Kenteken check HXN-69-R

APK geldig tot apr 2027 - 3+ eigenaars - 21.137 km (peildatum jul 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-946161
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
HXN-69-R
Fabrikant
Citroen
Citroen logo
Model
C4 PureTech 130
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HXN-69-R: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
Citroen C4 PureTech 130 2023

Betrouwbaarheid Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken HXN-69-R

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
100

Waardebehoud Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken HXN-69-R

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken HXN-69-R

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
67

Veiligheid Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken HXN-69-R

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken HXN-69-R

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 19.000 - € 23.000
Oorspronkelijke prijs
€ 36.459
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
378 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
HN05
Aantal in Nederland
7 voertuigen
Populariteit
1.019 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Citroen C4 PureTech 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 1322 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Stijlvol design
  • Comfortabele rijervaring
  • Redelijke brandstofefficiëntie
  • Lage wegenbelasting
  • Betaalbare aanschafprijs

Nadelen

  • Beperkte ruimte achterin
  • Mogelijke problemen met timing chain en turbo
  • Olieverbruik kan hoog zijn
  • Beperkte opties voor hogere vermogens

Diepgaande beoordeling

Kenteken HXN-69-R is een blauwe Citroen C4 uit 2023 met een 1199cc motor. Deze auto is een voorbeeld van de derde generatie Citroen C4, die in 2020 werd geïntroduceerd als een SUV-coupé. De C4 is voorzien van een 1.2 PureTech benzine motor met 96 pk en een handmatige transmissie. De nieuwprijs van deze auto was €34.160.

De motorcode voor de 1199cc motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het gaat om een 1.2-liter drie-cilinder PureTech motor. Bekende problemen met deze motor zijn vooral gerelateerd aan de timing chain, turbo, injectoren en olieverbruik. De timing chain kan problemen geven als deze niet goed wordt onderhouden, terwijl de turbo en injectoren soms vroegtijdig kunnen slijten. Olieverbruik is ook een punt van aandacht, vooral bij hogere kilometerstanden.

De handmatige transmissie van de Citroen C4 is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van slijtage aan de koppeling en versnellingsbak. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar regelmatige controle is essentieel om problemen te voorkomen.

Het brandstofverbruik van de Citroen C4 1.2 PureTech volgens de WLTP-normen ligt rond de 5,5 liter per 100 km. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €20.000 tot €25.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €50 en servicekosten die variëren van €200 tot €500 per jaar.

De Citroen C4 1.2 PureTech Feel Pack biedt een goede balans tussen prijs en prestaties. Voordelen zijn de stijlvolle design, comfortabele rijervaring en redelijke brandstofefficiëntie. Nadelen zijn de beperkte ruimte achterin en mogelijke problemen met de motoronderdelen. De wegenbelasting voor een 96 pk motor in Nederland is relatief laag.

Deze blauwe Citroen C4 met kenteken HXN-69-R uit 2023 is een aantrekkelijke optie voor wie op zoek is naar een stijlvolle en betaalbare auto. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen met de motor en transmissie.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant €100
Adaptive Cruise Control Pakket
Navigatie €800
Metallic lak €590

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

AUG 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
22 augustus 2025
APR 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
14 april 2023
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

Foto's

Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 1
juli 2025
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 2
juli 2025

+-6

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 14-04-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code HN05
Type motor Benzine
Motorinhoud 1199 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 131 pk (96 kW)
Max. koppel 230 Nm
Aandrijving Geen data
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Blauw
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,36 m
Breedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,53 m
Wielbasis 2,67 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 9,9 s
Maximumsnelheid 200 km/u
Gemiddeld verbruik 4,8 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 116 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Citroen C4 PureTech 130 (HXN-69-R)

Wat is de APK status van HXN-69-R?

De APK van HXN-69-R is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is HXN-69-R een import auto?

Ja, HXN-69-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HXN-69-R gehad?

HXN-69-R heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de gemiddelde brandstofefficiëntie van de Citroen C4 1.2 PureTech?

Rond de 5,5 liter per 100 km volgens WLTP-normen.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €20.000 tot €25.000.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €200 tot €500 voor service en APK.

Wat is de wegenbelasting voor een 96 pk motor in Nederland?

Relatief laag, afhankelijk van de provincie en gemeente.

Welke transmissieopties zijn er beschikbaar?

Alleen handmatig voor deze specifieke variant.

Wat is de maximale snelheid van de Citroen C4 1.2 PureTech?

Ongeveer 185 km/u.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Timing Chain Problemen

Slijtage of breuk van de timing chain

Herkenningspunten:

Mogelijke motorstoringen

Aandacht vereist
Motor

Turbo Problemen

Turbo slijtage of falen

Herkenningspunten:

Verlies van vermogen

Laag
Motor

Olieverbruik

Hoog olieverbruik

Herkenningspunten:

Frequent oliepeilen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1322 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Citroen C4 PureTech 130 in Nederland

Model Kenteken