Kenteken check H-380-XJ

APK geldig tot jun 2028 - 3 eigenaars - 74.838 km (peildatum mrt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-115669
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
H-380-XJ
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur TCe 130 GPF
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-380-XJ: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
Renault Captur TCe 130 GPF 2020

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken H-380-XJ

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
67

Waardebehoud Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken H-380-XJ

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken H-380-XJ

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
64

Veiligheid Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken H-380-XJ

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken H-380-XJ

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 18.000 - € 22.000
Oorspronkelijke prijs
€ 28.010
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
763 dagen
Aantal eigenaren
3 eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H5H B4
Aantal in Nederland
39 voertuigen
Populariteit
937 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur TCe 130 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1309 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Moderne 1.3 TCe 130 pk motor met goede prestaties en relatief laag verbruik
  • Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
  • Compact en wendbaar mini-SUV, geschikt voor stadsverkeer en langere ritten
  • Redelijk complete uitrusting in de Intens uitvoering
  • Goede marktwaarde en waardebehoud voor zijn segment
  • Relatief lage wegenbelasting door 96 pk motor

Nadelen

  • Mogelijke problemen met distributieketting bij onvoldoende onderhoud
  • Sporadische turbo- en injectorproblemen gemeld
  • Automatische EDC-transmissie kent vaker storingen, handbak is betrouwbaarder maar koppeling kan slijten
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Elektronische storingen zoals reset van boordcomputer kunnen voorkomen
  • Onderhoud en reparaties kunnen bij niet-erkende garages prijzig zijn

Diepgaande beoordeling

Kenteken H-380-XJ is een blauwe Renault Captur 1.3 TCe 130 Intens uit 2020 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor die 96 pk levert. Deze handgeschakelde mini-SUV werd nieuw geleverd voor €27.020 en is populair vanwege zijn compacte formaat en moderne techniek.

De 1330cc motor in deze Renault Captur is een 1.3 TCe viercilinder, motorcode vaak aangeduid als H5Ht, ontwikkeld in samenwerking met Mercedes. Deze motor levert 130 pk (96 kW) en staat bekend om zijn relatief soepele prestaties en zuinigheid. Bekende motorproblemen zijn onder meer rammelende distributiekettingen die kunnen leiden tot dure reparaties als ze niet tijdig worden aangepakt. Verder zijn er meldingen van hoog olieverbruik bij oudere motorvarianten, maar bij deze 1.3 TCe is dat minder frequent. Turbo- en injectorproblemen komen sporadisch voor, maar zijn niet wijdverbreid bij dit modeljaar.

De handgeschakelde transmissie van de Renault Captur 1.3 TCe 130 Intens is over het algemeen betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van defecten aan de handbak zelf, wat deze transmissie een solide keuze maakt ten opzichte van de automatische EDC-bak die vaker problemen geeft. Onderhoudskosten voor de handgeschakelde versnellingsbak zijn relatief laag, met reguliere olie- en keuringen. Wel kunnen bij intensief gebruik slijtage aan koppeling en synchronisatieringen optreden, wat reparaties kan vereisen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 96 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Reparaties aan motor en transmissie zijn zeldzaam maar kunnen kostbaar zijn als ze voorkomen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.3 TCe 130 Intens uit 2020 met kenteken H-380-XJ is het belangrijk om te controleren of de distributieketting geen rammelgeluiden maakt en of het onderhoudsboekje compleet is. Let ook op software-updates die olieverbruik en transmissieproblemen kunnen verminderen. De handgeschakelde versie is betrouwbaarder dan de automatische EDC-versie. Controleer de staat van de koppeling en vraag naar eventuele eerdere reparaties. De marktwaarde ligt momenteel rond €15.000 tot €18.000 voor goed onderhouden exemplaren met gemiddelde kilometerstand.

Deze blauwe Renault Captur met kenteken H-380-XJ uit 2020 is een compacte, zuinige en praktisch ingestelde mini-SUV met een betrouwbare 1.3 TCe motor en handgeschakelde transmissie. Hoewel er enkele aandachtspunten zijn zoals distributieketting en mogelijke software-updates, biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties, comfort en onderhoudskosten voor Nederlandse autokopers.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant Pakket
Bochtverlichting Pakket
Regensensor Pakket
Lane Change Assistant €244
Smartphone Draadloos opladen €146
Metallic lak €487

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
25 juni 2025
JUN 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 juni 2020
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

1 mei 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 56

18 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

Beeldmateriaal

Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 1
maart 2025
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 2
maart 2025
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 3
maart 2025
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 4
maart 2025
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 5
maart 2025

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 18-06-2027

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H5H B4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1333 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 131 pk (96 kW)
Max. koppel 240 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Blauw
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,23 m
Breedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,58 m
Wielbasis 2,64 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,6 s
Maximumsnelheid 195 km/u
Gemiddeld verbruik 5,0 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 141 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur TCe 130 GPF (H-380-XJ)

Wat is de APK status van H-380-XJ?

De APK van H-380-XJ is geldig tot juni 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-380-XJ een import auto?

Nee, H-380-XJ is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft H-380-XJ gehad?

H-380-XJ heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe 130 motor in de Renault Captur 2019?

De motorcode is meestal H5Ht, een 1.3-liter viercilinder turbomotor ontwikkeld in samenwerking met Mercedes.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting van deze motor?

Ja, de distributieketting kan rammelen en vroegtijdig slijten, wat kan leiden tot dure reparaties als het niet tijdig wordt verholpen.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar en kent weinig defecten, met lagere onderhoudskosten dan de automatische EDC-bak.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur 1.3 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €600 en €900, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt in Nederland ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting rammelen

De distributieketting kan vroegtijdig slijten en rammelende geluiden veroorzaken, wat kan leiden tot dure reparaties als het niet tijdig wordt verholpen.

Kenmerken:

Rammelend geluid bij koude start, motor loopt onregelmatig

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik en motorolieproblemen

Sommige motoren vertonen hoog olieverbruik door foutieve aansturing van de oliepomp, vaak opgelost met software-update.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat

Kritiek
Transmissie

Problemen met automatische EDC-transmissie

Automatische versnellingsbakken kunnen defect raken door softwareproblemen of mechanische slijtage, wat leidt tot dure reparaties of vervanging.

Kenmerken:

Waarschuwing 'controleer transmissie', schakelproblemen

Laag
Elektronica

Elektronische storingen en reset van boordcomputer

Boordcomputer kan zichzelf resetten, waardoor instellingen en verbruiksgegevens verdwijnen.

Kenmerken:

Plotselinge taalwisselingen, verlies van dagteller en verbruiksweergave

Aandacht vereist
Chassis

ABS-sensor problemen

ABS-sensoren kunnen vervuilen of defect raken, wat ABS-waarschuwingen veroorzaakt.

Kenmerken:

ABS-lampje brandt, verminderde remondersteuning

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1309 kg. Dat is 9% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur TCe 130 GPF in Nederland

Model Kenteken