Kenteken check H-594-TJ
APK geldig tot jun 2026 - 3 eigenaars - 123.483 km (peildatum jul 2024)
Er zijn 10 aandachtspunten voor H594TJ
Basis informatie
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2020) – Kenteken H-594-TJ
Waardebehoud Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2020) – Kenteken H-594-TJ
Onderhoud Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2020) – Kenteken H-594-TJ
Veiligheid Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2020) – Kenteken H-594-TJ
Prestaties Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2020) – Kenteken H-594-TJ
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz CLA Coupé 200 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1400 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Moderne en zuinige 1332cc turbomotor (M282) met 120 pk
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en rijplezier
- Stijlvol en sportief design met premium uitstraling
- Relatief laag brandstofverbruik in praktijk (6-7 L/100 km)
- Goede veiligheidsuitrusting en 5-sterren Euro NCAP score
- Redelijk lage wegenbelasting en onderhoudskosten voor een Mercedes
Minpunten
- Beperkte achterruimte door coupé-achtige daklijn
- Mogelijk olieverbruik bij hoge kilometerstanden
- Turbo en injectoren kunnen problemen geven zonder goed onderhoud
- Koppeling slijtage bij intensief stadsgebruik
- Harde vering kan minder comfortabel zijn op slechte wegen
- Hogere aanschafprijs dan vergelijkbare niet-premium modellen
Volledige analyse
Kenteken H-594-TJ is een zwarte Mercedes-Benz CLA-klasse 200 Advantage uit 2020 met een 1332cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte sedan met voorwielaandrijving heeft een nieuwprijs van circa €39.883 en biedt een combinatie van stijl, efficiëntie en rijplezier.
De 1332cc motor in deze CLA 200 Advantage is een 4-cilinder turbobenzinemotor met een motorcode die vaak wordt aangeduid als M282, een moderne downsized motor met directe injectie en turbo. Deze motor levert ongeveer 120 pk en staat bekend om zijn relatief zuinige verbruik en goede prestaties voor zijn klasse. De motor heeft een kettingaandrijving voor de nokkenas, wat doorgaans onderhoudsvriendelijker is dan een distributieriem. Bekende problemen zijn beperkt, maar er zijn meldingen van incidenteel olieverbruik en soms problemen met de turbo of injectoren, vooral bij hoge kilometerstanden of bij onvoldoende onderhoud.
De handgeschakelde transmissie in deze variant is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn weinig meldingen van ernstige defecten, maar zoals bij veel handgeschakelde bakken kunnen slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen optreden, vooral bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar een koppeling vervangen kan tussen de €600 en €1000 kosten afhankelijk van werkplaats en onderdelen.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,7 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, tussen de 6 en 7 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 120 pk benzinemotor in Nederland bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.
Bij aankoop van een Mercedes-Benz CLA 200 Advantage uit 2019 met kenteken H-594-TJ is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op tekenen van olieverbruik of turbo problemen en controleer de staat van de koppeling en transmissie. Deze auto biedt een goede balans tussen luxe en zuinigheid, maar zorg voor een grondige technische inspectie om onverwachte kosten te voorkomen.
Deze zwarte Mercedes-Benz CLA-klasse met kenteken H-594-TJ uit 2020 is een stijlvolle en efficiënte compacte sedan met een moderne 1332cc turbomotor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een scherp verbruik, relatief lage onderhoudskosten en een goede marktwaarde is het een aantrekkelijke keuze voor wie een premium compacte auto zoekt. Wel is het belangrijk om alert te zijn op mogelijke motor- en transmissieproblemen en een gedegen onderhoudshistorie te waarborgen.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 18
Afbeeldingen
+12
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (H-594-TJ)
Wat is de APK status van H-594-TJ?
De APK van H-594-TJ is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is H-594-TJ een import auto?
Nee, H-594-TJ is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft H-594-TJ gehad?
H-594-TJ heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de officiële motorcode van de 1332cc motor in de CLA 200?
De motorcode is doorgaans M282, een 1.33-liter 4-cilinder turbobenzinemotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
In de praktijk ligt het verbruik meestal tussen de 6 en 7 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP van 5,7 L/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen de €600 en €900 inclusief APK, service en kleine reparaties, exclusief grote onderhoudsbeurten.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Voor een 120 pk benzinemotor ligt de wegenbelasting rond de €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 CLA 200 Advantage?
De marktwaarde ligt circa tussen €22.000 en €27.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.
Bekende aandachtspunten
Olieverbruik bij hoge kilometerstand
Sommige M282 motoren vertonen verhoogd olieverbruik na 100.000 km, mogelijk door zuigerveren of klepafdichtingen.
Signalen:
Regelmatig bijvullen van olie, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Turbo storingen
Turbo kan defect raken door oliecontaminatie of slijtage, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Signalen:
Vermogensverlies, fluitend geluid, rook uit uitlaat.
Injectoren verstopt of defect
Directe injectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit of vervuiling.
Signalen:
Onregelmatig lopen motor, vermogensverlies, verhoogd verbruik.
Koppeling slijtage
Koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Elektronische storingen in infotainmentsysteem
Af en toe storingen of vastlopen van het multimediasysteem gemeld.
Signalen:
Bevriezen scherm, uitval functies, herstart nodig.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1400 kg. Dat is 17% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Mercedes-Benz CLA Coupé 200 in Nederland
| Type | Plaat |
|---|---|