Kenteken check HVR-64-X

APK geldig tot jul 2026 - 1+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-218134
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
HVR-64-X
Merk voertuig
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Lodgy Stepway TCe 115
Kilometerstand
Onlogisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken HVR-64-X: Onlogisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Blauw
Type brandstof
Benzine
Dacia Lodgy Stepway TCe 115 2018

Betrouwbaarheid Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken HVR-64-X

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
57

Waardebehoud Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken HVR-64-X

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken HVR-64-X

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
84

Veiligheid Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken HVR-64-X

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
91

Prestaties Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken HVR-64-X

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 12.000 - € 14.000
Adviesprijs nieuw
€ 21.149
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
114 dagen
Eigenaren
1+ eigenaar
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H5F F4
Vergelijkbare voertuigen in NL
69 voertuigen
Keren opgezocht
576 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Dacia Lodgy Stepway TCe 115 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Ruime 7-persoons indeling met praktische zitconfiguratie.
  • Betaalbare aanschafprijs en lage wegenbelasting.
  • Eenvoudige en betrouwbare 1.2 TCe turbomotor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik.
  • Handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten.
  • Goede basisuitrusting in Ambiance-uitvoering met degelijke afwerking.
  • Ruime bagageruimte bij neergeklapte achterstoelen.

Waar je op moet letten

  • Distributieketting kan bij hoge kilometerstanden problemen geven.
  • Mogelijke turbo-lekkages en defecte injectoren bij oudere exemplaren.
  • Interieur is eenvoudig en gemaakt van hard plastic, minder luxe uitstraling.
  • Brandstofverbruik in praktijk hoger dan WLTP-cijfers.
  • Beperkte dynamiek en minder verfijnde rijervaring.
  • Kleine achterruit en beperkte zichtbaarheid naar achteren.

Uitgebreide analyse

Kenteken HVR-64-X is een blauwe Dacia Lodgy 1.2 TCe Ambiance 7-persoons uit 2018, uitgerust met een 1199cc 4-cilinder turbobenzinemotor en een handgeschakelde versnellingsbak. Deze MPV uit 2012 biedt praktische ruimte voor gezinnen en is voorzien van voorwielaandrijving met een vermogen van 85 pk.

De motorcode van de 1199cc 1.2 TCe benzinemotor in de Dacia Lodgy is doorgaans de Renault H5Ft-serie, een 4-cilinder turbomotor met directe injectie en intercooler. Deze motor levert 85 kW (115 pk) bij 4500 tpm en 190 Nm koppel bij 2000 tpm. De motor staat bekend om zijn eenvoudige constructie en relatief zuinig brandstofverbruik, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting en turbo. De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden rekken, wat leidt tot een ratelend geluid en in ernstige gevallen motorschade. Ook zijn er meldingen van turbo-lekkages en defecte brandstofinjectoren, wat kan resulteren in vermogensverlies en verhoogd olieverbruik. Het olieverbruik is bij deze motor over het algemeen acceptabel, maar regelmatig oliepeil controleren wordt aanbevolen.

De handgeschakelde transmissie van de Dacia Lodgy 1.2 TCe is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden bij intensief stadsverkeer of verkeerd schakelen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en vervanging van de koppeling indien nodig. De schakelprecisie is voldoende voor dagelijks gebruik, al is de versnellingsbak niet bijzonder sportief afgesteld.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 85 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa € 40 tot € 50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 400 en € 600. Grotere reparaties of turbo-gerelateerde problemen kunnen hogere kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Dacia Lodgy 1.2 TCe Ambiance 7p. met kenteken HVR-64-X uit 2018 is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, met speciale aandacht voor distributieketting en turbo. Controleer ook het olieniveau en eventuele lekkages. Een proefrit is aan te raden om de transmissie en motorgeluiden te beoordelen. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel tussen de € 5.000 en € 7.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en extra opties. Door het eenvoudige ontwerp en lage aanschafprijs is het een praktische keuze voor gezinnen die een ruime en betaalbare MPV zoeken.

Deze blauwe Dacia Lodgy met kenteken HVR-64-X uit 2018 is een betaalbare en ruime 7-persoons MPV met een betrouwbare 1.2 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals distributieketting en turbo, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding voor wie op zoek is naar een praktische gezinsauto met lage gebruikskosten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Metallic lak €470

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

JUL 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 juli 2025
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
4 januari 2018
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: Gordel is beschadigd

Afbeeldingen

Dacia Lodgy Stepway TCe 115 2018 – Afbeelding 1
Dacia Lodgy Stepway TCe 115 2018 – Afbeelding 2
Dacia Lodgy Stepway TCe 115 2018 – Afbeelding 3
Dacia Lodgy Stepway TCe 115 2018 – Afbeelding 4
Dacia Lodgy Stepway TCe 115 2018 – Afbeelding 5

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 08-07-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5F F4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1197 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 116 pk (85 kW)
Maximaal koppel 190 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling stationwagen
Aantal zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Blauw
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,52 m
Breedte excl. spiegels 1,77 m
Voertuighoogte 1,71 m
Afstand tussen assen 2,81 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 585 kg
Trekgewicht N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,6 s
Topsnelheid begrensd 179 km/u
Verbruik gecombineerd 5,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 124 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (HVR-64-X)

Wat is de APK status van HVR-64-X?

De APK van HVR-64-X is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HVR-64-X een import auto?

Ja, HVR-64-X is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HVR-64-X gehad?

HVR-64-X heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het officiële motorvermogen van de Dacia Lodgy 1.2 TCe Ambiance 7p. uit 2012?

Het motorvermogen bedraagt 85 kW (115 pk) bij 4500 tpm.

Welke motorcode hoort bij de 1199cc 1.2 TCe motor?

De motorcode is meestal Renault H5Ft, een 4-cilinder turbobenzinemotor.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting ligt rond de €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is het praktijkverbruik van deze Dacia Lodgy?

In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting?

Ja, de distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken en moet dan worden vervangen om motorschade te voorkomen.

Wat zijn de gemiddelde jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €400 en €600 per jaar.

Is de handgeschakelde versnellingsbak betrouwbaar?

Ja, de 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieketting rekken

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken, wat leidt tot ratelende geluiden en mogelijk motorschade.

Signalen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Ernstig
Motor

Turbo lekkage of defect

De turbo kan olie gaan lekken of defect raken, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Signalen:

Verminderde acceleratie, blauwe rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Defecte brandstofinjectoren

Brandstofinjectoren kunnen verstopt of defect raken, wat zorgt voor onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Let op
Transmissie

Versleten koppeling

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen in boordcomputer

Soms kunnen storingen optreden in het infotainmentsysteem of dashboardverlichting.

Signalen:

Uitvallende schermen, foutmeldingen, onjuiste brandstofverbruikweergave.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Dacia Lodgy Stepway TCe 115 exemplaren

Auto Nummerplaat