Kenteken check H-823-TG

APK geldig tot jan 2028 - 6 eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-557284
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
H-823-TG
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Captur TCe 100
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-823-TG: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Brandstoftype
Benzine
Renault Captur TCe 100 2020

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-823-TG

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
73

Waardebehoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-823-TG

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-823-TG

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
68

Veiligheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-823-TG

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken H-823-TG

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 17.000 - € 20.000
Nieuwprijs
€ 24.405
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
664 dagen
Eigenaarhistorie
6+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H4D B4
Vergelijkbare kentekens
143 voertuigen
Bekeken
62 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 100 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1265 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig in verbruik (WLTP en praktijk)
  • Betrouwbare en onderhoudsarme motor
  • Ruime kofferbak voor deze klasse
  • Lage wegenbelasting (74 pk)
  • Wendbaar en makkelijk te parkeren
  • Goede basisuitrusting in Life-uitvoering

Waar je op moet letten

  • Beperkt vermogen op snelweg en bij inhaalmanoeuvres
  • Harde vering, minder comfort op slechte wegen
  • Matig waardebehoud
  • Krap achterin voor lange passagiers
  • Basic interieurkwaliteit in Life-uitvoering
  • Geen automatische transmissie beschikbaar bij deze motor

Volledige analyse

Kenteken H-823-TG is een blauwe Renault Captur uit 2020 met een 999cc motor, type 1.0 TCe 100 Life. Deze compacte SUV (mini-SUV) is voorwielaangedreven, heeft een handgeschakelde versnellingsbak en een nieuwprijs van €21.220. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 999cc driecilinder benzinemotor in de Renault Captur 1.0 TCe 100 Life (2020) heeft de motorcode **H4D 450**[1]. Dit is een moderne, lichte motor met turbo en directe benzine-injectie, ontwikkeld in samenwerking met Daimler en Nissan. Het vermogen bedraagt 100 pk (74 kW) bij 5000 tpm, met een koppel van 160 Nm[1][5]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van ernstige problemen, maar bij hoge kilometerstanden kan slijtage optreden (categorie: **orange** – matig, Motor)[gebaseerd op algemene Renault-forumervaringen]. - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij intensief gebruik of slecht onderhoud (categorie: **orange** – matig, Motor)[gebaseerd op algemene Renault-forumervaringen]. - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen storingen ontstaan (categorie: **yellow** – licht, Motor)[gebaseerd op algemene Renault-forumervaringen]. - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen gemeld, normaal olieverbruik voor een kleine turbo-motor (categorie: **yellow** – licht, Motor)[gebaseerd op algemene Renault-forumervaringen]. **Transmissie:** De handgeschakelde 5- of 6-bak (afhankelijk van markt) is betrouwbaar en onderhoudsarm. Incidenteel melden eigenaren een stugge pook of versnellingsbakgeluid bij koude motor (categorie: **yellow** – licht, Transmissie)[gebaseerd op algemene Renault-forumervaringen]. Onderhoudskosten zijn laag: oliebeurt en eventueel koppelingsrevisie na 150.000+ km.

## Transmissie & Rijgedrag De Renault Captur 1.0 TCe 100 Life (2020) is standaard voorzien van een handgeschakelde versnellingsbak. Deze transmissie is eenvoudig en betrouwbaar, met lage onderhoudskosten. De Captur rijdt soepel in de stad, maar op de snelweg merk je dat het vermogen beperkt is. De stuurbekrachtiging is licht, het zicht is goed en de auto is wendbaar. De vering is aan de harde kant, wat op slechte wegen minder comfortabel kan zijn[3].

## Praktische Kosten **Verbruik:** - **WLTP:** Ongeveer 5,1–5,2 l/100 km[1]. - **Praktijk:** Veel eigenaren melden een verbruik tussen 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[gebaseerd op forumervaringen]. **Wegenbelasting (Nederland, 74 pk):** - **2025 tarief:** €48 per maand (€576 per jaar) voor benzinepersonenauto’s tot 74 pk (bron: RDW/overheid.nl). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 (afhankelijk van garage). - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€300 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Geen structurele dure problemen bekend. Incidentele kosten voor remmen, banden, distributieriem (na 150.000+ km). **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Huidige marktwaarde (2025):** €10.000–€13.000 voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk, vergelijkbaar met andere compacte SUV’s in deze klasse. Renault heeft een iets lagere restwaarde dan bijvoorbeeld Volkswagen of Toyota.

## Voor- en Nadelen **Voordelen:** - **Zuinig verbruik** voor een SUV, zowel volgens WLTP als in de praktijk[1]. - **Betrouwbare, onderhoudsarme motor** zonder grote bekende gebreken. - **Ruime kofferbak** (484–616 liter, afhankelijk van stand van achterbank)[3]. - **Goede uitrusting** in de Life-uitvoering (airco, cruise control, centrale vergrendeling). - **Lage wegenbelasting** voor een SUV van deze grootte. - **Wendbaar en makkelijk te parkeren** in de stad. **Nadelen:** - **Beperkt vermogen** op de snelweg en bij inhaalmanoeuvres. - **Harde vering**, vooral op slechte wegen[3]. - **Matig waardebehoud** vergeleken met Duitse of Japanse concurrenten. - **Krap achterin** voor lange passagiers. - **Basic interieurkwaliteit** in de Life-uitvoering. - **Geen automatische transmissie** beschikbaar bij deze motorvariant[3].

Deze blauwe Renault Captur met kenteken H-823-TG uit 2020 is een zuinige, praktische en onderhoudsarme mini-SUV, ideaal voor stadsgebruik en kleine gezinnen. De auto kent geen grote, structurele problemen, maar het vermogen is beperkt en het interieur is basic. Het waardebehoud is matig, maar de totale kosten van eigendom zijn laag dankzij het lage verbruik en de lage wegenbelasting. Voor kopers die een betrouwbare, compacte SUV zoeken met lage vaste lasten, is de Captur 1.0 TCe 100 Life een overweging waard.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
eCall
Stuurbekrachtiging

Extra opties

DAB-Radio Pakket
Bochtverlichting Pakket
Airconditioning Pakket
Radio Pakket
Metallic lak €487

Voertuig historie

Tijdlijn

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 januari 2026
MEI 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
20 mei 2020
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

9 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Voertuigfoto's

Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 1
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 2
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 3
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 4
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 5
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 6
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 7
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 8

+3

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 09-01-2027

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4D B4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 101 pk (74 kW)
Trekkracht 160 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,23 m
Totale breedte 1,8 m
Hoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 13,3 s
Max. snelheid 173 km/u
Gecombineerd verbruik 5,1 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 133 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur TCe 100 (H-823-TG)

Wat is de APK status van H-823-TG?

De APK van H-823-TG is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-823-TG een import auto?

Nee, H-823-TG is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft H-823-TG gehad?

H-823-TG heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Captur 1.0 TCe 100 Life?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is 5,1–5,2 l/100 km[1].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

In 2025 betaal je €48 per maand (€576 per jaar) voor een benzinepersonenauto tot 74 pk.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €150–€300 per jaar voor onderhoud, exclusief APK (€35–€50). Grote reparaties zijn zeldzaam bij goed onderhoud.

Hoe betrouwbaar is de motor?

De motor is betrouwbaar en onderhoudsarm, zonder grote structurele problemen. Incidenteel kunnen turbo- of injectorproblemen ontstaan bij slecht onderhoud.

Hoe groot is de kofferbak?

De kofferbak is 484 liter, uitbreidbaar tot 616 liter door de achterbank te verschuiven[3].

Hoeveel pk heeft deze Captur?

De Captur 1.0 TCe 100 Life heeft 100 pk (74 kW)[1][5].

Veel voorkomende klachten

Let op
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden kan de distributieketting slijten, wat tot motorschade kan leiden als niet tijdig vervangen.

Symptomen:

Motorgeluid, storingslampje

Let op
Motor

Turbo-problemen

Incidenteel meldingen van turbo-defecten, vooral bij intensief gebruik of slecht onderhoud.

Symptomen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Gering risico
Motor

Injector-storingen

Bij slechte brandstofkwaliteit kunnen injector-problemen ontstaan.

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, storingslampje

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Normaal voor een kleine turbo-motor, geen structureel probleem.

Symptomen:

Tussentijds olie bijvullen

Gering risico
Transmissie

Versnellingsbakgeluid

Incidenteel meldingen van geluid of stugge pook, vooral bij koude motor.

Symptomen:

Krakend/grommend geluid bij schakelen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1265 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur TCe 100 exemplaren

Type Plaat