Kenteken check HBH-07-V

APK geldig tot jul 2027 - 5+ eigenaars - 18.175 km (peildatum jan 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-444129
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
HBH-07-V
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur mild hybrid 140
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HBH-07-V: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Benzine
Renault Captur mild hybrid 140 2023

Betrouwbaarheid Renault Captur mild hybrid 140 (2023) – Kenteken HBH-07-V

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
89

Waardebehoud Renault Captur mild hybrid 140 (2023) – Kenteken HBH-07-V

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur mild hybrid 140 (2023) – Kenteken HBH-07-V

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Captur mild hybrid 140 (2023) – Kenteken HBH-07-V

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur mild hybrid 140 (2023) – Kenteken HBH-07-V

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
77

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 23.000 - € 28.000
Oorspronkelijke prijs
€ 31.890
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
481 dagen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H5H E4
Aantal in Nederland
59 voertuigen
Populariteit
1.009 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Captur mild hybrid 140 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1320 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Efficiënte 1.3-liter mild hybrid motor met goede balans tussen vermogen en zuinigheid
  • Moderne veiligheids- en rijhulpsystemen zoals lane assist en noodremassistent
  • Ruim interieur en flexibel bagageruimte dankzij schuifbare achterbank
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe controle en rijplezier
  • Goede standaarduitrusting met infotainment en connectiviteit
  • Redelijk laag brandstofverbruik en CO2-uitstoot door mild hybrid technologie

Nadelen

  • Soms rubberige en minder directe schakeling van de handbak
  • Milde inconsistentie in motorrespons bij lage toerentallen
  • Mogelijke olieverbruikproblemen bij oudere motoren zonder goed onderhoud
  • Relatief stevige vering die oneffenheden voelbaar maakt
  • Beperkte elektrische rijmodus door mild hybrid systeem (geen full hybrid)
  • Wegenbelasting en onderhoudskosten hoger dan bij kleinere stadsauto's

Diepgaande beoordeling

Kenteken HBH-07-V is een witte Renault Captur 1.3 mild hybrid 140 SL Rive Gauche uit 2023 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV combineert een modern design met zuinige mild hybrid technologie en een nieuwprijs van circa €35.855.

De motor in deze Renault Captur is een 1.3-liter 4-cilinder turbobenzinemotor met motorcode H5Ht, een samenwerking tussen Renault, Nissan en Mercedes-Benz. Deze 1330cc motor levert 103 pk (75 kW) in mild hybrid uitvoering en 140 pk in sterkere varianten. De motor staat bekend om zijn relatief soepele prestaties en een koppel van ongeveer 240 Nm vanaf 1600 tpm. De mild hybrid technologie ondersteunt de verbranding door een kleine elektromotor, wat het brandstofverbruik en de CO2-uitstoot verlaagt. De motor maakt gebruik van directe injectie en een turbocharger voor efficiëntie en vermogen.

De handgeschakelde transmissie is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is, maar gebruikers melden soms een wat rubberige schakeling die minder direct aanvoelt. Onderhoud aan de koppeling en versnellingsbak is relatief standaard, met geen grote bekende structurele problemen. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van transmissievloeistof verlengen de levensduur. De combinatie van motor en handbak zorgt voor een redelijk sportieve rijervaring, hoewel de motor soms wat traag kan reageren bij lage toerentallen.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en slijtageonderdelen liggen gemiddeld tussen €400 en €600. Eventuele reparaties aan turbo of injectoren kunnen hogere kosten met zich meebrengen, maar zijn niet frequent bij goed onderhoud.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.3 mild hybrid 140 SL Rive Gauche met kenteken HBH-07-V uit 2023 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op tijdig vervangen van distributieketting en turbo-onderdelen. Controleer op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De handgeschakelde versnellingsbak vraagt om een soepele bediening. Deze variant biedt een goede balans tussen prestaties en zuinigheid, geschikt voor stads- en snelwegritten. Let op de kilometerstand en vraag naar eventuele garantie of servicecontracten.

Deze witte Renault Captur met kenteken HBH-07-V uit 2023 is een compacte, zuinige en praktisch uitgeruste mini-SUV met mild hybrid technologie. De 1.3-liter motor biedt voldoende vermogen voor dagelijks gebruik, terwijl de handgeschakelde transmissie een directe rijbeleving geeft. Met een marktwaarde die redelijk stabiel is en beheersbare onderhoudskosten, is dit model een aantrekkelijke keuze voor wie een moderne, zuinige stadsauto zoekt met extra ruimte en comfort.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €150
Metallic lak €600

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
21 maart 2025
JUL 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 juli 2023
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

Beeldmateriaal

Renault Captur mild hybrid 140 2023 – Afbeelding 1
januari 2025
Renault Captur mild hybrid 140 2023 – Afbeelding 2
januari 2025
Renault Captur mild hybrid 140 2023 – Afbeelding 3
januari 2025
Renault Captur mild hybrid 140 2023 – Afbeelding 4
januari 2025
Renault Captur mild hybrid 140 2023 – Afbeelding 5
januari 2025

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 06-07-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code H5H E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1333 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 140 pk (103 kW)
Max. koppel 260 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Wit
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,23 m
Breedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,58 m
Wielbasis 2,64 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,3 s
Maximumsnelheid 196 km/u
Gemiddeld verbruik 5,8 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot Niet beschikbaar
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur mild hybrid 140 (HBH-07-V)

Wat is de APK status van HBH-07-V?

De APK van HBH-07-V is geldig tot juli 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HBH-07-V een import auto?

Ja, HBH-07-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HBH-07-V gehad?

HBH-07-V heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 liter motor in deze Renault Captur?

De motorcode is H5Ht, een 1.3-liter 4-cilinder turbobenzinemotor met mild hybrid ondersteuning.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms een rubberige schakeling hebben. Regelmatig onderhoud voorkomt problemen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Captur?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €400 en €600 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto bedraagt in Nederland ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de regio.

Zijn er bekende motorproblemen waar ik op moet letten?

Let op distributieketting speling, turbo lekkage, injectorvervuiling en olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting speling

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden speling krijgen, wat leidt tot kloppende geluiden en mogelijk motorschade als het niet wordt verholpen.

Kenmerken:

Klopgeluiden uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Aandacht vereist
Motor

Turbo lekkage of falen

De turbo kan olie gaan lekken of minder efficiënt worden door slijtage, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Kenmerken:

Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren vervuiling

De directe injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Kenmerken:

Schokkerige motorloop, startproblemen, verhoogd verbruik.

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden zonder tijdig onderhoud.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat, motorstoringslampje.

Laag
Transmissie

Schakelpook slijtage

De schakelpook en koppeling kunnen slijten, wat leidt tot minder soepele schakelingen en mogelijk hogere onderhoudskosten.

Kenmerken:

Moeilijk schakelen, slippen van koppeling, geluiden bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1320 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur mild hybrid 140 in Nederland

Model Kenteken