Kenteken check H-659-NR

APK geldig tot nov 2027 - 3 eigenaars - 116.055 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-805206
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
H-659-NR
Automerk
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz logo
Uitvoering
CLA Coupé 220
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-659-NR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Type brandstof
Benzine
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2020

Betrouwbaarheid Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2020) – Kenteken H-659-NR

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
73

Waardebehoud Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2020) – Kenteken H-659-NR

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2020) – Kenteken H-659-NR

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2020) – Kenteken H-659-NR

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2020) – Kenteken H-659-NR

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 30.000 - € 37.000
Adviesprijs nieuw
€ 64.658
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
608 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
260920
Vergelijkbare voertuigen in NL
6 voertuigen
Bekeken
230 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Mercedes-Benz CLA Coupé 220 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1545 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • **Efficiënte 4MATIC aandrijving**: Deze auto biedt een goede grip op verschillende ondergronden.
  • **Moderne technologie**: Het MBUX infotainment systeem en andere innovaties zorgen voor een comfortabele rijervaring.
  • **Ruim interieur**: De auto biedt voldoende ruimte voor passagiers en bagage.
  • **Sportieve prestaties**: De 2.0-liter motor levert voldoende vermogen voor een sportieve rijervaring.
  • **Stijlvol design**: De CLA-klasse heeft een aantrekkelijk en modern design.

Waar je op moet letten

  • **Brandstofverbruik**: Het verbruik kan hoger zijn dan verwacht, vooral in stadsverkeer.
  • **Onderhoudskosten**: Hoewel de auto betrouwbaar is, kunnen onderhoudskosten oplopen.
  • **Beperkte zichtbaarheid**: De achterruit en de hoeken kunnen lastig zijn om te zien.
  • **Prijs**: De auto kan duurder zijn dan vergelijkbare modellen van andere merken.

Uitgebreide analyse

Kenteken H-659-NR is een zwarte Mercedes-Benz CLA-klasse uit 2020 met een 1991cc motor. Deze auto behoort tot de klein middenklasse en is uitgerust met een 4MATIC aandrijving en een automatische transmissie. De nieuwprijs van deze variant was €52.413.

De motor van de Mercedes-Benz CLA-klasse 220 4MATIC is een 2.0-liter viercilinder benzine motor met een vermogen van 140 kW (190 pk) bij 5.500 tpm en een koppel van 300 Nm bij 1.800 tpm[6]. De motorcode voor deze motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een DOHC (Double Overhead Cam) motor met directe brandstofinjectie en turbo[6].

De transmissie is een 7-versnellings automaat met dubbele koppeling, wat soepel schakelen mogelijk maakt. Bekende problemen met deze transmissie zijn zeldzaam, maar onderhoudskosten kunnen variëren afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de frequentie van onderhoud.

Het brandstofverbruik van de CLA 220 4MATIC volgens de WLTP-normen is niet expliciet vermeld, maar in de praktijk kan het verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto hangt af van de staat, kilometerstand en onderhoudsgeschiedenis. Onderhoudskosten per jaar kunnen variëren tussen €500 en €1.000 voor APK en service, afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de frequentie van onderhoud.

De Mercedes-Benz CLA-klasse 220 4MATIC Premium Plus biedt een goede balans tussen prestaties en comfort. Voordelen zijn de ruime interieur, de efficiënte 4MATIC aandrijving en de moderne technologie zoals het MBUX infotainment systeem. Nadelen kunnen zijn het relatief hoge brandstofverbruik en de kosten van onderhoud.

Deze zwarte Mercedes-Benz CLA-klasse met kenteken H-659-NR uit 2020 is een aantrekkelijke optie voor wie een comfortabele en sportieve rijervaring zoekt in de klein middenklasse.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €1148
High-beam Assistant €209
Zij-airbags achter €435
Precrash-systeem €383
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €963
Adaptive Cruise Control €696
Lane Change Assistant €522
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Verkeersbordenherkenning €342
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €348
Smartphone Draadloos opladen €232
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Parkeerhulp Pakket
Parkeerassistent €783
Navigatie €1357
Leer €1612
Metallic lak €870
Runflat €255

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 december 2025
MRT 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
19 maart 2020
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: Slijtage remsysteem

1 maart 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

Afbeeldingen

Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2020 – Afbeelding 1
november 2025

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 10-11-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode 260920
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1991 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 190 pk (140 kW)
Trekkracht 300 Nm
Wielaandrijving vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling sedan
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 4 deurs
Lak Zwart
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,7 m
Totale breedte 1,86 m
Voertuighoogte 1,44 m
Wielafstand 2,73 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 7,0 s
Max. snelheid 237 km/u
Verbruik gecombineerd 6,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 155 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (H-659-NR)

Wat is de APK status van H-659-NR?

De APK van H-659-NR is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-659-NR een import auto?

Nee, H-659-NR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft H-659-NR gehad?

H-659-NR heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de topsnelheid van de Mercedes-Benz CLA 220 4MATIC?

De topsnelheid is 237 km/h[4].

Wat is het brandstofverbruik van de CLA 220 4MATIC?

Het praktische verbruik kan variëren, maar volgens de WLTP-normen is het niet expliciet vermeld. In de praktijk kan het verbruik hoger zijn dan verwacht.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde hangt af van de staat, kilometerstand en onderhoudsgeschiedenis van de auto.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Onderhoudskosten kunnen variëren tussen €500 en €1.000 per jaar voor APK en service.

Wat is de wegenbelasting voor een 140pk auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met een vermogen van 140 pk hangt af van de provincie en de specifieke regels die daar gelden. Gemiddeld kan de wegenbelasting variëren tussen €243 en €268 per drie maanden[6].

Wat is de motorcode voor de 1991cc motor?

De motorcode is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen.

Veel voorkomende klachten

Laag risico
Motor

Timing Chain

Er zijn geen specifieke meldingen van problemen met de timing chain in de CLA 220.

Signalen:

Geen specifieke symptomen gemeld.

Let op
Motor

Turbo

Er zijn enkele meldingen van turbo problemen in andere modellen, maar niet specifiek voor de CLA 220.

Signalen:

Mogelijke veranderingen in prestaties of geluiden.

Laag risico
Motor

Injectoren

Geen specifieke problemen met injectoren gemeld.

Signalen:

Geen specifieke symptomen.

Let op
Motor

Olieverbruik

Er zijn enkele meldingen van verhoogd olieverbruik in sommige Mercedes modellen, maar niet specifiek voor de CLA 220.

Signalen:

Verhoogd olieverbruik.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Mercedes-Benz

Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1545 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Mercedes-Benz CLA Coupé 220 modellen

Type Plaat