Kenteken check HV-639-S

APK geldig tot apr 2027 - 14 eigenaars - 129.734 km (peildatum jun 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-381253
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
HV-639-S
Fabrikant
Citroen
Citroen logo
Model
C1 VTi 68
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken HV-639-S: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
Citroen C1 VTi 68 2015

Betrouwbaarheid Citroen C1 VTi 68 (2015) – Kenteken HV-639-S

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
69

Waardebehoud Citroen C1 VTi 68 (2015) – Kenteken HV-639-S

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Citroen C1 VTi 68 (2015) – Kenteken HV-639-S

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
89

Veiligheid Citroen C1 VTi 68 (2015) – Kenteken HV-639-S

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Citroen C1 VTi 68 (2015) – Kenteken HV-639-S

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 6.000 - € 8.000
Oorspronkelijke prijs
€ 13.065
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
348 dagen
Aantal eigenaren
14+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
1KR
Aantal in Nederland
4855 voertuigen
Populariteit
349 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Citroen C1 VTi 68 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (14 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 930 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zeer zuinige 998cc 3-cilinder motor (1KRFE) met lage CO2-uitstoot
  • Lage wegenbelasting dankzij 51 pk en licht gewicht
  • Betrouwbare handgeschakelde 5-versnellingsbak met weinig bekende problemen
  • Compacte afmetingen en wendbaarheid ideaal voor stadsverkeer
  • Betaalbare onderhoudskosten en goedkope onderdelen
  • Goede veiligheidsuitrusting voor segment (ABS, ESP, airbags)

Nadelen

  • Beperkte motorvermogen (51 pk) minder geschikt voor snelweg
  • Mogelijke lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik
  • Beperkte ruimte achterin en kofferbak door compacte afmetingen
  • Geen turbo, dus minder dynamisch rijgedrag
  • Basismodel mist soms moderne infotainmentopties

Diepgaande beoordeling

Kenteken HV-639-S is een zwarte Citroen C1 1.0 e-VTi Style Edition uit 2015 met een 998cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback, oorspronkelijk nieuwprijs €12.490, is populair als stadsauto vanwege zijn zuinigheid en wendbaarheid.

De motor van deze Citroen C1 is de 1KR-FE, een 998cc 3-cilinder benzinemotor met 51 pk (37 kW). Deze motorcode wordt bevestigd door bronnen die de 2014 C1 met 1.0 liter motor specificeren als 1KRFE (ook wel CFB genoemd)[1][8]. De motor is voorzien van multi-point brandstofinjectie en staat bekend om zijn zuinigheid en relatief eenvoudige techniek. Er zijn geen turbo's aanwezig in deze variant, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet van toepassing. Bekende motorproblemen zijn beperkt, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik en soms kettingspanning problemen (timing chain) bij hogere kilometerstanden, hoewel dit niet wijdverspreid is en meestal bij slecht onderhoud voorkomt.

De handgeschakelde transmissie van de Citroen C1 1.0 e-VTi is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze variant. Wel kan bij intensief stadsgebruik slijtage aan de koppeling optreden, wat een standaard onderhoudspunt is. Onderhoudskosten voor de transmissie blijven daardoor beperkt tot regulier onderhoud en incidentele koppelingvervanging. De bediening is licht en geschikt voor stadsverkeer, wat de rijervaring positief beïnvloedt.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,3 tot 4,5 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 5 tot 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden[5]. De wegenbelasting voor een auto met 51 pk in Nederland ligt in de categorie van ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine servicebeurten en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond de €400 tot €600. Dit maakt de C1 een betaalbare auto in gebruik en onderhoud.

Bij aankoop van een Citroen C1 1.0 e-VTi Style Edition met kenteken HV-639-S uit 2015 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op een volledige servicehistorie. Controleer de staat van de koppeling en timing chain, vooral bij hogere kilometerstanden. De marktwaarde van deze auto ligt momenteel tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat. De C1 behoudt redelijk zijn waarde door zijn lage gebruikskosten en populariteit als stadsauto.

Deze zwarte Citroen C1 met kenteken HV-639-S uit 2015 is een betrouwbare en zuinige stadsauto met een eenvoudige maar efficiënte 998cc 3-cilinder motor (1KRFE). Met een handgeschakelde transmissie en lage onderhoudskosten is het een praktische keuze voor dagelijks gebruik. Let bij aankoop op onderhoud en mogelijke slijtage aan de koppeling en timing chain. De auto biedt een goede balans tussen betaalbaarheid en gebruiksgemak.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

DAB-Radio Pakket
Mistlampen €190
Airconditioning €890
Parkeerhulp €300
Radio €350
Navigatie €350
Lichtmetalen velgen €600
Metallic lak €490

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

APR 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
7 april 2026
MEI 2020

Kilometerstand

XXX,803 km geregistreerd

XXX,803 km
INFO
9 mei 2020
APR 2020

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
30 april 2020
MRT 2019

Kilometerstand

XXX,864 km geregistreerd

XXX,864 km
INFO
29 maart 2019
FEB 2018

Kilometerstand

XXX,813 km geregistreerd

37,813 km INFO
26 februari 2018
DEC 2015

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 december 2015
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: Stadslicht werkt niet goed

APK keuring details: Band met laag profiel, Slijtage remsysteem, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig

APK keuring details: Ruitensproeiers werken niet goed, Stadslicht werkt niet goed

APK keuring details: Band met laag profiel

23 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 56

27 november 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

Foto's

Citroen C1 VTi 68 2015 – Afbeelding 1
Citroen C1 VTi 68 2015 – Afbeelding 2
Citroen C1 VTi 68 2015 – Afbeelding 3
Citroen C1 VTi 68 2015 – Afbeelding 4
Citroen C1 VTi 68 2015 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 03-04-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code 1KR
Type motor Benzine
Motorinhoud 998 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbodruk Nee
Krachtbron 69 pk (51 kW)
Max. koppel 95 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 4 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Zwart
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Maten & Massa

Lengte 3,47 m
Breedte 1,62 m
Totale hoogte 1,46 m
Wielbasis 2,34 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 325 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 14,3 s
Maximumsnelheid 160 km/u
Gemiddeld verbruik 3,8 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 88 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Citroen C1 VTi 68 (HV-639-S)

Wat is de APK status van HV-639-S?

De APK van HV-639-S is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HV-639-S een import auto?

Nee, HV-639-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft HV-639-S gehad?

HV-639-S heeft 14 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 998cc motor in de Citroen C1 2014?

De motorcode is 1KRFE, een 998cc 3-cilinder benzinemotor zonder turbo.

Hoeveel pk heeft deze motor?

De motor levert 51 pk (37 kW).

Wat is het gemiddelde brandstofverbruik in de praktijk?

Ongeveer 5 tot 5,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 4,3 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de timing chain?

Ja, bij hogere kilometerstanden kan de kettingspanner slijten, wat kettingspeling veroorzaakt en onderhoud vereist.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €400 en €600 inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?

Ja, de 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Timing chain speling

Bij hogere kilometerstanden kan de kettingspanner verslijten, wat leidt tot kettingspeling en mogelijk motorschade als het niet wordt verholpen.

Herkenningspunten:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Laag
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer met veel schakelen, wat leidt tot slippen en verminderde koppelingswerking.

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen, slippen bij optrekken, branderige geur.

Laag
Motor

Licht olieverbruik

Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden, wat vraagt om regelmatig oliepeilcontrole.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, lichte rook uit uitlaat bij koude start.

Laag
Elektronica

Elektronische storingen (sporadisch)

Af en toe meldingen van storingen in dashboardverlichting of sensoren, meestal eenvoudig te resetten of repareren.

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes, onregelmatige werking van elektrische accessoires.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 930 kg. Dat is 23% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Citroen C1 VTi 68 modellen

Model Kenteken