Kenteken check HKV-79-K

APK geldig tot jun 2027 - 3+ eigenaars - 39.225 km (peildatum jun 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-179670
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
HKV-79-K
Automerk
VW
VW logo
Uitvoering
Polo 1.0 TSI OPF
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HKV-79-K: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Benzine
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020

Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken HKV-79-K

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
26

Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken HKV-79-K

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken HKV-79-K

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
83

Veiligheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken HKV-79-K

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken HKV-79-K

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 16.000 - € 20.000
Nieuwprijs
€ 25.006
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
462 dagen
Eigenaarhistorie
3+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
DKL
Vergelijkbare voertuigen in NL
119 voertuigen
Bekeken
108 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze VW Polo 1.0 TSI OPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1185 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zuinig en relatief krachtig 999cc 3-cilinder TSI motor met 70 pk
  • Comfortline Business uitvoering biedt goede uitrusting en comfort
  • DSG-automaat zorgt voor soepel en snel schakelen
  • Compacte afmetingen ideaal voor stadsverkeer en parkeren
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede veiligheidsuitrusting
  • Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor zijn klasse

Waar je op moet letten

  • Directe injectie motor kan last hebben van carbonophoping
  • Soms olieverbruik en lichte motortrillingen bij hoge toeren
  • DSG-automaat kan schokkerig schakelen en mechatronica problemen geven
  • Onderhoud en reparaties aan automaat kunnen duur zijn
  • Beperkte achterruimte en kofferbak in vergelijking met grotere auto's
  • Interieur is functioneel maar minder stijlvol dan concurrenten

Uitgebreide analyse

Kenteken HKV-79-K is een grijze Volkswagen Polo 1.0 TSI Comfortline Business uit 2020, uitgerust met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze compacte hatchback uit 2017 heeft een nieuwprijs van circa €24.415 en is populair vanwege zijn zuinige motor en praktische rij-eigenschappen.

De 999cc motor in deze Polo is een 3-cilinder TSI benzinemotor met directe injectie, bekend onder motorcode 'CHYA' of 'CJZ' afhankelijk van uitvoering. Deze motor levert 70 pk en 160 Nm koppel, met een hoogtoerig karakter en een lineaire vermogensafgifte vanaf 2000 tpm tot circa 6500 tpm. De motor is relatief zuinig maar kan bij intensief gebruik wat rumoerig zijn. Bekende motorproblemen zijn onder meer carbonafzetting op de inlaatkleppen door directe injectie, wat kan leiden tot vermogensverlies en stationair onregelmatigheden. Verder zijn er sporadische meldingen van olieverbruik en problemen met de timingketting, hoewel deze laatste minder frequent voorkomt bij deze generatie TSI-motoren.

De automaat in deze Polo is een 7-traps DSG (Direct Shift Gearbox), die bekend staat om zijn snelle schakelmomenten en efficiëntie. Wel zijn er meldingen van schokkerig schakelen bij lage snelheden en soms problemen met de mechatronica, wat kan leiden tot dure reparaties. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van de transmissieolie zijn cruciaal om defecten te voorkomen. De onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 70 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Reparaties aan motor en transmissie kunnen kostbaar zijn, vooral bij DSG-problemen.

Bij aankoop van een Volkswagen Polo 1.0 TSI Comfortline Business (2017) met automaat en 999cc motor is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige servicebeurten, vooral voor de DSG-transmissie. Let op tekenen van carbonophoping zoals schokkerig lopen of vermogensverlies. Vraag naar eventuele reparaties aan de timingketting of turbo. Een proefrit is essentieel om schakelgedrag en motorgeluiden te beoordelen. De marktwaarde ligt momenteel rond €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.

Deze grijze Volkswagen Polo met kenteken HKV-79-K uit 2020 is een compacte, zuinige en praktische hatchback met een moderne 999cc TSI-motor en DSG-automaat. Hoewel de motor betrouwbaar is, vraagt de directe injectie aandacht voor carbonophoping en het onderhoud van de automatische transmissie is cruciaal. Voor wie goed onderhoudt en alert is op bekende problemen, biedt deze Polo een goede balans tussen rijplezier en gebruikskosten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Lichtsensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

DAB-Radio €245
Precrash-systeem Pakket
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Led verlichting €985
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €255
Lane Change Assistant €480
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €225
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €495
Parkeerassistent €645
Navigatie €1005
Lichtmetalen velgen €455
Metallic lak €495

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 december 2025
JAN 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 januari 2020
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: De stofhoes van de stuurinrichting is beschadigd en sluit niet goed af

Afbeeldingen

VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 1
juni 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 2
juni 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 3
juni 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 4
juni 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 5
juni 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 6
december 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 7
december 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 8
december 2025

+2

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 17-06-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode DKL
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 95 pk (70 kW)
Maximaal koppel 175 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Grijs
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,17 m
Totale breedte 1,75 m
Voertuighoogte 1,46 m
Afstand tussen assen 2,55 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,8 s
Topsnelheid begrensd 187 km/u
Verbruik gecombineerd 4,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 138 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over VW Polo 1.0 TSI OPF (HKV-79-K)

Wat is de APK status van HKV-79-K?

De APK van HKV-79-K is geldig tot juni 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HKV-79-K een import auto?

Ja, HKV-79-K is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HKV-79-K gehad?

HKV-79-K heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TSI in deze Polo?

De motorcode is meestal 'CHYA' of 'CJZ', een 3-cilinder TSI met directe injectie en turbo.

Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Polo?

De DSG is over het algemeen betrouwbaar maar kan problemen geven met schokkerig schakelen en mechatronica, vooral zonder tijdig onderhoud.

Wat is het praktijkverbruik van deze Polo?

Het praktijkverbruik ligt rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 4,5-5,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €600 en €900 inclusief APK, service en kleine reparaties, exclusief grote reparaties aan motor of transmissie.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 70 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Polo 1.0 TSI Comfortline Business uit 2017?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Veel voorkomende klachten

Let op
Motor

Carbonophoping in inlaatkleppen

Door directe injectie wordt de inlaat niet gereinigd door brandstof, waardoor koolstofafzetting ontstaat.

Signalen:

Vermogensverlies, stationair onregelmatig lopen, verhoogd brandstofverbruik.

Ernstig
Motor

Timingketting slijtage

Soms voortijdige slijtage van de timingketting en spanners, wat kan leiden tot kettinglawaai of motorproblemen.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Ernstig
Transmissie

DSG-transmissie schakelproblemen

Schokkerig schakelen, vertraging in schakelmomenten of storingen in mechatronica.

Signalen:

Haperingen bij schakelen, waarschuwingslampje transmissie, soms in noodloop.

Let op
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren verbruiken meer olie dan normaal, mogelijk door zuigerveren of klepafdichtingen.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat, motorstoringslampje.

Let op
Motor

Turbo storingen (minder frequent)

Turbo kan defect raken door olieproblemen of slijtage.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, vreemde geluiden turbo.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1185 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde