Kenteken check HPT-34-J

APK geldig tot jun 2027 - 1+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-733693
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
HPT-34-J
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur TCe 90
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HPT-34-J: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
Renault Captur TCe 90 2022

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken HPT-34-J

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
42

Waardebehoud Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken HPT-34-J

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken HPT-34-J

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
67

Veiligheid Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken HPT-34-J

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken HPT-34-J

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 20.000 - € 24.000
Oorspronkelijke prijs
€ 24.744
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
385 dagen
Aantal eigenaren
1+ eigenaar
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H4D E4
Soortgelijke auto's in NL
23 voertuigen
Populariteit
945 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Captur TCe 90 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Zuinig en relatief krachtige 999cc 3-cilinder turbomotor met 90 pk.
  • Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en lagere onderhoudskosten.
  • Comfortabele rijervaring met goede wegligging voor segment.
  • Redelijk complete uitrusting in Business Zen uitvoering.
  • Lage wegenbelasting en gunstige onderhoudskosten.

Nadelen

  • Beperkte motorcapaciteit en vermogen voor snelweggebruik.
  • Matige afwerking en interieurkwaliteit in vergelijking met concurrenten.
  • Mogelijk verhoogd olieverbruik bij intensief gebruik.
  • Koppeling en schakelpook kunnen slijten bij veel stadsverkeer.
  • Turbo en injectoren kunnen na verloop van tijd onderhoud vereisen.
  • Beperkte bagageruimte ten opzichte van grotere SUV's.

Diepgaande beoordeling

Kenteken HPT-34-J is een zwarte Renault Captur uit 2022 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor die 67 pk levert. Deze mini-SUV met handgeschakelde transmissie valt op door zijn compacte formaat, praktische interieur en zuinige motor, nieuwprijs was €23.655.

De motorcode van de 999cc 1.0 TCe 90 benzinemotor in deze Renault Captur is onderdeel van Renaults Energy TCe-serie, een 3-cilinder turbomotor met DOHC en 12 kleppen. Deze motor levert 67 kW (90 pk) en 160 Nm koppel, met een compressieverhouding van 9.5:1. De motor staat bekend om zijn relatief zuinig brandstofverbruik en redelijke prestaties voor een stads-SUV. Bekende problemen zijn onder andere matige olieverbruik en incidentele turbo- en injectorstoringen, maar ernstige timingkettingproblemen zijn zeldzaam bij deze generatie motor. Regelmatig onderhoud is cruciaal om problemen te voorkomen.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak van de Captur 1.0 TCe 90 is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en schakelpook na intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd. Er zijn geen wijdverspreide defecten bekend die structureel zijn voor deze transmissievariant.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 67 pk sterke benzineauto bedraagt in Nederland circa €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €700. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.0 TCe 90 Business Zen uit 2019 met kenteken HPT-34-J is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op regelmatige olieverversingen en turbo-onderhoud. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. Deze auto biedt een goede balans tussen zuinigheid en praktische bruikbaarheid, maar let op het feit dat het interieur en de afwerking eenvoudig zijn. De marktwaarde ligt momenteel gemiddeld rond €14.000 tot €17.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze zwarte Renault Captur met kenteken HPT-34-J uit 2022 is een compacte, zuinige en praktische mini-SUV met een betrouwbare 999cc 3-cilinder turbomotor en handgeschakelde transmissie. Met een scherp oog voor onderhoud en een goede staat biedt deze auto een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een stadsgerichte SUV met lage gebruikskosten.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
7 juni 2025
JAN 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
28 januari 2022
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

6 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

Foto's

Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 1
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 2
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 3
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 4
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 06-06-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code H4D E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 999 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 91 pk (67 kW)
Max. koppel 160 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Zwart
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,23 m
Breedte 1,8 m
Totale hoogte 1,58 m
Wielbasis 2,64 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 14,0 s
Maximumsnelheid 168 km/u
Brandstofverbruik mix 5,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 130 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur TCe 90 (HPT-34-J)

Wat is de APK status van HPT-34-J?

De APK van HPT-34-J is geldig tot juni 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HPT-34-J een import auto?

Ja, HPT-34-J is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HPT-34-J gehad?

HPT-34-J heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TCe motor?

De motorcode van de 999cc 1.0 TCe 90 pk motor is onderdeel van Renaults Energy TCe-serie, vaak aangeduid als H4D of B4D afhankelijk van bouwjaar en markt.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud en voorzichtig gebruik, met weinig structurele defecten gemeld.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 liter per 100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €500 en €700, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting voor deze 67 pk sterke benzineauto bedraagt in Nederland ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.0 TCe 90 Business Zen uit 2019?

De marktwaarde ligt gemiddeld tussen €14.000 en €17.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik verhoogd

Sommige eigenaren melden dat de 1.0 TCe motor meer olie verbruikt dan verwacht, vooral bij hogere kilometerstanden.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Aandacht vereist
Motor

Turbo storingen

De turbo kan na langdurig gebruik slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Herkenningspunten:

Verminderde acceleratie, fluitend geluid bij accelereren.

Aandacht vereist
Motor

Injectorproblemen

Verstopping of defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd verbruik.

Laag
Transmissie

Koppelingsslijtage

Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Laag
Transmissie

Schakelpook slijtage

De schakelpook kan na jaren intensief gebruik speling krijgen of moeilijker schakelen veroorzaken.

Herkenningspunten:

Losse schakelpook, haperend schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur TCe 90 in Nederland

Model Kenteken