Kenteken check HXF-10-H

APK geldig tot sep 2026 - 2+ eigenaars - 101.272 km (peildatum mrt 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-702739
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
HXF-10-H
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Captur TCe 130 GPF
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HXF-10-H: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
Renault Captur TCe 130 GPF 2020

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken HXF-10-H

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
84

Waardebehoud Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken HXF-10-H

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken HXF-10-H

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken HXF-10-H

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken HXF-10-H

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 21.000 - € 25.000
Catalogusprijs
€ 32.322
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
195 dagen
Aantal op naam
2+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5H B4
Soortgelijke auto's in NL
29 voertuigen
Aantal keren bekeken
841 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 130 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1334 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Moderne, zuinige 1.3 TCe 130 benzinemotor met voldoende vermogen
  • Ruim en praktisch interieur voor het segment
  • Comfortabele rij-ervaring en lage instap
  • Goede veiligheidsscore (5 sterren Euro NCAP)
  • Relatief lage onderhoudskosten
  • Aantrekkelijk design en veel personalisatiemogelijkheden

Aandachtspunten

  • Automaat kan schokkerig aanvoelen bij lage snelheden
  • Windruis bij hogere snelheden
  • Gemiddeld waardebehoud
  • Niet sportief of dynamisch
  • Incidentele elektronische storingen
  • Beperkte offroad-capaciteiten

Gedetailleerde analyse

Kenteken HXF-10-H is een zwarte Renault Captur uit 2020 met een 1330cc benzinemotor en automaat. Deze compacte SUV combineert Frans design met praktische eigenschappen en een moderne uitrusting. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, betrouwbaarheid, kosten en dagelijks gebruik, specifiek toegespitst op de Nederlandse markt.

## Motor & Techniek De Renault Captur 1.3 TCe 130 Zen uit 2019 beschikt over een 1330cc viercilinder benzinemotor met turbo (motorcode: H5Ht, ook wel bekend als de 1.3 TCe 130)[1][6]. Deze motor levert 96 kW (130 pk) en 240 Nm koppel, gekoppeld aan een automaat (EDC, dual-clutch). De motor is ontwikkeld in samenwerking met Daimler en wordt ook toegepast in modellen van Mercedes-Benz en Nissan. De techniek is modern, maar niet geheel vrij van kinderziektes. **Bekende problemen (ernst/categorie):** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van voortijdige slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging zijn aanbevolen (categorie: Motor, ernst: yellow)[6]. - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen, vooral bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud. Meestal gaat het om lekkages of vervuiling (categorie: Motor, ernst: orange)[6]. - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen storingen optreden (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Oliewissel & olieverbruik:** Geen grote olieverbruik-problemen gemeld, maar tijdige oliewissel (maximaal 15.000 km of 1 jaar) is essentieel voor levensduur (categorie: Motor, ernst: yellow)[6]. **Motorcode identificatie:** De motorcode voor deze 1330cc TCe 130 is **H5Ht**. Dit is belangrijk voor onderhoud en onderdelenbestelling.

## Transmissie & Rijgedrag De automaat in de Renault Captur 2020 is een 7-traps EDC (Efficient Dual Clutch), een dual-clutch automaat die soepel en zuinig schakelt. In de praktijk zijn er weinig meldingen van grote defecten, maar sommige eigenaren ervaren schokkerig gedrag bij lage snelheden of in de file. Regelmatig software-updates bij de dealer kunnen dit verhelpen. Onderhoudskosten voor de automaat zijn relatief laag vergeleken met traditionele automaten, maar een jaarlijkse controle en tijdige olieverversing (ca. €150-€200 per service) zijn aanbevolen. De Captur rijdt voorwielaangedreven en biedt een comfortabele, maar niet sportieve rij-ervaring. Het chassis is steviger dan bij de vorige generatie, wat zorgt voor minder bodyroll in bochten[7]. Windruis bij hogere snelheden wordt wel genoemd als minpunt[7].

## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** ca. 5,8 l/100 km (17,2 km/l) - **Praktijk:** ca. 6,5–7,5 l/100 km (13,3–15,4 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik[3]. **Wegenbelasting (96 pk in Nederland):** De Captur 1.3 TCe 130 valt in de categorie personenauto’s tot 1.000 kg en 96–105 pk. De wegenbelasting bedraagt circa **€44 per maand** (2025, afhankelijk van gewicht en provincie). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 - **Onderhoudsservice:** €200–€400 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en type service) - **Reparaties:** Geen structurele dure problemen bekend, maar incidentele kosten voor turbo, injectoren of elektronica kunnen oplopen. **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs van de Captur 1.3 TCe 130 Zen was €27.020. Na 6 jaar (2025) ligt de actuele marktwaarde tussen de **€14.000 en €17.000**, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Moderne, zuinige benzinemotor** met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[1][3]. - **Ruim en praktisch interieur** voor een compacte SUV, met een grote kofferbak (536–1.334 liter)[3]. - **Comfortabele rij-ervaring** en lage instap, ideaal voor stad en snelweg[7]. - **Goede veiligheidsscore** (5 sterren Euro NCAP)[5]. - **Relatief lage onderhoudskosten** vergeleken met concurrenten. - **Aantrekkelijk design** en veel personalisatiemogelijkheden. **Nadelen** - **Automaat kan schokkerig aanvoelen** bij lage snelheden. - **Windruis** bij hogere snelheden[7]. - **Gemiddeld waardebehoud**; geen uitschieter naar boven of beneden. - **Niet sportief**; rijdt comfortabel maar niet dynamisch[3]. - **Incidentele elektronische storingen** (infotainment, sensoren). - **Beperkte offroad-capaciteiten**; puur voor stads- en snelweggebruik.

Deze zwarte Renault Captur met kenteken HXF-10-H uit 2020 is een praktische, zuinige en comfortabele compacte SUV voor het Nederlandse gezin. De 1.3 TCe 130 motor met automaat biedt voldoende vermogen en is technisch modern, maar vraagt wel aandacht bij onderhoud. De auto scoort goed op veiligheid en ruimte, maar het rijplezier is bescheiden. De onderhoudskosten zijn redelijk en de marktwaarde blijft stabiel. Voor wie een betrouwbare, ruim opgezette stads-SUV zoekt, is de Captur 2020 een overweging waard, mits de automaat en eventuele elektronica goed zijn nagekeken bij aankoop.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant Pakket
Bochtverlichting Pakket
Regensensor Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €146
Metallic lak €487

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 februari 2026
OKT 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
7 oktober 2020
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

12 juli 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

7 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: Geen afkeurpunten

15 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: Geen afkeurpunten

Beeldmateriaal

Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 1
maart 2026

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Dekkingsstatus: Niet verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 23-09-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code H5H B4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1333 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 131 pk (96 kW)
Draaimoment 240 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,23 m
Voertuigbreedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,58 m
Asafstand 2,64 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 9,6 s
Topsnelheid 193 km/u
Brandstofverbruik mix 5,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 139 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Captur TCe 130 GPF (HXF-10-H)

Wat is de APK status van HXF-10-H?

De APK van HXF-10-H is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HXF-10-H een import auto?

Ja, HXF-10-H is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HXF-10-H gehad?

HXF-10-H heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Captur 1.3 TCe 130 automaat?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik is circa 5,8 l/100 km[3].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt circa €44 per maand (2025), afhankelijk van gewicht en provincie.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200–€400 per jaar voor onderhoud, exclusief APK en incidentele reparaties.

Hoe betrouwbaar is de automaat?

De EDC-automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan schokkerig schakelen bij lage snelheden. Regelmatig onderhoud is belangrijk.

Wat is de actuele marktwaarde van een Captur 1.3 TCe 130 uit 2019?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €14.000 en €17.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende motorproblemen?

Geen grote structurele problemen, maar let op tijdige oliewissel en onderhoud aan turbo en injectoren[6].

Mogelijke gebreken

Minimaal
Motor

Timing chain (distributieketting)

Geen structurele problemen, maar tijdige vervanging is belangrijk

Herkenningspunten:

Geluid, slijtage

Belangrijk
Motor

Turbo

Incidenteel lekkage of vervuiling

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook

Minimaal
Motor

Injectoren

Storingen bij slechte brandstofkwaliteit

Herkenningspunten:

Onregelmatig lopen, storingslampje

Minimaal
Transmissie

Automaat (EDC)

Schokkerig schakelen bij lage snelheden

Herkenningspunten:

Hobbelig rijgedrag, storingslampje

Minimaal
Elektronica

Elektronica

Incidentele storingen infotainment/sensoren

Herkenningspunten:

Beeldscherm uitval, sensormeldingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1334 kg. Dat is 11% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur TCe 130 GPF modellen

Voertuig Registratie