Kenteken check J-263-VR

APK geldig tot nov 2026 - 7 eigenaars - 118.570 km (peildatum feb 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-573599
Gegenereerd op 15 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
J-263-VR
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Scénic TCe 115 GPF
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken J-263-VR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Renault Scénic TCe 115 GPF 2020

Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 115 GPF (2020) – Kenteken J-263-VR

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
74

Waardebehoud Renault Scénic TCe 115 GPF (2020) – Kenteken J-263-VR

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Scénic TCe 115 GPF (2020) – Kenteken J-263-VR

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
69

Veiligheid Renault Scénic TCe 115 GPF (2020) – Kenteken J-263-VR

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
95

Prestaties Renault Scénic TCe 115 GPF (2020) – Kenteken J-263-VR

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 18.000 - € 22.000
Oorspronkelijke prijs
€ 33.631
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
171 dagen
Aantal eigenaren
7+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5H B4
Aantal in Nederland
6 voertuigen
Populariteit
437 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Scénic TCe 115 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1490 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Ruim en comfortabel interieur, ideaal voor gezinnen
  • Zuinig in verbruik voor een MPV van deze omvang
  • Lage onderhoudskosten en betrouwbare techniek
  • Uitstekende veiligheidsscore (5 sterren Euro NCAP)
  • Goed uitgeruste Intens-uitvoering met veel comfort
  • Grote kofferbak en flexibele zitopstelling

Nadelen

  • Bescheiden motorprestaties (85 pk)
  • Matig waardebehoud door dalende MPV-vraag
  • Geen AWD, hybride of plug-in hybride optie
  • Incidentele elektronische storingen mogelijk
  • Motor klinkt harder onder belasting
  • APK-historie en slijtage aan ophanging/remmen controleren

Diepgaande beoordeling

Kenteken J-263-VR is een grijze Renault Scénic uit 2020 met een 1330cc motor. Dit model, officieel de Renault Scénic IV (vierde generatie), werd in 2016 geïntroduceerd als moderne MPV met crossover-uitstraling. De 1.3 TCe Intens is een voorwielaangedreven benzineversie met handmatige transmissie, bedoeld voor gezinnen die waarde hechten aan ruimte, comfort en zuinigheid. De nieuwprijs bedroeg destijds €32.770. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor techniek, praktijkervaringen, onderhoud en marktwaarde in Nederland.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 1.3 TCe motor in de Renault Scénic 2020 met kenteken J-263-VR is een viercilinder turbo-benzinemotor met een cilinderinhoud van 1330 cc. De motorcode voor deze 85 pk (63 kW) versie is niet direct uit de beschikbare bronnen te halen, maar de 1.3 TCe-serie van Renault uit deze periode wordt vaak aangeduid met de interne codenaam **H5Ht** (ook wel bekend als de ‘Nissan HR13DDT’ in samenwerking met Daimler). Controleer altijd het kentekenbewijs of de motorplaat voor de exacte code van J-263-VR. **Vermogen & Prestaties** De 1.3 TCe 85 pk is de instapbenzine in het Scénic-gamma. Er zijn ook sterkere 115, 130 en 140 pk varianten van deze motor, maar de 85 pk is gericht op zuinigheid en lage kosten[1][3]. De acceleratie is bescheiden (0-100 km/u in circa 14 seconden), wat past bij het MPV-karakter. Topvermogen ligt bij 5000 tpm, maximaal koppel rond 2000 tpm. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen meldingen van grootschalige problemen met de ketting bij deze motor, maar periodieke inspectie blijft belangrijk (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo:** De 1.3 TCe is een turbomotor. Turbo-problemen zijn niet structureel bekend, maar zoals bij alle turbo’s: laat bij olieverversing altijd de turbo meenemen in het onderhoud (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Injectoren:** Geen specifieke meldingen van injectorproblemen bij deze motor (categorie: Motor, ernst: green). - **Olieverbruik:** Geen structurele klachten over olieverbruik bij deze motor, maar controleer het oliepeil regelmatig (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie** De handmatige versnellingsbak (meestal 6-versnellings) is betrouwbaar en onderhoudsarm. Er zijn geen bekende grootschalige defecten aan de bak zelf. Het schakelgedrag is soepel, passend bij het karakter van de auto. Onderhoudskosten zijn laag; een jaarlijkse controle en tijdige vervanging van de koppeling (na circa 150.000 km) zijn voldoende (categorie: Transmissie, ernst: green).

## Transmissie & Rijgedrag De handmatige transmissie in de Renault Scénic 2020 met kenteken J-263-VR is een 6-bak, afgestemd op zuinig rijden. Het schakelen verloopt soepel, maar de versnellingen zijn lang uitgelegd voor een rustige, brandstofbesparende rijstijl. De voorwielaandrijving en onafhankelijke voorwielophanging zorgen voor comfortabel weggedrag, passend bij een gezins-MPV. De auto is niet sportief, maar wel stabiel en voorspelbaar[3].

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk)** Het officiële WLTP-verbruik voor de 1.3 TCe 85 pk ligt rond de 5,5-6,0 l/100 km. In de praktijk halen veel eigenaren 6,5-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1]. Voor een MPV van deze omvang is dat zuinig. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 85 pk in Nederland betaal je in 2025 circa €48 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). Dit is gebaseerd op het gewicht en de brandstofsoort; controleer altijd het kenteken J-263-VR voor de exacte bedragen via de RDW. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35-€50 per jaar (afhankelijk van garage). - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150-€300 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Geen structurele dure gebreken bekend. Incidentele kosten voor remmen, banden, ophanging en kleine elektronische storingen zijn normaal. - **Totale verwachte kosten:** €500-€800 per jaar bij gemiddeld gebruik en tijdig onderhoud. **Marktwaarde & Waardebehoud** De huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016 met kenteken J-263-VR ligt in 2025 tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een MPV in deze klasse; na 9 jaar is circa 60-70% van de nieuwprijs verdampt. De vraag naar MPV’s daalt, wat de doorverkoopwaarde onder druk zet.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Ruimte en comfort:** Grote binnenruimte, hoge instap en flexibele zitopstelling[3][6]. - **Zuinig verbruik:** Lage brandstofkosten voor een auto van deze omvang[1]. - **Lage onderhoudskosten:** Geen dure, bekende gebreken aan motor of transmissie. - **Veiligheid:** Vijf sterren Euro NCAP, standaard actieve veiligheidssystemen zoals noodremassistent en vermoeidheidsherkenning[6]. - **Goede uitrusting:** Intens-uitvoering biedt climate control, cruise control, parkeersensoren en meer[5]. - **Handige details:** Grote kofferbak (572 liter), hoge zitpositie, goede allround visibility. **Nadelen** - **Bescheiden prestaties:** 85 pk is weinig voor een auto van dit formaat; acceleratie is traag[3]. - **Matig waardebehoud:** MPV’s zijn minder populair geworden, waardoor de doorverkoopwaarde lager is dan bij SUV’s. - **Beperkte opties:** Geen AWD, geen hybride of plug-in hybride in deze uitvoering. - **Keuringshistorie:** Controleer altijd de APK-historie van J-263-VR; sommige exemplaren hebben slijtage aan ophanging of remmen. - **Elektronica:** Incidentele storingen aan infotainment of sensoren komen voor (niet structureel). - **Geluid:** Motor klinkt wat harder onder belasting, mede door het lage vermogen.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken J-263-VR uit 2020 is een praktische, zuinige en veilige gezinsauto met een ruim interieur en lage gebruikskosten. De 1.3 TCe 85 pk is betrouwbaar, maar biedt bescheiden prestaties. Onderhoud is eenvoudig en niet duur, maar het waardebehoud is matig door de dalende populariteit van MPV’s. Voor gezinnen die prijs stellen op ruimte, comfort en lage kosten is dit een verstandige keuze, mits de staat en onderhoudshistorie van J-263-VR goed zijn.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Noodremassistentie
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €634

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

OKT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
20 oktober 2025
NOV 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
2 november 2020
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: Band met laag profiel

Foto's

Renault Scénic TCe 115 GPF 2020 – Afbeelding 1
februari 2025
Renault Scénic TCe 115 GPF 2020 – Afbeelding 2
februari 2025

+-6

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 15-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 02-11-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5H B4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1332 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 116 pk (85 kW)
Max. koppel 220 Nm
Aandrijving Geen data
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Maten & Massa

Lengte 4,41 m
Breedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Wielbasis 2,73 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 11,0 s
Maximumsnelheid 193 km/u
Gemiddeld verbruik 5,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 150 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Scénic TCe 115 GPF (J-263-VR)

Wat is de APK status van J-263-VR?

De APK van J-263-VR is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is J-263-VR een import auto?

Nee, J-263-VR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft J-263-VR gehad?

J-263-VR heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Scénic 1.3 TCe 85 pk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is circa 5,5-6,0 l/100 km[1].

Hoe betrouwbaar is de handmatige transmissie?

De handmatige 6-bak is betrouwbaar en onderhoudsarm. Geen bekende grootschalige defecten; tijdige vervanging van de koppeling (na circa 150.000 km) is voldoende.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €500-€800 per jaar voor APK, onderhoudsbeurten en incidentele reparaties bij normaal gebruik.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een benzineauto van 85 pk betaal je in 2025 circa €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende motorproblemen bij de 1.3 TCe 85 pk?

Geen structurele problemen bekend. Wel periodiek oliepeil en distributieketting controleren. Turbo’s vragen om zorgvuldige olieverversing.

Veelvoorkomende problemen

Laag
Motor

Timing chain (distributieketting)

Geen structurele problemen bekend, maar periodieke inspectie aanbevolen.

Kenmerken:

Geen

Laag
Motor

Turbo

Geen grootschalige defecten, maar turbo’s vragen om zorgvuldige olieverversing.

Kenmerken:

Geen

Laag
Motor

Olieverbruik

Geen structurele klachten, maar regelmatig oliepeil controleren.

Kenmerken:

Geen

Laag
Elektronica

Elektronica

Incidentele storingen aan infotainment of sensoren.

Kenmerken:

Bediening soms traag, sensoren geven vals alarm

Aandacht vereist
Chassis

Ophanging/remmen

Slijtage aan vering, schokdempers of remmen bij hogere kilometerstanden.

Kenmerken:

Rammelende geluiden, mindere demping

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1490 kg. Dat is 24% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde