Kenteken check HH-616-J

APK geldig tot dec 2026 - 5 eigenaars - 141.032 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-449935
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
HH-616-J
Merk
VW
VW logo
Modeltype
up! 1.0 BMT
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken HH-616-J: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2015

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2015) – Kenteken HH-616-J

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
58

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2015) – Kenteken HH-616-J

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2015) – Kenteken HH-616-J

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
88

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2015) – Kenteken HH-616-J

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2015) – Kenteken HH-616-J

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 7.000 - € 8.000
Catalogusprijs
€ 17.010
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
268 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
CHY
Soortgelijke auto's in NL
91 voertuigen
Aantal keren bekeken
229 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze VW up! 1.0 BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 940 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinig in verbruik en lage CO2-uitstoot
  • Lage onderhoudskosten en betrouwbare techniek
  • Compact en wendbaar, ideaal voor de stad
  • Goede uitrusting voor de klasse (airco, ESP, centrale vergrendeling)
  • Distributieketting in plaats van riem, dus minder onderhoud
  • Redelijk waardebehoud voor een compacte auto

Aandachtspunten

  • Beperkte bagageruimte en kleine achterbank
  • Matige geluidsisolatie, vooral bij hogere snelheden
  • Geen turbo, dus beperkte trekkracht bij inhaalmanoeuvres
  • Geen cruise control of navigatie standaard
  • Kleine brandstoftank (35 liter)
  • Onderstel kan gevoelig zijn voor roest bij oudere exemplaren

Gedetailleerde analyse

Kenteken HH-616-J is een grijze Volkswagen Up! uit 2015 met een 999cc motor, handgeschakelde versnellingsbak en BlueMotion Technology. Deze compacte hatchback is populair vanwege zijn zuinigheid, lage kosten en praktische uitvoering. In dit rapport vind je alle relevante informatie voor de Nederlandse autokoper, van technische details tot onderhoud en marktwaarde.

## Motor & Technische Specificaties De Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion (2015) is uitgerust met een 1.0 MPI (Multi Point Injection) driecilinder benzinemotor met een inhoud van 999 cc. Het motorvermogen bedraagt 55 kW (75 pk) bij 6200 toeren per minuut, met een maximaal koppel van 95 Nm tussen 3000 en 4300 toeren[2]. De motorcode voor deze 999cc motor is **CHYA** (let op: controleer altijd het kentekenbewijs of het motorblok voor de exacte code, want deze kan per bouwjaar en uitvoering verschillen). Deze motor is voorzien van een distributieketting (timing chain), wat doorgaans minder onderhoud vraagt dan een distributieriem. De motor heeft géén turbo, wat de betrouwbaarheid ten goede komt. De injectoren zijn relatief eenvoudig van opbouw en geven weinig problemen. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans laag, mits tijdig onderhouden.

## Transmissie & Rijgedrag De grijze Volkswagen Up! met kenteken HH-616-J heeft een handgeschakelde vijfversnellingsbak. Deze transmissie staat bekend om zijn soepele schakeling en betrouwbaarheid. Bekende defecten aan de handbak zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppelingset kan na 150.000 km of meer optreden, afhankelijk van het gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn laag; een oliebeurt is niet standaard vereist, maar bij langdurig gebruik of zwaar belasten kan een olieverversing aanbevolen zijn. De totale onderhoudskosten per jaar (exclusief onverwachte reparaties) liggen rond de €200–€300, afhankelijk van het aantal gereden kilometers en de staat van de auto.

## Verbruik, Wegenbelasting & Marktwaarde **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Volgens de fabrikant haalt de BlueMotion Technology-uitvoering een gecombineerd verbruik van 68,9 mpg (ongeveer 1 op 24,5 km/l of 4,1 l/100 km)[1]. In de praktijk ligt het verbruik bij normaal gebruik vaak rond de 1 op 18–20 km/l (5,0–5,5 l/100 km), afhankelijk van rijstijl en gebruik. De WLTP-cijfers zijn dus optimistisch, maar de auto blijft zeer zuinig in zijn klasse. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 55 kW (75 pk) uit 2011 betaal je in Nederland in 2025 circa €48 per kwartaal (€192 per jaar). Dit is gebaseerd op het huidige Nederlandse tarief voor benzineauto’s tot 850 kg en 55 kW. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs van deze uitvoering was €12.522. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is redelijk voor een compacte stadswagen, mede door de lage gebruikskosten en betrouwbaarheid.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik en lage CO2-uitstoot**[1]. - **Lage onderhoudskosten en betrouwbare techniek**[3]. - **Compact en wendbaar, ideaal voor de stad**. - **Goede uitrusting voor de klasse (o.a. airco, ESP, centrale vergrendeling)**[3]. - **Distributieketting in plaats van riem, dus minder onderhoud**. - **Redelijk waardebehoud voor een compacte auto**. **Nadelen** - **Beperkte bagageruimte en kleine achterbank**. - **Matige geluidsisolatie, vooral bij hogere snelheden**. - **Geen turbo, dus beperkte trekkracht bij inhaalmanoeuvres**. - **Geen cruise control of navigatie standaard**. - **Kleine brandstoftank (35 liter), maar door zuinigheid toch voldoende actieradius**[1]. - **Onderstel kan gevoelig zijn voor roest bij oudere exemplaren** (controleer bij APK).

Deze grijze Volkswagen Up! met kenteken HH-616-J uit 2015 is een uitstekende keuze voor wie een zuinige, betrouwbare en voordelige stadswagen zoekt. De auto combineert lage kosten met een praktische uitrusting en een degelijke techniek. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, eventuele roest en de staat van de koppeling. Voor de Nederlandse markt blijft de Up! 1.0 move up! BlueMotion een verstandige en populaire keuze.

Uitrusting

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Remassistent Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Radio €360
Navigatie €390
Lichtmetalen velgen €630
Leer €795
Metallic lak €465

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
22 december 2025
MEI 2020

Kilometerstand

XXX,618 km geregistreerd

XXX,618 km
INFO
25 mei 2020
APR 2020

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
16 april 2020
NOV 2015

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
7 november 2015
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

4 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

6 december 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

22 november 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

19 november 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 42

2 oktober 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 48

Beeldmateriaal

VW up! 1.0 BMT 2015 – Afbeelding 1
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2015 – Afbeelding 2
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2015 – Afbeelding 3
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2015 – Afbeelding 4
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2015 – Afbeelding 5
december 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 06-12-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code CHY
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 999 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Krachtbron 75 pk (55 kW)
Draaimoment 95 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 3,54 m
Voertuigbreedte 1,65 m
Totale hoogte 1,5 m
Asafstand 2,41 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 450 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 13,2 s
Topsnelheid 172 km/u
Gemiddeld verbruik 4,2 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 98 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW up! 1.0 BMT (HH-616-J)

Wat is de APK status van HH-616-J?

De APK van HH-616-J is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HH-616-J een import auto?

Nee, HH-616-J is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft HH-616-J gehad?

HH-616-J heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion?

In de praktijk verbruikt deze auto gemiddeld 1 op 18–20 km/l (5,0–5,5 l/100 km), terwijl de fabrikant 1 op 24,5 km/l (4,1 l/100 km) claimt[1].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 55 kW (75 pk) uit 2011 betaal je in 2025 circa €48 per kwartaal (€192 per jaar).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

De onderhoudskosten liggen rond de €200–€300 per jaar, exclusief onverwachte reparaties.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handbak is zeer betrouwbaar; slijtage aan de koppeling kan na 150.000 km of meer optreden.

Zit er een distributieriem of -ketting in deze motor?

Deze motor heeft een distributieketting, die doorgaans minder onderhoud vraagt dan een riem.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar ligt in 2025 tussen de €4.000 en €6.000.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Distributieketting slijtage

Hoewel de ketting doorgaans betrouwbaar is, kan bij hoge kilometerstanden of gebrekkig onderhoud slijtage optreden, wat tot motorschade kan leiden.

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring

Minimaal
Transmissie

Koppelingset slijtage

Na 150.000 km of zwaar gebruik kan de koppeling versleten raken.

Kenmerken:

Moeilijk schakelen, slippende koppeling

Belangrijk
Chassis

Onderstelroest

Vooral bij oudere exemplaren kan roestvorming onder de auto optreden.

Kenmerken:

Zichtbare roest bij APK

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen

Incidenteel melden eigenaren problemen met het centrale vergrendelingssysteem of elektrische ramen.

Kenmerken:

Slot of raam werkt niet

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Normaal gesproken laag, maar bij verwaarlozing of hoge kilometerstanden kan het toenemen.

Kenmerken:

Olielampje brandt, regelmatig bijvullen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 940 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke VW up! 1.0 BMT modellen

Voertuig Registratie