Kenteken check HRT-92-T
APK geldig tot jun 2029 - 2 eigenaars - 26.410 km (peildatum jan 2026)
Let op: 9 bevindingen voor HRT92T
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW X1 xDrive30e (2025) – Kenteken HRT-92-T
Waardebehoud BMW X1 xDrive30e (2025) – Kenteken HRT-92-T
Onderhoud BMW X1 xDrive30e (2025) – Kenteken HRT-92-T
Veiligheid BMW X1 xDrive30e (2025) – Kenteken HRT-92-T
Prestaties BMW X1 xDrive30e (2025) – Kenteken HRT-92-T
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW X1 xDrive30e komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1935 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer zuinig bij elektrisch rijden (WLTP 0,7–1,0 l/100 km)
- Sportieve prestaties (0–100 km/u in 5,6 s)
- Ruim en praktisch interieur
- Comfortabel en stil, vooral elektrisch
- Goed waardebehoud voor plug-in hybride
- Standaard vierwielaandrijving (xDrive)
Nadelen
- Hoge aanschafprijs en dure onderdelen
- Praktijkverbruik stijgt bij lege accu
- Beperkte elektrische actieradius (76–88 km)
- Complexe, storingsgevoelige techniek
- Dure reparaties buiten garantie
- Relatief hoge wegenbelasting
Diepgaande beoordeling
Kenteken HRT-92-T is een witte BMW X1 uit 2025 met een 1499cc 3-cilinder benzinemotor, plug-in hybride aandrijving en een 7-traps automaat. Deze midi-SUV combineert luxe, praktijk en zuinigheid, maar kent ook specifieke aandachtspunten voor de Nederlandse autokoper. Dit rapport geeft een volledig beeld van techniek, gebruik, kosten en bekende problemen.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1499cc 3-cilinder benzinemotor in de BMW X1 xDrive30e heeft motorcode **B38A15M0**[6]. Dit is een moderne, turbocharged unit met directe injectie, speciaal ontwikkeld voor hybride toepassingen. **Vermogen & Koppel:** De benzinemotor levert 110 kW (150 pk) bij 4.700–6.500 toeren en 230 Nm koppel tussen 1.500–4.400 toeren. De elektromotor voegt 130 kW (177 pk) en 247 Nm toe, voor een gecombineerd systeemvermogen van 240 kW (326 pk) en 477 Nm koppel[2][6]. De 0–100 km/u sprint duurt 5,6 seconden en de topsnelheid is 205 km/u[1][2]. **Transmissie:** De X1 xDrive30e heeft een 7-traps Steptronic automaat met dubbele koppeling (DCT)[1][2][6]. Deze transmissie staat bekend om snelle schakelingen en een sportief karakter, maar vraagt wel om tijdig onderhoud. **Aandrijving:** Standaard vierwielaandrijving (xDrive), ideaal voor Nederlandse winters.
## Transmissie & Rijgedrag **Automaat:** De 7-traps DCT is technisch geavanceerd, maar complexer dan een traditionele automaat. In de praktijk zijn er weinig meldingen van grote defecten bij deze generatie, mits tijdig onderhouden. Wel zijn schokkerige schakelingen bij lage snelheden een bekend aandachtspunt bij oudere BMW DCT’s, maar bij deze nieuwe generatie lijkt dit minder voor te komen. **Onderhoudskosten transmissie:** Jaarlijks onderhoud (olie en filter) kost circa €200–€300 bij een BMW-dealer. Grote revisies (na 100.000 km) kunnen oplopen tot €1.000–€1.500. Gebruik altijd originele BMW-olie en laat onderhoud uitvoeren volgens het digitale serviceboekje. **Rijgedrag:** De X1 xDrive30e rijdt comfortabel en sportief, met directe stuurbekrachtiging en een lage zwaartepunt voor een SUV. Het hybride systeem zorgt voor fluisterstille elektrische ritten en krachtige acceleratie bij vol gas.
## Praktijk, Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** 0,7–1,0 l/100 km (282–403 mpg), elektrisch verbruik 14,6–16,8 kWh/100 km, elektrische actieradius 76–88 km[2][3]. - **Praktijk:** Bij veel elektrisch rijden haal je het WLTP-cijfer, maar bij lege accu en snelweggebruik stijgt het verbruik naar 6–7 l/100 km[1]. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs was circa €55.700. Na 3 jaar is de restwaarde in Nederland ongeveer 50–55% van de nieuwprijs, afhankelijk van onderhoud, kilometerstand en uitvoering. Plug-in hybrides houden hun waarde beter dan benzine-only modellen, maar minder dan volledig elektrische BMW’s. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Servicebeurt (klein/groot):** €250–€450 per jaar bij dealer, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Elektronica en hybride systeem kunnen duur zijn buiten garantie. Budget €500–€1.000 per jaar voor onverwachte kosten. **Wegenbelasting:** Voor een 110 pk benzine-hybride (1499cc) betaal je in 2025 circa **€88 per maand** (€1.056 per jaar). Dit is gebaseerd op het gewicht en de CO2-uitstoot van deze plug-in hybride.
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig** bij elektrisch rijden, lage brandstofkosten[2][3]. - **Sportieve prestaties** voor een hybride SUV: 0–100 km/u in 5,6 seconden[1][2]. - **Ruim en praktisch**: groot laadruim (max. 490 liter), hoge zitpositie, veel standaarduitrusting. - **Comfortabel en stil**: vooral in elektrische modus. - **Goed waardebehoud** voor een plug-in hybride in deze klasse. - **Vierwielaandrijving** standaard, ideaal voor wisselvallig Nederlands weer. **Nadelen** - **Hoge aanschafprijs** en relatief dure onderdelen buiten garantie. - **Praktijkverbruik** stijgt fors bij lege accu en snelweggebruik[1]. - **Beperkte elektrische actieradius** (76–88 km WLTP) voor woon-werkverkeer[2][3]. - **Complexe techniek**: meer storingsgevoelig dan een conventionele benzine-auto. - **Dure reparaties** bij defecten aan hybride systeem of elektronica. - **Wegenbelasting** blijft relatief hoog voor een hybride.
Deze witte BMW X1 met kenteken HRT-92-T uit 2025 is een luxe, sportieve en zuinige midi-SUV die uitblinkt in comfort en prestaties. De plug-in hybride techniek biedt lage brandstofkosten bij elektrisch rijden, maar vraagt om zorgvuldig onderhoud en acceptatie van hogere vaste lasten. De auto is geschikt voor kopers die waarde hechten aan merkimage, rijplezier en duurzaamheid, maar zich bewust zijn van de kosten en complexiteit van moderne hybride techniek.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Foto's
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over BMW X1 xDrive30e (HRT-92-T)
Wat is de APK status van HRT-92-T?
De APK van HRT-92-T is geldig tot juni 2029. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is HRT-92-T een import auto?
Nee, HRT-92-T is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft HRT-92-T gehad?
HRT-92-T heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel kilometer kan ik elektrisch rijden met een volle accu?
Volgens WLTP 76–88 km, in de praktijk 60–80 km afhankelijk van rijstijl en temperatuur[2][3].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €250–€450 voor regulier onderhoud, exclusief onverwachte reparaties. APK kost €35–€50 per jaar.
Hoe snel is de BMW X1 xDrive30e?
0–100 km/u in 5,6 seconden, topsnelheid 205 km/u[1][2].
Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025 voor een 110 pk benzine-hybride.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
De 7-traps DCT is betrouwbaar bij goed onderhoud, maar schokkerig schakelen bij lage snelheden kan voorkomen. Grote defecten zijn zeldzaam bij deze generatie.
Hoeveel laadruimte heeft de X1 xDrive30e?
Maximaal 490 liter (achterbank omgeklapt), praktisch voor een midi-SUV.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
Bij oudere B38-motoren (voor 2018) kwam timing chain slijtage voor, maar bij deze nieuwe generatie zijn er (nog) weinig meldingen. Toch blijft dit een aandachtspunt bij hoge kilometerstanden.
Herkenningspunten:
Ratelen bij koude start, motorstoring
Turbo problemen
Turbo’s kunnen na 100.000+ km slijtage vertonen, vooral bij intensief gebruik en onregelmatig onderhoud.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Directe injectie (injectoren)
Vervuiling van injectoren kan leiden tot onregelmatig stationair toerental en hoger verbruik.
Herkenningspunten:
Ruw stationair, hoger verbruik
Olielekkage/olieverbruik
Bij hoge kilometerstanden kan olieverbruik of lekkage optreden, vooral bij turbo-motoren.
Herkenningspunten:
Olielampje, lage oliepeil
Elektronica/storingen hybride systeem
Complexe elektronica en hybride systeem kunnen storingsmeldingen geven, vooral bij oudere exemplaren.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, verminderde prestaties
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2025) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1935 kg. Dat is 61% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
BMW X1 xDrive30e in Nederland
| Model | Kenteken |
|---|---|