Kenteken check HV-820-K

APK geldig tot apr 2027 - 5 eigenaars - 86.061 km (peildatum mrt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-439587
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
HV-820-K
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Touran 1.2 TSI BMT
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken HV-820-K: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016

Betrouwbaarheid VW Touran 1.2 TSI BMT (2016) – Kenteken HV-820-K

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
64

Waardebehoud VW Touran 1.2 TSI BMT (2016) – Kenteken HV-820-K

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud VW Touran 1.2 TSI BMT (2016) – Kenteken HV-820-K

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
65

Veiligheid VW Touran 1.2 TSI BMT (2016) – Kenteken HV-820-K

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties VW Touran 1.2 TSI BMT (2016) – Kenteken HV-820-K

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 16.000 - € 19.000
Catalogusprijs
€ 36.513
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
379 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
CYV
Aantal in Nederland
36 voertuigen
Aantal keren bekeken
943 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Touran 1.2 TSI BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1464 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Ruime 7-persoons indeling, ideaal voor gezinnen
  • Zuinig en relatief krachtige 1.2 TSI turbomotor met 110 pk
  • Betrouwbare 6-versnellings handgeschakelde transmissie
  • Goede uitrusting in Highline uitvoering met comfortopties
  • Redelijk lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik
  • Degelijke bouwkwaliteit en Volkswagen-rijervaring

Aandachtspunten

  • Timing chain kan problemen geven bij onvoldoende onderhoud
  • Turbo en injectoren kunnen slijten bij hoge kilometerstanden
  • Koppeling kan slijten afhankelijk van rijstijl
  • Praktisch verbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
  • Onderhoud en reparaties aan motoronderdelen kunnen kostbaar zijn
  • Beperkte bagageruimte met 7 zitplaatsen in gebruik

Gedetailleerde analyse

Kenteken HV-820-K is een witte Volkswagen Touran 1.2 TSI Highline 7p uit 2016 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 81 pk levert. Deze voorwielaangedreven MPV biedt ruimte voor zeven personen en werd nieuw geleverd met een prijs van circa €35.001.

De 1.2 TSI motor in deze Touran heeft een cilinderinhoud van 1197 cc en een motorcode die vaak wordt aangeduid als EA111 of EA211, afhankelijk van de exacte uitvoering. Deze viercilinder turbomotor levert 81 kW (110 pk) bij 4600 tpm en 175 Nm koppel vanaf 1400 tpm. De motor heeft een compressieverhouding van 10:1 en maakt gebruik van directe brandstofinjectie en een turbo met intercooler. De motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar er zijn meldingen van problemen met de kettingaandrijving (timing chain) die kan rekken, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Ook kunnen injectoren en turbo's slijten, vooral bij hoge kilometerstanden. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans laag, mits goed onderhoud wordt uitgevoerd.

De handgeschakelde transmissie van deze Touran is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen. De schakelbak zelf is robuust en vereist geen bijzondere aandacht buiten regulier onderhoud.

Het WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 81 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €192 tot €211 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Reparaties aan motoronderdelen zoals ketting of turbo kunnen prijzig zijn, maar komen niet frequent voor bij goed onderhoud.

Bij aankoop van een Volkswagen Touran 1.2 TSI Highline 7p uit 2015 met kenteken HV-820-K is het belangrijk om te controleren of het onderhoudsboekje volledig is en of de timing chain tijdig is gecontroleerd of vervangen. Let op eventuele olielekkages en turbo-geluiden. De handgeschakelde versnellingsbak is betrouwbaar, maar controleer de koppeling op slijtage. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel rond €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand, staat en kleur witte. Deze MPV is geschikt voor gezinnen die een ruime, praktische auto zoeken met relatief lage gebruikskosten.

Deze witte Volkswagen Touran met kenteken HV-820-K uit 2016 is een praktische en zuinige 7-persoons MPV met een betrouwbare 1.2 TSI motor en handgeschakelde transmissie. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals de timing chain en turbo, biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties, ruimte en kosten. Voor wie goed onderhoud kan garanderen, is dit een verstandige keuze in het segment.

Optiepakket

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Vermoeidheidsherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Speed-Limiter €215
High-beam Assistant €335
Zij-airbags achter €375
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Led verlichting €985
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay €205
Collision Warning Pakket
Parkeerhulp €575
Navigatie €1085
Lichtmetalen velgen €645
Metallic lak €565

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

APR 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 april 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,061 km geregistreerd

XXX,061 km
INFO
26 maart 2024
JAN 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 januari 2016
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

18 april 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 49

24 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

4 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

11 november 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 24

3 januari 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

Beeldmateriaal

VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 1
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 2
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 3
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 4
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 5
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 6
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 7
VW Touran 1.2 TSI BMT 2016 – Afbeelding 8

+2

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 24-04-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code CYV
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 110 pk (81 kW)
Draaimoment 175 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,83 m
Hoogte incl. dakrails 1,66 m
Asafstand 2,79 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 624 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 11,3 s
Topsnelheid 189 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 126 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Touran 1.2 TSI BMT (HV-820-K)

Wat is de APK status van HV-820-K?

De APK van HV-820-K is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HV-820-K een import auto?

Nee, HV-820-K is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft HV-820-K gehad?

HV-820-K heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TSI in deze Touran?

De motorcode is meestal EA111 of EA211, afhankelijk van de exacte uitvoering en bouwjaar.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain kan bij onvoldoende onderhoud uitrekken, wat ernstige motorschade kan veroorzaken. Tijdige controle en vervanging zijn essentieel.

Wat is het praktijkverbruik van deze Touran?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €192 tot €211 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?

Ja, de 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met slijtage aan de koppeling als meest voorkomende aandachtspunt.

Wat is de huidige marktwaarde van deze uitvoering?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing chain rekking

De kettingaandrijving kan uitrekken waardoor motorschade ontstaat als dit niet tijdig wordt verholpen.

Kenmerken:

Rammelende geluiden bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Belangrijk
Motor

Turbo slijtage

De turbo kan slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies en rook uit de uitlaat.

Kenmerken:

Vermogensverlies, fluitend geluid bij accelereren, verhoogd olieverbruik.

Belangrijk
Motor

Injector problemen

Injectoren kunnen verstopt raken of lekken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

Bij onvoldoende onderhoud kan het olieverbruik toenemen, wat motorschade kan veroorzaken.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Minimaal
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan verslijten, vooral bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1464 kg. Dat is 22% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Touran 1.2 TSI BMT exemplaren

Voertuig Registratie