Kenteken check HX-359-R
APK verlopen - 5 eigenaars - 130.920 km (peildatum feb 2026)
20 punten van aandacht bij kenteken HX359R
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken HX-359-R
Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken HX-359-R
Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken HX-359-R
Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken HX-359-R
Prestaties VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken HX-359-R
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW up! 1.0 BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 940 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zeer zuinige 999cc 3-cilinder motor met BlueMotion-technologie voor laag brandstofverbruik.
- Betrouwbare en onderhoudsvriendelijke handgeschakelde 5-versnellingsbak.
- Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
- Lage wegenbelasting door laag vermogen (44 pk).
- Degelijke bouwkwaliteit met goede veiligheidsvoorzieningen voor segment.
- Betaalbare onderhouds- en reparatiekosten.
Aandachtspunten
- Beperkte motorvermogen (44 pk) wat minder geschikt is voor snelweggebruik of vol beladen rijden.
- Geen turbo, dus minder koppel bij lage toeren.
- Beperkte uitrusting in basis Move up! uitvoering.
- Kleine brandstoftank (35 liter) beperkt actieradius.
- Minder ruim interieur en kofferbak in vergelijking met grotere modellen.
- Mogelijk hogere slijtage van koppeling bij intensief stadsgebruik.
Gedetailleerde analyse
Kenteken HX-359-R is een blauwe Volkswagen Up! uit 2016 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Dit compacte hatchback-model, bekend om zijn zuinigheid en degelijkheid, werd nieuw geleverd voor circa €9.896 en is uitgerust met BlueMotion-technologie voor extra brandstofbesparing.
De motorcode voor de 999cc 3-cilinder benzinemotor in deze Volkswagen Up! is een MPI (Multi-Point Injection) 12-kleps uitvoering, met een vermogen van 44 kW (60 pk) en een koppel van 95 Nm tussen 3000 en 4300 tpm. Deze motor is robuust en relatief eenvoudig van opzet, zonder turbo. Bekende motorproblemen zoals kettingproblemen, turbo- of injectorstoringen komen bij deze atmosferische motor nauwelijks voor. Wel is het belangrijk om het olieverbruik in de gaten te houden, hoewel dit bij normaal onderhoud meestal binnen de perken blijft.
De handgeschakelde 5-versnellingsbak van de Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion staat bekend als betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk. Er zijn weinig meldingen van defecten aan de transmissie, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd. Onderhoudskosten zijn relatief laag, met periodieke controle van koppeling en versnellingsbakolie. De schakelprecisie wordt door gebruikers als goed ervaren, wat bijdraagt aan het rijplezier in stads- en snelwegverkeer.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,1 tot 4,3 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 4,5 tot 5,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 44 pk (ongeveer 33 kW) benzineauto in Nederland ligt circa tussen €30 en €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine servicebeurten en incidentele reparaties bedragen gemiddeld €400 tot €600. Reparaties zijn doorgaans betaalbaar door de eenvoudige techniek en brede beschikbaarheid van onderdelen.
Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion met kenteken HX-359-R uit 2016 is het raadzaam om het onderhoudsboekje te controleren op regelmatige servicebeurten. Let op slijtage van koppeling en remmen, en controleer het olieniveau en eventuele lekkages. Door de degelijke bouw en zuinige motor is deze auto een goede keuze voor stadsgebruik en korte afstanden. De marktwaarde ligt anno 2025 gemiddeld tussen €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Deze blauwe Volkswagen Up! met kenteken HX-359-R uit 2016 is een betrouwbare, zuinige en compacte stadsauto met een eenvoudige maar degelijke 999cc 3-cilinder motor en handgeschakelde transmissie. Dankzij BlueMotion-technologie biedt hij een goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik. Met een laag onderhoudsniveau en betaalbare gebruikskosten is het een aantrekkelijke keuze voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een praktische en economische auto.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,059 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: 20
APK keuring details: 21
APK keuring details: 57
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW up! 1.0 BMT (HX-359-R)
Wat is de APK status van HX-359-R?
De APK van HX-359-R is verlopen op 17-02-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is HX-359-R een import auto?
Nee, HX-359-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft HX-359-R gehad?
HX-359-R heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion?
Het WLTP-verbruik ligt rond de 4,1 tot 4,3 liter per 100 km, met een praktijkverbruik van ongeveer 4,5 tot 5,0 liter per 100 km.
Welke motorcode heeft de 999cc motor in deze Volkswagen Up!?
De motor is een 1.0 MPI 12-kleps 3-cilinder benzinemotor zonder turbo, bekend als de EA211 motorfamilie.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €400 en €600.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar en kent weinig defecten bij goed onderhoud.
Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Volkswagen Up! uit 2011?
De marktwaarde ligt anno 2025 gemiddeld tussen €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Mogelijke gebreken
Olieverbruik
Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen, lichte rookontwikkeling bij koude start.
Koppeling slijtage
Bij intensief stadsverkeer kan de koppeling sneller slijten.
Herkenningspunten:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Elektronische storingen
Incidentele meldingen van storingen in boordcomputer of sensoren.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, onregelmatige werking van accessoires.
Remmen slijtage
Snellere slijtage van remblokken bij veel stadsgebruik.
Herkenningspunten:
Piepend geluid, verminderde remwerking.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 940 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.