Kenteken check HZ-496-V

APK verlopen - 4+ eigenaars - 215.413 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-021431
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
HZ-496-V
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Scénic 1.6 16V
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken HZ-496-V: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Scénic 1.6 16V 2009

Betrouwbaarheid Renault Scénic 1.6 16V (2009) – Kenteken HZ-496-V

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
23

Waardebehoud Renault Scénic 1.6 16V (2009) – Kenteken HZ-496-V

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Scénic 1.6 16V (2009) – Kenteken HZ-496-V

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid Renault Scénic 1.6 16V (2009) – Kenteken HZ-496-V

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
80

Prestaties Renault Scénic 1.6 16V (2009) – Kenteken HZ-496-V

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 3.000 - € 4.000
Catalogusprijs
€ 23.250
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
21 dagen verlopen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
K4M D8
Soortgelijke auto's in NL
429 voertuigen
Aantal keren bekeken
601 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic 1.6 16V komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1450 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Zeer ruim interieur en grote kofferbak voor een midi-MPV[3].
  • Zuivere en soepele 1.6 benzinemotor zonder turbo, dus minder storingsgevoelig[2].
  • Handgeschakelde 6-bak rijdt prettig en is betrouwbaar bij goed onderhoud.
  • Lage aanschafprijs op de occasionmarkt (2025).
  • Redelijk zuinig verbruik voor de klasse: praktijk circa 1 op 14 (7,1 l/100km).
  • Goede zichtbaarheid en hoge zitpositie, ideaal voor gezinnen.

Aandachtspunten

  • Matig waardebehoud: hoge afschrijving na 19 jaar.
  • Bekende motorproblemen (zie hieronder) kunnen dure reparaties veroorzaken.
  • APK-gevoelig: oudere Renaults hebben vaker kleine mankementen.
  • Interieurkwaliteit en afwerking zijn eenvoudig en slijten sneller.
  • Geen turbo, dus weinig trekkracht bij lage toeren.
  • Wegenbelasting is relatief hoog voor een benzine-MPV van deze leeftijd.

Gedetailleerde analyse

Kenteken HZ-496-V is een grijze Renault Scénic uit 2009 met een 1598cc motor, 82 pk benzine en handgeschakelde transmissie. Dit rapport geeft een volledig overzicht van deze MPV, specifiek voor de Nederlandse markt, met echte technische gegevens, praktijkervaringen en actuele marktinformatie.

De Renault Scénic 1.6-16V Business Line uit 2006 is uitgerust met een 4-cilinder benzinemotor, type K4M (motorcode K4M 700/710/720, afhankelijk van uitvoering en bouwjaar). Deze motor heeft een cilinderinhoud van 1598 cc, levert 82 kW (110 pk) bij 6000 tpm en een koppel van 152 Nm bij 4250 tpm[2][4][6]. De motor heeft multipoint injectie, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en géén turbo[2]. De compressieverhouding is 10,0:1 en de motor voldoet aan Euro4-normen.

Deze Scénic heeft een 6-versnellings handgeschakelde transmissie (FWD)[2]. De handbak staat bekend als redelijk betrouwbaar, maar slijtage aan de koppelingset (vooral bij veel stadsgebruik) komt voor. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld: een nieuwe koppelingset kost circa €600-€900 (incl. arbeid). Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km of 4 jaar) verlengt de levensduur.

De wegenbelasting voor deze 82 pk benzine MPV bedraagt in Nederland circa €192-€211 per kwartaal (2025)[2]. De APK-kosten zijn standaard (€35-€50 per jaar), maar oudere Renaults kunnen vaker kleine mankementen hebben die APK-afkeur veroorzaken. Jaarlijkse onderhoudskosten (excl. grote reparaties) liggen rond de €300-€500, afhankelijk van onderhoudshistorie en gebruik.

De nieuwprijs van deze Scénic was €25.800[2]. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar in redelijke staat ligt tussen €2.000 en €4.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting. Het waardebehoud is matig: na 19 jaar is de restwaarde circa 10-15% van de nieuwprijs.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken HZ-496-V uit 2009 is een praktische, zuinige en betaalbare MPV voor gezinnen. De techniek is eenvoudig en onderhoudsvriendelijk, maar let op bekende mankementen en houd rekening met oplopende onderhoudskosten bij hogere leeftijd.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Speed-Limiter Pakket
Bandenspanningcontrole €220
Xenon verlichting €1000
Parkeerhulp €600
Navigatie €1200
Leer Pakket
Metallic lak €500

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 februari 2026
APR 2009

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
17 april 2009
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

19 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De stuurkogel heeft te veel speling

APK keuring details: Band met laag profiel

27 januari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

26 januari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De stuurkogel heeft te veel speling

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

1 februari 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 09

26 januari 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

Beeldmateriaal

Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 1
mei 2025
Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 2
mei 2025
Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 3
mei 2025
Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 4
mei 2025
Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 5
mei 2025
Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 6
december 2025
Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 7
december 2025
Renault Scénic 1.6 16V 2009 – Afbeelding 8
december 2025

+2

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 19-02-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code K4M D8
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1598 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Nee
Vermogen (kW) 112 pk (82 kW)
Draaimoment 152 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,26 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,62 m
Asafstand 2,69 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 530 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 11,8 s
Topsnelheid 180 km/u
Gemiddeld verbruik 7,8 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 182 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Scénic 1.6 16V (HZ-496-V)

Wat is de APK status van HZ-496-V?

De APK van HZ-496-V is verlopen op 19-02-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is HZ-496-V een import auto?

Ja, HZ-496-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft HZ-496-V gehad?

HZ-496-V heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Scénic 1.6-16V Business Line?

Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 14 (7,1 l/100km). Officieel (NEDC) is het gecombineerd verbruik 5,8 l/100km (1 op 17,2), maar in de praktijk is dit vaak hoger[3].

Hoe hoog is de wegenbelasting in 2025?

De wegenbelasting bedraagt circa €192-€211 per kwartaal voor deze 82 pk benzine-MPV[2].

Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten?

Let op tijdige distributieketting vervanging, oliepeil en -kwaliteit, en controleer de koppeling bij veel stadsgebruik. Jaarlijkse onderhoudskosten: €300-€500.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar slijtage aan de koppeling komt voor bij intensief gebruik. Vervanging kost €600-€900.

Wat is de actuele marktwaarde?

Tussen €2.000 en €4.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende APK-gevoelige punten?

Let op remmen, verlichting, uitlaat en kleine elektronische mankementen. Oudere Renaults zijn hier gevoeliger voor.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain slijtage

De distributieketting kan op termijn slijten, vooral bij onregelmatig onderhoud. Vervanging is kostbaar (€800-€1.200).

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring, mogelijk motorschade.

Minimaal
Motor

Olielekkage en olieverbruik

Olielekken bij klepdeksel en/of carter. Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal.

Kenmerken:

Olievlekken onder de auto, regelmatig olie bijvullen.

Minimaal
Motor

Injectorproblemen

Vervuiling of defect aan benzine-injectoren, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies.

Belangrijk
Transmissie

Koppelingset slijtage

Veel stadsgebruik versnelt slijtage aan koppeling.

Kenmerken:

Moeilijk schakelen, slippende koppeling.

Minimaal
Elektronica

Elektronische mankementen

Storingen aan boordcomputer, raamregelaars of centrale vergrendeling komen voor.

Kenmerken:

Foutmeldingen, ramen werken niet goed.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2009) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1450 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde