Kenteken check HZ-895-N
APK geldig tot dec 2026 - 3+ eigenaars - 147.359 km (peildatum dec 2025)
19 punten van aandacht bij kenteken HZ895N
Basisgegevens
Betrouwbaarheid VW Golf 1.4 TSI ACT BMT (2013) – Kenteken HZ-895-N
Waardebehoud VW Golf 1.4 TSI ACT BMT (2013) – Kenteken HZ-895-N
Onderhoud VW Golf 1.4 TSI ACT BMT (2013) – Kenteken HZ-895-N
Veiligheid VW Golf 1.4 TSI ACT BMT (2013) – Kenteken HZ-895-N
Prestaties VW Golf 1.4 TSI ACT BMT (2013) – Kenteken HZ-895-N
Overzicht gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Golf 1.4 TSI ACT BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1316 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Ruim en praktisch interieur voor het segment
- Hoog afwerkingsniveau (Highline) met veel comfort- en veiligheidsvoorzieningen
- Sportief rijgedrag en vlotte automaat (DSG)
- Betrouwbare basis, mits goed onderhouden
- Goede brandstofefficiency voor een automaat
- Sterke ANCAP-veiligheidsscore (5 sterren)[2]
Waar je op moet letten
- DSG-automaat kan bij hoge leeftijd/kilometerstand storingsgevoelig zijn
- Timing chain-problemen bij verwaarlozing onderhoud (kostbaar)
- Hogere onderhoudskosten dan een handgeschakelde versie
- Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave
- Waardeverlies na 10+ jaar aanzienlijk
- Elektronica (o.a. infotainment) kan storingsgevoelig zijn bij oudere exemplaren
Volledige analyse
Kenteken HZ-895-N is een zwarte Volkswagen Golf uit 2013 met een 1395cc motor, automaat en het Highline uitrustingsniveau. Deze hatchback uit de Golf 7-generatie (Mk7, intern Type 5G) geldt als een van de meest verkochte compacte middenklassers in Nederland. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, praktijk, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1.4 TSI 103pk (76 kW) motor in deze Golf heeft de motorcode **CHPA**. Dit is een 1395cc viercilinder benzinemotor met turbo, directe injectie en dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC)[2]. De motor is voorzien van een 7-traps DSG-automaat (Direct-Shift Gearbox), wat zorgt voor vlotte schakelingen en een sportief karakter[2]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij vroege 1.4 TSI-motoren (voor 2012/2013) komen incidenteel problemen met de distributieketting voor, vooral bij onregelmatig onderhoud. Dit kan leiden tot motorschade (categorie: **red** – ernstig, maar niet structureel bij deze bouwjaren)[forum consensus]. - **Turbo:** De turbo is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden of gebrekkig onderhoud problemen geven (categorie: **orange** – matig)[forum consensus]. - **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van de injectoren, met name bij veel korte ritten (categorie: **yellow** – licht, oplosbaar met regelmatig onderhoud)[forum consensus]. - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor staat niet bekend om excessief olieverbruik, maar regelmatige oliewissels (maximaal elke 15.000 km of jaarlijks) zijn essentieel voor een lange levensduur[forum consensus]. **Transmissie:** De 7-traps DSG-automaat is technisch geavanceerd, maar kent bij vroege exemplaren incidenteel problemen met de koppelingspakketten en mechatronische unit (categorie: **orange** – matig, vooral bij veel stadsverkeer)[forum consensus]. Onderhoudskosten voor een DSG-service (olie en filter) liggen rond de €200-€300 per 60.000 km.
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat biedt snelle, vloeiende schakelingen en past uitstekend bij het sportieve karakter van de 1.4 TSI. Het rijcomfort is hoog, mede dankzij het onafhankelijke achterwielophangingssysteem. De Highline-uitvoering beschikt over comfortabele stoelen, een multifunctioneel stuur en een hoog afwerkingsniveau.
## Praktijk, Verbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave (gecombineerd):** 5,2 l/100 km (WLTP-achtige norm)[2]. - **Praktijkverbruik:** Veel eigenaren melden een verbruik tussen de 6,0 en 7,0 l/100 km in de dagelijkse praktijk, afhankelijk van rijstijl en gebruik[forum consensus]. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 103 pk (76 kW) betaal je in Nederland in 2025 circa **€48 per maand** aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150-€300 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en werkzaamheden. - **Reparaties:** Incidentele kosten voor distributieketting (ca. €800-€1.200 bij vervanging), DSG-service (€200-€300 per 60.000 km), en eventuele turbo- of injectorproblemen. **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2012):** €30.550. - **Huidige marktwaarde (2025):** Afhankelijk van staat en kilometerstand, tussen de €8.000 en €12.000 voor een goed onderhouden exemplaar[2]. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; de Golf 7 blijft populair, maar de waardedaling is vergelijkbaar met andere compacte middenklassers.
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer ruim en praktisch interieur voor het segment. - Hoog afwerkingsniveau (Highline) met veel comfort- en veiligheidsvoorzieningen. - Sportief rijgedrag en vlotte automaat (DSG). - Betrouwbare basis, mits goed onderhouden. - Goede brandstofefficiency voor een automaat. - Sterke ANCAP-veiligheidsscore (5 sterren)[2]. **Nadelen** - DSG-automaat kan bij hoge leeftijd/kilometerstand storingsgevoelig zijn. - Timing chain-problemen bij verwaarlozing onderhoud (kostbaar). - Hogere onderhoudskosten dan een handgeschakelde versie. - Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave. - Waardeverlies na 10+ jaar aanzienlijk. - Elektronica (o.a. infotainment) kan storingsgevoelig zijn bij oudere exemplaren.
Deze zwarte Volkswagen Golf met kenteken HZ-895-N uit 2013 is een degelijke, comfortabele en praktische keuze in het compacte middenklasse-segment. De 1.4 TSI 103pk motor met DSG-automaat biedt een sportief rijgedrag en een hoog comfortniveau, maar vraagt wel om consequent onderhoud om dure reparaties te voorkomen. De marktwaarde is na ruim 10 jaar flink gedaald, maar de Golf 7 blijft populair op de occasionmarkt. Voor kopers die onderhoudshistorie en staat laten controleren, is dit een verstandige keuze.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
APK keuring details: 40
APK keuring details: 32
APK keuring details: 12
APK keuring details: 17
Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Koplamp met vreemd lichtbeeld verkeerd afgesteld
APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Koplamp met vreemd lichtbeeld verkeerd afgesteld
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 36
APK keuring details: 12
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over VW Golf 1.4 TSI ACT BMT (HZ-895-N)
Wat is de APK status van HZ-895-N?
De APK van HZ-895-N is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is HZ-895-N een import auto?
Ja, HZ-895-N is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft HZ-895-N gehad?
HZ-895-N heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Golf 1.4 TSI 103pk automaat?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 6,0 en 7,0 l/100 km, terwijl de fabrieksopgave 5,2 l/100 km is[2].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
In 2025 betaal je circa €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto van 103 pk.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Reken op €150-€300 voor regulier onderhoud, €35-€50 voor APK, en incidenteel hogere kosten voor DSG-service (€200-€300 per 60.000 km) of motorreparaties.
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Golf?
De DSG is technisch geavanceerd maar kan bij hoge leeftijd/kilometerstand storingsgevoelig zijn. Regelmatige service verlengt de levensduur aanzienlijk.
Wat is de huidige marktwaarde van een Golf 7 Highline 1.4 TSI uit 2012?
De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand[2].
Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1.4 TSI?
Incidenteel timing chain-problemen (ernstig bij verwaarlozing), turbo- en injectorproblemen (licht tot matig), vooral bij onvoldoende onderhoud.
Bekende aandachtspunten
Timing chain (distributieketting)
Slijtage of uitrekking, vooral bij onregelmatig onderhoud
Symptomen:
Motorgeluid, motorschade
DSG-automaat (mechatronische unit)
Schakelproblemen, trillingen, storingsmeldingen
Symptomen:
Haperende schakelingen, waarschuwingslampjes
Turbo
Slijtage of lekkage bij hoge kilometerstanden
Symptomen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Vervuiling door directe injectie
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Elektronica (infotainment)
Storingsgevoeligheid bij oudere exemplaren
Symptomen:
Uitval van scherm, connectiviteitsproblemen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1316 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere VW Golf 1.4 TSI ACT BMT exemplaren
| Auto | Plaat |
|---|---|