Kenteken check J-113-PK
APK geldig tot sep 2026 - 3 eigenaars - 137.123 km (peildatum feb 2026)
Let op: 9 bevindingen voor J113PK
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-113-PK
Waardebehoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-113-PK
Onderhoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-113-PK
Veiligheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-113-PK
Prestaties Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken J-113-PK
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Renault Captur TCe 100 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1265 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Zuinig en modern 999cc 3-cilinder turbomotor (motorcode H4D 450) met 100 pk.
- Compacte mini-SUV met goede wendbaarheid in stedelijke gebieden.
- Redelijke onderhoudskosten en betaalbare onderdelen.
- Goede veiligheidsuitrusting en Euro NCAP-score uit 2019.
- Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en relatief lage reparatiekosten.
- Degelijke bouwkwaliteit en comfortabele rijervaring voor segment.
Minpunten
- Mogelijk olieverbruik bij hogere kilometerstanden, typisch voor kleine turbomotoren.
- Distributieketting kan bij onvoldoende onderhoud problemen geven (matig risico).
- Beperkte bagageruimte vergeleken met grotere SUV's.
- Handgeschakelde versnellingsbak kan slijten bij intensief stadsgebruik.
- Turbo kan bij slecht onderhoud defect raken, reparatiekosten zijn hoog.
- Waardevermindering is gemiddeld, marktwaarde daalt naarmate kilometerstand stijgt.
Uitgebreide analyse
Kenteken J-113-PK is een rode Renault Captur 1.0 TCe 100 Zen uit 2020 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV heeft een nieuwprijs van circa €23.120 en is populair vanwege zijn compacte formaat en zuinige motor.
De motor in deze Renault Captur is de 1.0 TCe 100, met motorcode H4D 450. Het betreft een 999cc driecilinder turbobenzinemotor die 74 kW (100 pk) levert bij 5000 tpm. Deze motor staat bekend om zijn relatief lage cilinderinhoud gecombineerd met turbo voor voldoende vermogen en een gunstig brandstofverbruik. Het motorblok is onderdeel van Renaults Energy TCe-serie, die sinds 2019 in de Captur wordt toegepast.
De handgeschakelde transmissie van deze Captur is een 5- of 6-versnellingsbak (afhankelijk van uitvoering), die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten aan de handbak zijn beperkt, maar bij intensief stadsgebruik kunnen koppeling en synchronisatieringen slijten. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met periodieke controle en vervanging van koppelingsonderdelen indien nodig.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,1 tot 5,4 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 74 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €800. Onderhoud is redelijk betaalbaar, mede door de eenvoudige motorconstructie.
Bij aankoop van een Renault Captur 1.0 TCe 100 Zen uit 2019 met kenteken J-113-PK is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral of de distributieketting en turbo goed zijn onderhouden. Controleer ook de staat van de koppeling en eventuele olieverbruik. De marktwaarde ligt anno 2025 rond €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand en conditie. Deze auto biedt een goede balans tussen zuinigheid, comfort en praktische bruikbaarheid in de stads- en buitenomgeving.
Deze rode Renault Captur met kenteken J-113-PK uit 2020 is een compacte, zuinige en praktische mini-SUV met een betrouwbare 999cc 3-cilinder turbomotor. Met een gunstig verbruik en redelijke onderhoudskosten is het een aantrekkelijke keuze voor Nederlandse autokopers die een handgeschakelde benzineauto zoeken met voldoende vermogen en moderne techniek.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 31
Voertuigfoto's
+-7
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Renault Captur TCe 100 (J-113-PK)
Wat is de APK status van J-113-PK?
De APK van J-113-PK is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is J-113-PK een import auto?
Nee, J-113-PK is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft J-113-PK gehad?
J-113-PK heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 999cc motor in de Renault Captur 1.0 TCe 100?
De motorcode is H4D 450, een 999cc driecilinder turbobenzinemotor met 100 pk.
Hoeveel verbruikt deze Renault Captur in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,1-5,4 l/100 km.
Wat zijn de bekende motorproblemen bij deze Captur?
Belangrijke problemen zijn distributieketting slijtage, turbo defecten en verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €500 en €800 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 74 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan bij onvoldoende onderhoud en hoge kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorschade.
Symptomen:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor.
Turbo defecten
De turbo kan defect raken door olieverontreiniging of onvoldoende olieverversing, wat leidt tot vermogensverlies.
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Olieverbruik
De 1.0 TCe motor kan bij hogere kilometerstanden verhoogd olieverbruik vertonen, wat extra controle vereist.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.
Koppelingsslijtage
Bij intensief stadsverkeer kan de koppeling sneller slijten, wat leidt tot slippen en schakelenproblemen.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Elektronische storingen
Soms kunnen storingen optreden in het infotainmentsysteem of sensoren, wat resetten of reparatie vereist.
Symptomen:
Storingsmeldingen, niet reagerend scherm.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1265 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere Renault Captur TCe 100 exemplaren
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|