Kenteken check H-489-FL

APK geldig tot mei 2027 - 7+ eigenaars - 126.542 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-047283
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
H-489-FL
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Touran 1.5 TSI OPF ACT
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-489-FL: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
VW Touran 1.5 TSI OPF ACT 2019

Betrouwbaarheid VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2019) – Kenteken H-489-FL

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2019) – Kenteken H-489-FL

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2019) – Kenteken H-489-FL

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2019) – Kenteken H-489-FL

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2019) – Kenteken H-489-FL

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
81

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 29.000 - € 36.000
Catalogusprijs
€ 44.914
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
438 dagen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
DAD
Soortgelijke auto's in NL
1 voertuigen
Aantal keren bekeken
223 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Touran 1.5 TSI OPF ACT komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1550 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Ruime, praktische MPV met 7 zitplaatsen en grote kofferbak (834 liter)[1][3].
  • Goede rijeigenschappen en comfort, vergelijkbaar met Golf-platform[4].
  • Betrouwbare 1.5 TSI-motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[4][6].
  • DSG-automaat biedt comfortabel en zuinig rijden.
  • Goede uitrusting in Comfortline-uitvoering (o.a. climate control, cruise control, parkeersensoren).
  • Redelijk lage onderhoudskosten voor het segment.

Aandachtspunten

  • Geen opvallend design; functioneel, maar niet bijzonder[3].
  • Infotainment is verouderd vergeleken met nieuwere modellen (geen volledig digitaal dashboard)[3].
  • DSG-automaat kan schokkerig aanvoelen bij lage snelheden[4].
  • Derde zitrij is vooral geschikt voor kinderen.
  • Matig waardebehoud vergeleken met SUV’s of hatchbacks.
  • Hogere wegenbelasting dan kleinere benzineauto’s.

Gedetailleerde analyse

Kenteken H-489-FL is een grijze Volkswagen Touran uit 2019 met een 1498cc motor, 110pk, automaat en 7 zitplaatsen. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische details, veelvoorkomende problemen, verbruik, marktwaarde, onderhoudskosten en praktische informatie voor Nederlandse kopers.

## Motorcode & Technische Details De Volkswagen Touran 1.5 TSI Comfortline 7p uit 2015 heeft een 1498cc viercilinder benzinemotor met turbo (EA211-serie). De motorcode voor deze 110pk (81kW) variant is **EA211 CHPA** (controleer altijd het kentekenbewijs of motorplaatje voor de exacte code, want er zijn meerdere EA211-blokken in omloop). Deze motor is voorzien van directe injectie (TSI) en een turbo, wat zorgt voor een soepele krachtopbouw en redelijk laag verbruik voor een MPV van deze omvang[1][6]. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze motor, in tegenstelling tot oudere 1.2 TSI-motoren. De ketting is over het algemeen betrouwbaar, maar laat deze bij hoge kilometerstanden (150.000+ km) preventief controleren. **Categorie: Motor, Ernst: yellow**. **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij intensief gebruik of slecht onderhoud, maar geen structurele zwakte. **Categorie: Motor, Ernst: orange**. **Injectoren:** Geen veelvoorkomende problemen gemeld. **Categorie: Motor, Ernst: yellow**. **Olieverbruik:** De 1.5 TSI staat niet bekend om excessief olieverbruik, in tegenstelling tot sommige oudere VW-motoren. Normaal olieverbruik is maximaal 0,5 liter per 1.000 km. **Categorie: Motor, Ernst: yellow**. ## Transmissie & Onderhoud De Touran 1.5 TSI Comfortline 7p uit 2015 is leverbaar met een 7-traps DSG-automaat (DQ200 of DQ381, afhankelijk van het bouwjaar en exacte uitvoering). De DSG is over het algemeen betrouwbaar, maar kent bekende aandachtspunten: - **DSG-problemen:** Incidenteel meldingen van schokkerig schakelen of softwareproblemen, vooral bij koud starten. Regelmatige olie- en filterverversing (elke 60.000 km) is cruciaal. **Categorie: Transmissie, Ernst: orange**. - **Onderhoudskosten:** Jaarlijkse kleine beurt ca. €200-€300, grote beurt €400-€600. APK-kosten ca. €40-€60 per jaar. Reparatiekosten kunnen oplopen bij DSG-problemen of turbo-issues, maar zijn niet structureel hoog voor deze uitvoering. ## Verbruik - **WLTP:** Onbekend voor deze specifieke uitvoering (WLTP werd pas later ingevoerd), maar vergelijkbare modellen zitten rond de 6,0-6,5 l/100 km (ca. 1 op 15,5)[1]. - **Praktijk:** Eigenaren melden een praktijkverbruik van 6,5-8,0 l/100 km (1 op 12-15), afhankelijk van rijstijl en belading[1]. ## Marktwaarde & Waardebehoud - **Nieuwprijs:** €45.429 (bron: catalogusprijs 2015). - **Huidige marktwaarde (2025):** €12.000-€18.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor een MPV; na 10 jaar blijft ca. 30-40% van de nieuwprijs over, wat gemiddeld is voor dit segment. ## Onderhoudskosten per Jaar - **APK:** €40-€60 - **Service (klein/groot):** €200-€600 - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoud. Gemiddeld €500-€1.000 per jaar bij normaal gebruik. - **Bandenset:** €400-€600 per 40.000-50.000 km ## Wegenbelasting (110pk, Nederland) De Touran 1.5 TSI 110pk valt in de **lichte tariefgroep** voor personenauto’s (tot 1.200 kg ledig gewicht). De **wegenbelasting in 2025** bedraagt ca. **€48 per maand** (€576 per jaar), afhankelijk van provincie en gewichtsklasse. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Ruime, praktische MPV met 7 zitplaatsen en grote kofferbak (834 liter)[1][3]. - Goede rijeigenschappen en comfort, vergelijkbaar met Golf-platform[4]. - Betrouwbare 1.5 TSI-motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[4][6]. - DSG-automaat biedt comfortabel en zuinig rijden. - Goede uitrusting in Comfortline-uitvoering (o.a. climate control, cruise control, parkeersensoren). - Redelijk lage onderhoudskosten voor het segment. **Nadelen** - Geen opvallend design; functioneel, maar niet bijzonder[3]. - Infotainment is verouderd vergeleken met nieuwere modellen (geen volledig digitaal dashboard)[3]. - DSG-automaat kan schokkerig aanvoelen bij lage snelheden[4]. - Derde zitrij is vooral geschikt voor kinderen. - Matig waardebehoud vergeleken met SUV’s of hatchbacks. - Hogere wegenbelasting dan kleinere benzineauto’s. ## Veelvoorkomende Problemen (met ernst en categorie) | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |-------------------------|-------------|---------|------------------------------------------------------------------------------| | DSG-schokken | Transmissie | orange | Schokkerig schakelen bij koud starten of in de file | | Turbo-lekkage | Motor | orange | Incidenteel bij intensief gebruik of slecht onderhoud | | Olieverbruik | Motor | yellow | Meestal binnen specificaties, geen structureel probleem | | Infotainment-storing | Elektronica | yellow | Incidenteel bevriezen of traag reageren | | Remblokken slijtage | Chassis | yellow | Snelle slijtage bij zwaar gebruik (veel stad) | ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de Touran 1.5 TSI 110pk automaat?** Antwoord: Tussen de 6,5 en 8,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading[1]. **2. Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Touran?** Antwoord: Over het algemeen betrouwbaar, maar laat de olie en filter tijdig vervangen. Incidenteel schokkerig schakelen bij koud starten[4]. **3. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** Antwoord: €200-€600 voor service, €40-€60 voor APK, plus incidentele reparaties[1]. **4. Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?** Antwoord: Ca. €48 per maand (€576 per jaar) in 2025 voor 110pk benzine[1]. **5. Is de derde zitrij geschikt voor volwassenen?** Antwoord: Beperkt; vooral geschikt voor kinderen of korte ritten[3]. **6. Hoeveel bagageruimte is er met 7 zitplaatsen?** Antwoord: 137 liter met alle stoelen in gebruik, 834 liter met de derde rij neergeklapt[1]. ## Conclusie Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken H-489-FL uit 2019 is een praktische, ruim opgezette MPV met een betrouwbare 1.5 TSI-motor en comfortabele DSG-automaat. De auto biedt veel ruimte voor gezinnen, is zuinig in gebruik en kent relatief lage onderhoudskosten. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie van de transmissie en turbo, en controleer de distributieketting bij hoge kilometerstanden. Qua waardebehoud en wegenbelasting scoort de Touran gemiddeld voor zijn klasse. Voor wie ruimte en praktijkgerichtheid zoekt, is de Touran 1.5 TSI Comfortline 7p een degelijke keuze. ## Bronnen - Technische specificaties en verbruik: engineindetail.com[1] - Autotests en ervaringen: What Car?[4], Carwow[3] - Forumervaringen en veelgestelde vragen: Honest John[7] - Actuele marktinformatie en specificaties: AutoGids[6] ## YouTube Video’s (Array) ["https://www.youtube.com/watch?v=...", // Zoek op: "Volkswagen Touran 1.5 TSI review" voor Nederlandse tests "https://www.youtube.com/watch?v=...", // Zoek op: "Volkswagen Touran 1.5 TSI DSG test drive" voor Engelse reviews "https://www.youtube.com/watch?v=..." // Zoek op: "Volkswagen Touran 1.5 TSI automaat ervaring" voor eigenaarservaringen ]

## Transmissie & Rijgedrag De Volkswagen Touran 1.5 TSI Comfortline 7p uit 2019 is uitgerust met een 7-traps DSG-automaat (dual-clutch), wat zorgt voor vlotte en zuinige schakelingen tijdens normaal gebruik. De DSG is over het algemeen betrouwbaar, maar kent enkele aandachtspunten: - **Schokkerig schakelen:** Vooral bij lage snelheden of koud starten kan de automaat wat houterig aanvoelen. Dit is een bekend fenomeen bij DSG-automaten en wordt vaak opgelost met een software-update bij de dealer[4]. - **Onderhoud:** De DSG vereist een olie- en filterverversing elke 60.000 km. Het negeren van deze service kan leiden tot dure reparaties. **Categorie: Transmissie, Ernst: orange**. - **Rijgedrag:** De Touran rijdt comfortabel en stabiel, met goed dempende vering en weinig lichaamswieg. Het stuurgedrag is voorspelbaar en direct, mede dankzij het Golf-platform[4]. ## Verbruik (WLTP vs Praktijk) - **WLTP:** Officieel verbruik voor vergelijkbare modellen ligt rond de 6,0-6,5 l/100 km (ca. 1 op 15,5), maar deze waarde is niet officieel gepubliceerd voor de exacte uitvoering uit 2015[1]. - **Praktijk:** Eigenaren melden een verbruik van 6,5-8,0 l/100 km (1 op 12-15), afhankelijk van rijstijl, belading en gebruik van de airco[1]. ## Marktwaarde & Waardebehoud - **Nieuwprijs:** €45.429 (catalogus 2015) - **Huidige marktwaarde (2025):** €12.000-€18.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. - **Waardebehoud:** Na 10 jaar blijft ca. 30-40% van de nieuwprijs over, wat gemiddeld is voor een MPV in deze klasse. ## Onderhoudskosten per Jaar - **APK:** €40-€60 - **Service (klein/groot):** €200-€600 - **Reparaties:** Gemiddeld €500-€1.000 per jaar bij normaal gebruik. - **Bandenset:** €400-€600 per 40.000-50.000 km ## Wegenbelasting (110pk, Nederland) De Touran 1.5 TSI 110pk valt in de lichte tariefgroep voor personenauto’s. De **wegenbelasting in 2025** bedraagt ca. **€48 per maand** (€576 per jaar), afhankelijk van provincie en gewichtsklasse[1]. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer ruim en praktisch interieur met 7 zitplaatsen en grote kofferbak[1][3]. - Goede rijeigenschappen en comfort, vergelijkbaar met Golf-platform[4]. - Betrouwbare 1.5 TSI-motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[4][6]. - DSG-automaat biedt comfortabel en zuinig rijden. - Goede uitrusting in Comfortline-uitvoering. - Redelijk lage onderhoudskosten voor het segment. **Nadelen** - Geen opvallend design; functioneel, maar niet bijzonder[3]. - Infotainment is verouderd vergeleken met nieuwere modellen[3]. - DSG-automaat kan schokkerig aanvoelen bij lage snelheden[4]. - Derde zitrij is vooral geschikt voor kinderen. - Matig waardebehoud vergeleken met SUV’s of hatchbacks. - Hogere wegenbelasting dan kleinere benzineauto’s. ## Veelvoorkomende Problemen (met ernst en categorie) | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |-------------------------|-------------|---------|------------------------------------------------------------------------------| | DSG-schokken | Transmissie | orange | Schokkerig schakelen bij koud starten of in de file | | Turbo-lekkage | Motor | orange | Incidenteel bij intensief gebruik of slecht onderhoud | | Olieverbruik | Motor | yellow | Meestal binnen specificaties, geen structureel probleem | | Infotainment-storing | Elektronica | yellow | Incidenteel bevriezen of traag reageren | | Remblokken slijtage | Chassis | yellow | Snelle slijtage bij zwaar gebruik (veel stad) | ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de Touran 1.5 TSI 110pk automaat?** Antwoord: Tussen de 6,5 en 8,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading[1]. **2. Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Touran?** Antwoord: Over het algemeen betrouwbaar, maar laat de olie en filter tijdig vervangen. Incidenteel schokkerig schakelen bij koud starten[4]. **3. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** Antwoord: €200-€600 voor service, €40-€60 voor APK, plus incidentele reparaties[1]. **4. Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?** Antwoord: Ca. €48 per maand (€576 per jaar) in 2025 voor 110pk benzine[1]. **5. Is de derde zitrij geschikt voor volwassenen?** Antwoord: Beperkt; vooral geschikt voor kinderen of korte ritten[3]. **6. Hoeveel bagageruimte is er met 7 zitplaatsen?** Antwoord: 137 liter met alle stoelen in gebruik, 834 liter met de derde rij neergeklapt[1]. ## Conclusie Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken H-489-FL uit 2019 is een praktische, ruim opgezette MPV met een betrouwbare 1.5 TSI-motor en comfortabele DSG-automaat. De auto biedt veel ruimte voor gezinnen, is zuinig in gebruik en kent relatief lage onderhoudskosten. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie van de transmissie en turbo, en controleer de distributieketting bij hoge kilometerstanden. Qua waardebehoud en wegenbelasting scoort de Touran gemiddeld voor zijn klasse. Voor wie ruimte en praktijkgerichtheid zoekt, is de Touran 1.5 TSI Comfortline 7p een degelijke keuze. ## Bronnen - Technische specificaties en verbruik: engineindetail.com[1] - Autotests en ervaringen: What Car?[4], Carwow[3] - Forumervaringen en veelgestelde vragen: Honest John[7] - Actuele marktinformatie en specificaties: AutoGids[6] ## YouTube Video’s (Array) ["https://www.youtube.com/watch?v=...", // Zoek op: "Volkswagen Touran 1.5 TSI review" voor Nederlandse tests "https://www.youtube.com/watch?v=...", // Zoek op: "Volkswagen Touran 1.5 TSI DSG test drive" voor Engelse reviews "https://www.youtube.com/watch?v=..." // Zoek op: "Volkswagen Touran 1.5 TSI automaat ervaring" voor eigenaarservaringen ]

## Praktische Kosten & Eigenschappen **Wegenbelasting (110pk, Nederland):** De grijze Volkswagen Touran 2019 1.5 TSI 110pk valt in de lichte tariefgroep voor personenauto’s. In 2025 betaal je ongeveer **€48 per maand** (€576 per jaar) aan wegenbelasting, afhankelijk van de provincie en het exacte ledig gewicht[1]. **Verzekering:** De verzekeringspremie hangt af van je woonplaats, schadevrije jaren en dekking, maar voor een middenklasse MPV als de Touran 1.5 TSI Comfortline 7p betaal je gemiddeld **€40-€70 per maand** voor een allrisk- of WA+ dekking. **Brandstofkosten:** Met een praktijkverbruik van 6,5-8,0 l/100 km en een benzineprijs van ca. €2,00 per liter (2025), kost 15.000 km per jaar ongeveer **€1.950-€2.400** aan brandstof. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €40-€60 - **Service (klein/groot):** €200-€600 - **Reparaties:** Gemiddeld €500-€1.000 per jaar bij normaal gebruik - **Bandenset:** €400-€600 per 40.000-50.000 km **Afschrijving:** Na 10 jaar blijft ca. 30-40% van de nieuwprijs over. De afschrijving bedraagt dus gemiddeld **€2.000-€3.000 per jaar** in de eerste jaren, afnemend naarmate de auto ouder wordt. **Totale kosten per jaar (indicatie):** - **Vaste lasten (wegenbelasting + verzekering):** €1.000-€1.500 - **Brandstof:** €1.950-€2.400 - **Onderhoud:** €700-€1.600 - **Afschrijving:** €1.000-€2.000 (na 5-10 jaar) **Conclusie:** De grijze Volkswagen Touran met kenteken H-489-FL uit 2019 is qua gebruikskosten vergelijkbaar met andere middenklasse MPV’s. De wegenbelasting is relatief hoog voor een benzineauto, maar het verbruik en onderhoud vallen mee. Let op tijdig onderhoud aan de DSG-automaat en turbo om onverwachte reparatiekosten te voorkomen. ## Bronnen - Technische specificaties en verbruik: engineindetail.com[1] - Autotests en ervaringen: What Car?[4], Carwow[3] - Forumervaringen en veelgestelde vragen: Honest John[7] - Actuele marktinformatie en specificaties: AutoGids[6]

## Aankoopadvies voor Kenteken H-489-FL De grijze Volkswagen Touran 2019 1.5 TSI Comfortline 7p is een praktische keuze voor gezinnen die veel ruimte, comfort en betrouwbaarheid zoeken. Hieronder vind je een overzicht van aandachtspunten bij aankoop, gebaseerd op de meest actuele informatie en eigenaarservaringen. **Waarop letten bij aankoop?** - **Onderhoudshistorie:** Controleer of alle services volgens het boekje zijn uitgevoerd, vooral de DSG-olieverversing (elke 60.000 km). - **Kilometerstand:** Bij hoge kilometerstanden (150.000+ km) is het verstandig de distributieketting en turbo te laten controleren. - **Proefrit:** Let tijdens de proefrit op schokkerig schakelen van de DSG-automaat, vooral bij koud starten of in de file. - **Electronica:** Test alle functies van het infotainmentsysteem en de airco. - **Carrosserie:** Controleer op roest (vooral bij oudere exemplaren) en let op de staat van de remschijven en -blokken. - **APK-historie:** Vraag naar de APK-geschiedenis en eventuele reparaties. **Aanbevolen acties na aankoop** - **Onderhoud:** Laat direct een kleine service uitvoeren (olie, filters, remvloeistof). - **Software-updates:** Vraag bij de dealer naar de laatste software-updates voor de DSG-automaat en het infotainmentsysteem. - **Bandenspanning:** Controleer en stel de bandenspanning in volgens de voorschriften voor optimaal verbruik en comfort. **Alternatieven overwegen?** Vergelijk de Touran met de Ford S-Max, Citroën Grand C4 Spacetourer of Renault Grand Scénic voor meer ruimte, betere rijeigenschappen of lagere kosten. De Touran onderscheidt zich door zijn Golf-achtige rijgedrag en degelijke afwerking, maar het design en infotainment zijn wat gedateerd[3][4]. **Conclusie** Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken H-489-FL uit 2019 is een solide, ruim opgezette MPV met een betrouwbare motor en automaat. Let bij aankoop op het onderhoud van de transmissie en turbo, en kies bij voorkeur een exemplaar met volledige onderhoudshistorie. Qua kosten en gebruikservaring is de Touran 1.5 TSI Comfortline 7p een verstandige keuze voor gezinnen die veel kilometers maken en ruimte nodig hebben. ## Bronnen - Technische specificaties en verbruik: engineindetail.com[1] - Autotests en ervaringen: What Car?[4], Carwow[3] - Forumervaringen en veelgestelde vragen: Honest John[7] - Actuele marktinformatie en specificaties: AutoGids[6]

Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken H-489-FL uit 2019 is een praktische, ruim opgezette MPV met een betrouwbare 1.5 TSI-motor en comfortabele DSG-automaat. De auto biedt veel ruimte voor gezinnen, is zuinig in gebruik en kent relatief lage onderhoudskosten. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie van de transmissie en turbo, en controleer de distributieketting bij hoge kilometerstanden. Qua waardebehoud en wegenbelasting scoort de Touran gemiddeld voor zijn klasse. Voor wie ruimte en praktijkgerichtheid zoekt, is de Touran 1.5 TSI Comfortline 7p een degelijke keuze.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant €335
Zij-airbags achter €375
DAB-Radio €245
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €985
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €320
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €580
Verkeersbordenherkenning €320
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €205
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €215
Navigatie €1085
Leer €2440
Metallic lak €565
Trailer Assist €310

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
8 januari 2026
JAN 2020

Kilometerstand

XXX,729 km geregistreerd

XXX,729 km
INFO
15 januari 2020
MEI 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
16 mei 2019
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

15 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 11

24 mei 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

Beeldmateriaal

VW Touran 1.5 TSI OPF ACT 2019 – Afbeelding 1
februari 2026

+-7

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 24-05-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code DAD
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1498 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 150 pk (110 kW)
Draaimoment 250 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Aantal stoelen 7 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,83 m
Hoogte incl. dakrails 1,67 m
Asafstand 2,79 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 8,9 s
Topsnelheid 209 km/u
Brandstofverbruik mix 5,6 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 163 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (H-489-FL)

Wat is de APK status van H-489-FL?

De APK van H-489-FL is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-489-FL een import auto?

Ja, H-489-FL is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-489-FL gehad?

H-489-FL heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Touran 1.5 TSI 110pk automaat?

Tussen de 6,5 en 8,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading[1].

Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Touran?

Over het algemeen betrouwbaar, maar laat de olie en filter tijdig vervangen. Incidenteel schokkerig schakelen bij koud starten[4].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

€200-€600 voor service, €40-€60 voor APK, plus incidentele reparaties[1].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?

Ca. €48 per maand (€576 per jaar) in 2025 voor 110pk benzine[1].

Is de derde zitrij geschikt voor volwassenen?

Beperkt; vooral geschikt voor kinderen of korte ritten[3].

Hoeveel bagageruimte is er met 7 zitplaatsen?

137 liter met alle stoelen in gebruik, 834 liter met de derde rij neergeklapt[1].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Transmissie

DSG-schokken

Schokkerig schakelen bij koud starten of in de file

Herkenningspunten:

Houterig rijgedrag bij lage snelheden

Belangrijk
Motor

Turbo-lekkage

Incidenteel bij intensief gebruik of slecht onderhoud

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, olieverlies

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Meestal binnen specificaties, geen structureel probleem

Herkenningspunten:

Licht verhoogd olieverbruik bij hoge kilometerstanden

Minimaal
Elektronica

Infotainment-storing

Incidenteel bevriezen of traag reageren

Herkenningspunten:

Systeem loopt vast, trage bediening

Minimaal
Chassis

Remblokken slijtage

Snelle slijtage bij zwaar gebruik (veel stad)

Herkenningspunten:

Piepende remmen, kortere levensduur remblokken

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1550 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke VW Touran 1.5 TSI OPF ACT modellen

Voertuig Registratie