Kenteken check H-731-FB

APK geldig tot apr 2027 - 8 eigenaars - 51.969 km (peildatum mrt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-661193
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
H-731-FB
Fabrikant
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz logo
Model
C 180 Coupé
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-731-FB: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Mercedes-Benz C 180 Coupé 2020

Betrouwbaarheid Mercedes-Benz C 180 Coupé (2020) – Kenteken H-731-FB

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
100

Waardebehoud Mercedes-Benz C 180 Coupé (2020) – Kenteken H-731-FB

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
100

Onderhoud Mercedes-Benz C 180 Coupé (2020) – Kenteken H-731-FB

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
70

Veiligheid Mercedes-Benz C 180 Coupé (2020) – Kenteken H-731-FB

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Mercedes-Benz C 180 Coupé (2020) – Kenteken H-731-FB

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
83

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 38.000 - € 46.000
Oorspronkelijke prijs
€ 60.256
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
389 dagen
Aantal eigenaren
8+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
264915
Soortgelijke auto's in NL
7 voertuigen
Populariteit
713 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz C 180 Coupé komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1555 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Goede prijs-kwaliteitverhouding
  • Betrouwbaar
  • Comfortabel
  • Ruim interieur
  • Goede uitrusting
  • Goede veiligheid
  • Goede wegligging
  • Goede rijeigenschappen
  • Goede motor
  • Goede verbruik
  • Goede opties
  • Goede uitstraling
  • Goede service
  • Goede garantie
  • Goede onderhoud
  • Goede verkoopwaarde
  • Goede opties
  • Goede uitstraling
  • Goede service
  • Goede garantie
  • Goede onderhoud
  • Goede verkoopwaarde

Nadelen

  • Beperkte bagageruimte
  • Beperkte zitruimte achterin
  • Beperkte opties
  • Beperkte uitstraling
  • Beperkte service
  • Beperkte garantie
  • Beperkte onderhoud
  • Beperkte verkoopwaarde
  • Beperkte opties
  • Beperkte uitstraling
  • Beperkte service
  • Beperkte garantie
  • Beperkte onderhoud
  • Beperkte verkoopwaarde

Diepgaande beoordeling

Kenteken H-731-FB is een grijze Mercedes-Benz C-klasse Coupé uit 2020 met een 1497cc benzinemotor, automaat en het Premium Plus Pack. Deze sportieve coupé werd nieuw aangeboden voor €54.864 en combineert Duitse luxe met een compacte, zuinige motor. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen specifiek voor deze variant.

## Motorcode & Technische Specificaties De Mercedes-Benz C-klasse Coupé 180 uit 2018 is uitgerust met een 1.5-liter viercilinder benzinemotor (M 282 DE 15 AL), ook wel aangeduid als de M282-serie. Deze motor levert 115 kW (156 pk) en 250 Nm koppel, gekoppeld aan een 9-traps automaat (9G-TRONIC)[1][7]. De motorcode is essentieel voor onderhoud en recalls; controleer deze altijd bij aankoop of onderhoud. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van ernstige problemen bij deze motor, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan slijtage optreden. Controleer altijd op ratelgeluid bij koude start (orange). **Turbo:** De M282-motor heeft een kleine turbo. Er zijn incidentele meldingen van turbo-lekkages of defecten bij intensief gebruik, maar geen structureel bekend probleem (yellow). **Injectoren:** Geen grote issues gemeld, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen vervuilingen ontstaan. Regelmatig onderhoud voorkomt problemen (yellow). **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij sportief rijgedrag. Controleer het oliepeil regelmatig (yellow). ## Transmissie De 9G-TRONIC automaat staat bekend om zijn vlotte schakelingen en betrouwbaarheid. Ernstige defecten zijn zeldzaam, maar bij oudere exemplaren of na langdurig gebruik kunnen schakelproblemen of software-updates nodig zijn. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat in deze klasse: circa €400-€600 per grote beurt (60.000 km), afhankelijk van het merkdealer of onafhankelijke garage. ## Verbruik **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP is circa 6,5-7,0 l/100 km (ca. 1 op 14,3-15,4). **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak tussen de 7,5 en 8,5 l/100 km (1 op 11,8-13,3), afhankelijk van rijstijl en gebruik[7]. ## Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van deze coupé was €54.864. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €22.000 en €28.000, afhankelijk van uitvoering, staat en onderhoudshistorie. Mercedes-Benz modellen behouden over het algemeen hun waarde beter dan veel concurrenten, maar de compacte motor en relatief lage pk’s drukken de restwaarde iets ten opzichte van de C 300-varianten. ## Onderhoudskosten **APK:** €35-€50 per jaar. **Onderhoud:** Jaarlijkse kleine beurt €250-€400, grote beurt €400-€600. Reparaties buiten garantie kunnen oplopen, vooral bij elektronica of optionele extra’s. **Bandenset:** €600-€900 (afhankelijk van merk en type). **Remmen:** Voor €400-€600 (voor- en achterzijde). ## Wegenbelasting Voor een benzineauto met 115 pk in Nederland betaal je in 2025 circa €88 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). Dit bedrag is gebaseerd op het gewicht en de brandstofsoort, niet op het aantal pk’s. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige en moderne benzinemotor met lage CO2-uitstoot[1][7]. - Luxe uitstraling en hoogwaardige afwerking, zeker met Premium Plus Pack. - Uitstekende rijeigenschappen en comfort voor een compacte coupé. - Betrouwbare 9G-TRONIC automaat met vlotte schakelingen. - Goed gevulde standaarduitrusting, inclusief veiligheidssystemen en connectiviteit. - Relatief lage onderhoudskosten voor een Mercedes in deze klasse. **Nadelen** - Beperkt vermogen (115 pk) voor een sportieve coupé; acceleratie is bescheiden[1]. - Krappe achterbank en beperkte kofferbakruimte, typisch voor coupés in dit segment[5]. - Opties en pakketten (zoals Premium Plus) zijn prijzig en verhogen de aanschafprijs aanzienlijk. - Hogere wegenbelasting dan zuinigere hybrides of elektrische modellen. - Incidentele elektronische mankementen (infotainment, sensoren) komen voor. - Licht verhoogd olieverbruik bij sommige exemplaren. ## Veelvoorkomende Problemen | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |---------------------------|-------------|------------|------------------------------------------------------------------------------| | Licht olieverbruik | Motor | yellow | Bij sommige exemplaren, vooral bij sportief gebruik | | Turbo lekkage/defect | Motor | yellow | Incidenteel, geen structureel probleem | | Infotainment-storing | Elektronica | orange | Software-updates of reset vaak voldoende, soms hardware-probleem | | Schakelproblemen automaat | Transmissie | yellow | Zeer zeldzaam, meestal opgelost met software-update | | Remblokken/schijven slijtage | Chassis | yellow | Normale slijtage, afhankelijk van rijstijl | ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de Mercedes-Benz C-klasse Coupé 180 uit 2018?** Antwoord: In de praktijk verbruikt deze coupé gemiddeld 7,5-8,5 l/100 km (1 op 11,8-13,3), afhankelijk van rijstijl en gebruik[7]. **2. Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?** Antwoord: Circa €88 per maand in 2025 voor een benzineauto met 115 pk. **3. Zijn er bekende motorproblemen met de 1.5-liter M282-motor?** Antwoord: Geen grote problemen, maar licht olieverbruik en incidentele turbo-lekkages komen voor. Controleer altijd het onderhoudshistorie. **4. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** Antwoord: Reken op €250-€400 voor een kleine beurt, €400-€600 voor een grote beurt, plus eventuele reparaties. **5. Hoeveel is deze auto nu nog waard?** Antwoord: Tussen de €22.000 en €28.000 voor een goed onderhouden exemplaar (2025). **6. Is de 9G-TRONIC automaat betrouwbaar?** Antwoord: Ja, deze automaat staat bekend als betrouwbaar. Schakelproblemen zijn zeldzaam en meestal software-gerelateerd. ## Conclusie Deze grijze Mercedes-Benz C-klasse Coupé met kenteken H-731-FB uit 2020 is een stijlvolle, zuinige en comfortabele coupé met een hoogwaardige uitrusting dankzij het Premium Plus Pack. De 1.5-liter motor is modern en zuinig, maar biedt beperkte sportiviteit. Onderhoudskosten zijn redelijk voor het segment, maar opties en pakketten zijn prijzig. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie en controleer op eventueel olieverbruik of elektronische mankementen. Over het algemeen een aantrekkelijke keuze voor wie waarde hecht aan merkimage, comfort en zuinigheid, zonder de absolute sportieve prestaties te zoeken. ## Bronnen - Automobile-catalog: Technische specificaties en prestaties[1] - Auto-data.net: Motorcode, verbruik, transmissie[7] - CarBuzz: Uitrusting, opties, praktijkervaringen[5] - YouTube: Review door Mat Watson (Engels)[6] ## YouTube Video’s (Array) ["https://www.youtube.com/watch?v=jnC0adFyrqU", "https://www.youtube.com/watch?v=...", "https://www.youtube.com/watch?v=..."] *Let op: voor Nederlandse YouTube-reviews van exact deze uitvoering zijn er weinig specifieke video’s beschikbaar. De bovenstaande Engelse review geeft een goed beeld van het model en de uitrusting. Vul eventueel aan met recente Nederlandse autovloggers die Mercedes C-klasse Coupé’s testen.*

De 9G-TRONIC automaat in de Mercedes-Benz C-klasse Coupé 180 uit 2018 staat bekend om zijn vlotte en comfortabele schakelgedrag. Ernstige defecten zijn zeldzaam, maar bij oudere exemplaren of na intensief gebruik kunnen schakelproblemen of software-updates nodig zijn. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat in deze klasse: circa €400-€600 per grote beurt (60.000 km), afhankelijk van merkdealer of onafhankelijke garage. De transmissie draagt bij aan het comfortabele en ontspannen rijgedrag van deze coupé, maar sportieve rijders zullen de directheid van een handgeschakelde versie missen.

De Mercedes-Benz C-klasse Coupé 180 uit 2018 met Premium Plus Pack is in de praktijk een zuinige en comfortabele keuze, maar de compacte motor en beperkte pk’s zorgen voor bescheiden prestaties. De onderhoudskosten zijn redelijk voor het segment, maar opties en pakketten zijn prijzig. De restwaarde is goed, maar lager dan die van de krachtigere C 300-varianten. De wegenbelasting in Nederland is relatief hoog vanwege het gewicht en de brandstofsoort. Over het geheel genomen is deze coupé vooral geschikt voor kopers die waarde hechten aan merkimage, comfort en zuinigheid, zonder de absolute sportiviteit te zoeken.

Bij aankoop van een grijze Mercedes-Benz C-klasse Coupé 2020 met kenteken H-731-FB is het verstandig om het onderhoudshistorie grondig te controleren, met name op olieverbruik, turbo- en injectorstatus. Laat een onafhankelijke keuring uitvoeren en vraag naar eventuele software-updates voor de automaat en infotainment. Let op de staat van de banden, remmen en ophanging. Koop bij voorkeur bij een erkende dealer met garantie, zeker bij oudere exemplaren met hogere kilometerstand. Deze coupé is een uitstekende keuze voor wie zuinigheid, comfort en merkimage belangrijk vindt, maar verwacht geen sportieve prestaties.

Deze grijze Mercedes-Benz C-klasse Coupé met kenteken H-731-FB uit 2020 is een stijlvolle, zuinige en comfortabele coupé met een hoogwaardige uitrusting dankzij het Premium Plus Pack. De 1.5-liter motor is modern en zuinig, maar biedt beperkte sportiviteit. Onderhoudskosten zijn redelijk voor het segment, maar opties en pakketten zijn prijzig. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie en controleer op eventueel olieverbruik of elektronische mankementen. Over het algemeen een aantrekkelijke keuze voor wie waarde hecht aan merkimage, comfort en zuinigheid, zonder de absolute sportieve prestaties te zoeken.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display €1148
High-beam Assistant Pakket
Precrash-systeem €383
Remassistent Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Parkeerhulp Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer €1987
Metallic lak €905
Runflat €325

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

MEI 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
1 mei 2025
FEB 2021

Kilometerstand

XXX,335 km geregistreerd

XXX,335 km
INFO
25 februari 2021
JAN 2020

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
15 januari 2020
JAN 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
7 januari 2020
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

29 april 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 49

21 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

Beeldmateriaal

Mercedes-Benz C 180 Coupé 2020 – Afbeelding 1
maart 2025
Mercedes-Benz C 180 Coupé 2020 – Afbeelding 2
maart 2025
Mercedes-Benz C 180 Coupé 2020 – Afbeelding 3
maart 2025
Mercedes-Benz C 180 Coupé 2020 – Afbeelding 4
maart 2025
Mercedes-Benz C 180 Coupé 2020 – Afbeelding 5
maart 2025

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 29-04-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code 264915
Type motor Benzine
Motorinhoud 1497 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 156 pk (115 kW)
Max. koppel 250 Nm
Aandrijving achterwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting coupe
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Aantal portieren 2 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Maten & Massa

Lengte 4,69 m
Breedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,41 m
Wielbasis 2,84 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 8,9 s
Maximumsnelheid 223 km/u
Gemiddeld verbruik 6,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 162 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Mercedes-Benz C 180 Coupé (H-731-FB)

Wat is de APK status van H-731-FB?

De APK van H-731-FB is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-731-FB een import auto?

Nee, H-731-FB is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft H-731-FB gehad?

H-731-FB heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het gemiddelde verbruik van de Volkswagen Golf 7?

Het gemiddelde verbruik van de Volkswagen Golf 7 is afhankelijk van de motorisering, maar ligt tussen de 5 en 7 liter per 100 km.

Hoe betrouwbaar is de Volkswagen Golf 7?

De Volkswagen Golf 7 is over het algemeen een betrouwbare auto, maar sommige eigenaren melden problemen met de motor, transmissie of elektronica.

Wat zijn de onderhoudskosten van de Volkswagen Golf 7?

De onderhoudskosten van de Volkswagen Golf 7 zijn gemiddeld voor het segment, maar kunnen oplopen bij problemen met de motor, transmissie of elektronica.

Hoeveel bagageruimte heeft de Volkswagen Golf 7?

De Volkswagen Golf 7 heeft een bagageruimte van 380 liter, wat gemiddeld is voor het segment.

Hoe veilig is de Volkswagen Golf 7?

De Volkswagen Golf 7 scoort goed op veiligheid en is uitgerust met diverse veiligheidsvoorzieningen, zoals airbags, ABS, ESP en een kreukelzone.

Hoe zit het met de garantie op de Volkswagen Golf 7?

De Volkswagen Golf 7 heeft een fabrieksgarantie van 2 jaar zonder kilometerbeperking of 3 jaar met een kilometerbeperking van 100.000 km.

Veelvoorkomende problemen

Laag
Motor

Motorproblemen

De motor van de Volkswagen Golf 7 kan problemen ondervinden, zoals olieverbruik, koppelomvormerproblemen of problemen met de distributieriem.

Herkenningspunten:

Ongebruikelijk geluid, trillingen, verminderde prestaties, waarschuwingslampjes op het dashboard.

Laag
Transmissie

Transmissieproblemen

Sommige eigenaren melden problemen met de DSG-automaat, zoals schokken, haperen of vertraging bij het schakelen.

Herkenningspunten:

Schokken, haperen, vertraging bij het schakelen, waarschuwingslampjes op het dashboard.

Laag
Elektronica

Elektronische problemen

Elektronische problemen, zoals defecte sensoren, problemen met het infotainmentsysteem of problemen met de verlichting, komen voor.

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes op het dashboard, storingen in het infotainmentsysteem, problemen met de verlichting.

Laag
Chassis

Ophangingsproblemen

Problemen met de ophanging, zoals versleten schokdempers of problemen met de wielophanging, komen voor.

Herkenningspunten:

Ongebruikelijk geluid, trillingen, verminderde wegligging.

Laag
Chassis

Remproblemen

Problemen met de remmen, zoals versleten remschijven of problemen met het ABS-systeem, komen voor.

Herkenningspunten:

Ongebruikelijk geluid, trillingen, verminderde remkracht, waarschuwingslampjes op het dashboard.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Mercedes-Benz

Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1555 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Mercedes-Benz C 180 Coupé kentekens

Model Kenteken