Kenteken check HVR-24-X

APK verlopen - 2+ eigenaars - 62.452 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-214290
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
HVR-24-X
Merk voertuig
BMW
BMW logo
Type
M340i Touring
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HVR-24-X: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Type brandstof
Elektriciteit
BMW M340i Touring 2022

Betrouwbaarheid BMW M340i Touring (2022) – Kenteken HVR-24-X

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
79

Waardebehoud BMW M340i Touring (2022) – Kenteken HVR-24-X

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud BMW M340i Touring (2022) – Kenteken HVR-24-X

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
55

Veiligheid BMW M340i Touring (2022) – Kenteken HVR-24-X

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
93

Prestaties BMW M340i Touring (2022) – Kenteken HVR-24-X

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 57.000 - € 70.000
Adviesprijs nieuw
€ 99.647
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
58 dagen
Eigenaarhistorie
2+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
B58B30B
Vergelijkbare voertuigen in NL
67 voertuigen
Keren opgezocht
740 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW M340i Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1880 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 257 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 284 / kwartaal
Zeeland ca. € 275 / kwartaal
Utrecht ca. € 270 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 265 / kwartaal
Gelderland ca. € 278 / kwartaal
Limburg ca. € 273 / kwartaal
Overijssel ca. € 281 / kwartaal
Flevoland ca. € 275 / kwartaal
Drenthe ca. € 284 / kwartaal
Friesland ca. € 286 / kwartaal
Groningen ca. € 289 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Krachtige en soepele 3.0-liter B58 zescilinder turbomotor met 275 pk
  • xDrive vierwielaandrijving voor optimale grip en veiligheid
  • Ruime en praktische Touring carrosserie met luxe High Executive uitrusting
  • Zeer goede rijeigenschappen en sportief karakter dankzij M Sport ophanging
  • Moderne automatische 8-traps ZF transmissie met snelle schakelmomenten
  • Hoogwaardig interieur en veel standaard luxe opties zoals Harman Kardon audio

Minpunten

  • Relatief hoog brandstofverbruik in praktijk (8-9 l/100 km)
  • Hogere wegenbelasting door vermogen en gewicht
  • Bekende motorproblemen zoals olieverbruik en timing chain slijtage bij hoge km-standen
  • Onderhoud en reparaties zijn kostbaar, vooral transmissie en turbo
  • Run-flat banden kunnen de rijcomfort verminderen
  • Beperkte keuze in transmissie (geen handgeschakeld)

Volledige analyse

Kenteken HVR-24-X is een blauwe BMW 3-serie Touring M340i xDrive High Executive uit 2022 met een krachtige 2998cc 6-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze combi (middenklasse) combineert sportieve prestaties met praktische ruimte en luxe, met een nieuwprijs van circa €85.519.

De motor in de BMW M340i xDrive Touring uit 2019 is een 3.0-liter (2998cc) inline zescilinder turbobenzinemotor met de motorcode B58B30M0 (BMW B58). Deze motor levert officieel 275 pk in de Nederlandse uitvoering (Europese versie met Otto-partikelfilter), met een koppel van 500 Nm. De B58 motor staat bekend om zijn soepele krachtontwikkeling en relatief betrouwbare constructie, maar er zijn enkele bekende aandachtspunten zoals mogelijke olieverbruik en problemen met de timing chain en injectoren bij hogere kilometerstanden. De turbo is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden.

De M340i Touring is uitgerust met een ZF 8-traps automatische transmissie (Steptronic). Deze automaat is over het algemeen betrouwbaar en soepel, maar kan bij onvoldoende onderhoud problemen geven zoals schokkerig schakelen of elektronische storingen. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van transmissievloeistof zijn cruciaal om dure reparaties te voorkomen. De xDrive vierwielaandrijving zorgt voor uitstekende grip en rijstabiliteit, vooral in natte of gladde omstandigheden.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,2 tot 7,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 8 tot 9 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 275 pk benzineauto in Nederland ligt circa tussen €500 en €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Onderhoudskosten zijn gemiddeld tot hoog: jaarlijkse APK en servicebeurten kosten tussen €500 en €900, met extra kosten voor slijtageonderdelen en incidentele reparaties. Olieverversingen en remmen zijn relatief duur door de M Sport uitvoering en grotere remmen.

Bij aankoop van een BMW 3-serie Touring M340i xDrive uit 2019 met kenteken HVR-24-X is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op tekenen van olieverbruik, controleer de staat van de automatische transmissie en vraag naar eventuele software-updates of recalls. Een proefrit is essentieel om de rijervaring en schakelmomenten te beoordelen. De marktwaarde ligt momenteel rond €40.000 tot €50.000 afhankelijk van kilometerstand, uitvoering en staat.

Deze blauwe BMW 3-serie Touring met kenteken HVR-24-X uit 2022 is een sportieve en praktische premium combi met een krachtige 2998cc 6-cilinder motor en betrouwbare automaat. Met goed onderhoud biedt deze M340i xDrive een uitstekende balans tussen prestaties, comfort en luxe, maar potentiële kopers moeten alert zijn op bekende motor- en transmissieproblemen en rekening houden met hogere onderhoudskosten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €1150
High-beam Assistant €190
Precrash-systeem €350
Remassistent Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €500
Lane Change Assistant Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Laserverlichting €2000
Parkeerassistent €500
Leer €1450
Metallic lak €920
Runflat a.W.

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
15 september 2025
MEI 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 mei 2022
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

16 juni 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

Afbeeldingen

BMW M340i Touring 2022 – Afbeelding 1
september 2025
BMW M340i Touring 2022 – Afbeelding 2
september 2025
BMW M340i Touring 2022 – Afbeelding 3
september 2025
BMW M340i Touring 2022 – Afbeelding 4
september 2025
BMW M340i Touring 2022 – Afbeelding 5
september 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 15-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 09-05-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode B58B30B
Aandrijftype Elektriciteit
Cilindervolume 2998 cm3
Aantal cilinders 6 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 374 pk (275 kW)
Trekkracht 500 Nm
Wielaandrijving vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,71 m
Breedte excl. spiegels 1,83 m
Voertuighoogte 1,44 m
Afstand tussen assen 2,85 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 4,5 s
Max. snelheid 250 km/u
Verbruik gecombineerd 6,9 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 178 g/km
Brandstofsoort Elektriciteit
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over BMW M340i Touring (HVR-24-X)

Wat is de APK status van HVR-24-X?

De APK van HVR-24-X is verlopen op 09-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is HVR-24-X een import auto?

Ja, HVR-24-X is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HVR-24-X gehad?

HVR-24-X heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 2998cc motor in de BMW M340i Touring 2019?

De motorcode is B58B30M0, een 3.0-liter inline zescilinder turbobenzinemotor.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze BMW?

De ZF 8-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan problemen geven bij verwaarlozing van vloeistofverversing.

Wat is het praktijkverbruik van de M340i Touring?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 8 en 9 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 7,2-7,6 l/100 km.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 275 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting ligt ongeveer tussen €500 en €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht.

Wat zijn de grootste onderhoudskosten bij deze auto?

Jaarlijkse APK en servicebeurten kosten tussen €500 en €900, met extra kosten voor slijtageonderdelen zoals remmen en banden.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 BMW M340i Touring?

De marktwaarde ligt tussen €40.000 en €50.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitvoering.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Olieverbruik en motorolie lekkage

De B58 motor kan bij hogere kilometerstanden verhoogd olieverbruik vertonen door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, olielampje kan gaan branden.

Hoog risico
Motor

Timing chain spanners en kettingslijtage

De kettingspanners kunnen verslijten waardoor de timing chain speling krijgt, wat kan leiden tot motorstoringen.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Let op
Motor

Injectoren verstopping of lekkage

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of lekken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Let op
Transmissie

Automatische transmissie schakelproblemen

De ZF 8-traps automaat kan bij onvoldoende onderhoud schokkerig schakelen of in noodloop gaan.

Signalen:

Haperend schakelen, vertraging bij opschakelen, foutcodes in transmissie.

Gering risico
Motor

Turbo lag of storingen

Hoewel over het algemeen betrouwbaar, kunnen turbo's bij slecht onderhoud problemen geven zoals lag of olielekkage.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1880 kg. Dat is 57% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare BMW M340i Touring kentekens

Type Plaat