Kenteken check HNF-61-G
APK geldig tot apr 2028 - 2+ eigenaars - 14.285 km (peildatum mei 2025)
11 punten van aandacht bij kenteken HNF61G
Basisgegevens
Betrouwbaarheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2024) – Kenteken HNF-61-G
Waardebehoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2024) – Kenteken HNF-61-G
Onderhoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2024) – Kenteken HNF-61-G
Veiligheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2024) – Kenteken HNF-61-G
Prestaties VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2024) – Kenteken HNF-61-G
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW T-Roc 1.0 TSI OPF komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1292 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Zuinig en moderne 1.0 TSI 3-cilinder turbomotor met 110 pk en 200 Nm koppel.
- Betrouwbare en onderhoudsvriendelijke 6-versnellings handgeschakelde transmissie.
- Compacte midi-SUV met praktische binnenruimte en goede rij-eigenschappen.
- Gunstige wegenbelasting en relatief lage jaarlijkse onderhoudskosten.
- Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen in Life-uitvoering.
- Goede marktwaarde en waardebehoud sinds 2022.
Waar je op moet letten
- Beperkte motorcapaciteit voor wie meer vermogen wenst, 81 kW kan soms wat mager aanvoelen.
- WLTP-verbruik is gunstig, maar praktijkverbruik ligt vaak iets hoger.
- Geen automatische transmissie optie in deze Life 1.0 TSI uitvoering.
- Beperkte luxe opties in Life-uitvoering vergeleken met hogere trims.
- Kleine kans op irritante touch-bediening in infotainmentsysteem (algemeen VW issue).
- Bagageruimte is gemiddeld, niet uitzonderlijk groot voor segment.
Volledige analyse
Kenteken HNF-61-G is een grijze Volkswagen T-Roc uit 2024 met een 999cc 3-cilinder 81pk benzinemotor en handgeschakelde 6-versnellingsbak. Deze midi-SUV met voorwielaandrijving combineert compacte afmetingen met een modern design en praktische bruikbaarheid. De nieuwprijs lag rond €35.606.
De 999cc 3-cilinder TSI-motor (motorcode D114CX) levert 81 kW (110 pk) en 200 Nm koppel. Dit is een turbocharged benzinemotor met directe injectie en een compressieverhouding van 10,5:1. De motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede balans tussen vermogen en brandstofverbruik. De motor is onderdeel van Volkswagens EA211 motorfamilie, die veelvuldig wordt toegepast in compacte modellen. Bekende problemen zoals timing chain issues of turbo falen zijn bij deze generatie 1.0 TSI motor zeer zeldzaam, mede dankzij verbeterde componenten sinds 2020. Injectoren en olieverbruik zijn doorgaans binnen normale marges, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak is robuust en betrouwbaar, zonder veel gerapporteerde defecten bij deze uitvoering. Onderhoudskosten zijn beperkt tot reguliere olie- en koppelingsinspecties. De transmissie biedt een directe en sportieve rijervaring, passend bij de compacte SUV. Er zijn geen wijdverspreide klachten over voortijdige slijtage of mechanische problemen bekend voor deze handbak in de T-Roc 1.0 TSI Life.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 81 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties worden geschat op ongeveer €500 tot €700. Grotere reparaties zijn zeldzaam bij goed onderhoud.
De Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Life (2022) met kenteken HNF-61-G is een goede keuze voor wie een compacte, zuinige en praktische SUV zoekt met een betrouwbare motor en handgeschakelde transmissie. Let bij aankoop op volledige onderhoudshistorie en controleer op eventuele kleine gebruikssporen. De marktwaarde ligt momenteel rond €28.000 tot €32.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze uitvoering biedt een goede balans tussen prijs, prestaties en comfort.
Deze grijze Volkswagen T-Roc met kenteken HNF-61-G uit 2024 is een betrouwbare en zuinige midi-SUV met een moderne 999cc 3-cilinder TSI motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een nieuwprijs van €35.606 en een gunstig onderhouds- en gebruikskostenprofiel is het een aantrekkelijke optie voor Nederlandse autokopers die een praktische en comfortabele auto zoeken zonder grote verrassingen in onderhoud of betrouwbaarheid.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
Voertuigfoto's
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over VW T-Roc 1.0 TSI OPF (HNF-61-G)
Wat is de APK status van HNF-61-G?
De APK van HNF-61-G is geldig tot april 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is HNF-61-G een import auto?
Ja, HNF-61-G is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft HNF-61-G gehad?
HNF-61-G heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Life (2022)?
Het WLTP-verbruik ligt rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km.
Welke motorcode heeft de 999cc 1.0 TSI motor in deze T-Roc?
De motorcode is D114CX, een 3-cilinder turbo benzinemotor uit de EA211 familie.
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellings handbak is over het algemeen betrouwbaar zonder wijdverspreide defecten, onderhoud is beperkt tot reguliere controles.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 81 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat zijn de geschatte jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten rond €500 tot €700 per jaar inclusief APK, service en kleine reparaties.
Wat is de huidige marktwaarde van een Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Life uit 2022?
De marktwaarde ligt tussen €28.000 en €32.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.
Veel voorkomende klachten
Timing chain spanners en ketting
Bij oudere 1.0 TSI motoren konden timing chain spanners slijten, wat kettingspanning en motorproblemen veroorzaakte.
Symptomen:
Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen.
Turbocharger falen
Zeldzame gevallen van turbo falen door olieproblemen of slijtage, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Injector vervuiling
Injectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit of lange onderhoudsintervallen.
Symptomen:
Onregelmatige motorloop, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik
Sommige 1.0 TSI motoren vertonen licht verhoogd olieverbruik bij intensief gebruik.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, lichte rookontwikkeling.
Infotainment touchbediening irritaties
Touchbediening van airco en infotainment kan traag of onprecies reageren.
Symptomen:
Frustratie bij bediening, soms uitval van functies.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2024) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1292 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.