainment en airco

Sporadische storingen in het infotainmentsysteem en airconditioning kunnen voorkomen.

Symptomen:

Niet werkende radio, airco die niet koelt of uitvalt.

Matig risico
Uitlaat/Emissie

Losse katalysator bij sommige bouwjaren

Sommige Capturs uit 2018 kunnen een losse katalysator hebben door slechte lasnaden.

Symptomen:

Rammelend geluid onder de auto, emissieproblemen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1311 kg. Dat is 9% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur TCe 100 exemplaren

Auto Nummerplaat