Kenteken check J-442-SP

APK geldig tot okt 2026 - 4 eigenaars - 117.751 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-787195
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
J-442-SP
Fabrikant
VW
VW logo
Model
Polo 1.0 TSI OPF
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken J-442-SP: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020

Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken J-442-SP

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
100

Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken J-442-SP

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken J-442-SP

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
88

Veiligheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken J-442-SP

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties VW Polo 1.0 TSI OPF (2020) – Kenteken J-442-SP

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 15.000 - € 19.000
Oorspronkelijke prijs
€ 24.904
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
217 dagen
Aantal eigenaren
4+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
DKL
Aantal in Nederland
2 voertuigen
Populariteit
63 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze VW Polo 1.0 TSI OPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1155 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zeer zuinig in verbruik dankzij moderne 1.0 TSI-motor met turbo en directe injectie
  • Betrouwbare techniek zonder grote, structurele mankementen
  • Lage onderhoudskosten en ruim voorradige onderdelen
  • Comfortabele uitrusting met airco, cruise control en parkeersensoren
  • Wendbaar en compact, ideaal voor de stad
  • Goed waardebehoud vergeleken met concurrenten

Nadelen

  • Beperkte ruimte op de achterbank voor volwassenen
  • 3-cilinder motor kan bij hoge toeren onrustig en luidruchtig zijn
  • Directe injectie kan leiden tot carbon buildup op de inlaatkleppen
  • Turbo gevoelig voor problemen bij slecht onderhoud of hoge kilometerstanden
  • Beperkt vermogen (70pk) voor snelweggebruik
  • Saai en sober interieur vergeleken met concurrenten

Diepgaande beoordeling

Kenteken J-442-SP is een zwarte Volkswagen Polo uit 2020 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (70pk), handgeschakeld en voorwielaangedreven. Deze Comfortline Business-uitvoering was in 2017 nieuw verkrijgbaar voor €22.415 en richt zich op zakelijke rijders die waarde hechten aan zuinigheid, betrouwbaarheid en een degelijke uitrusting. In dit rapport vind je een diepgaande analyse van techniek, onderhoud, praktijkervaringen en de Nederlandse marktsituatie.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 999cc 3-cilinder benzinemotor in de Volkswagen Polo 1.0 TSI Comfortline Business (2017) is een EA211-serie motor, type CHZB of CHZC, afhankelijk van het exacte bouwjaar en emissienorm. Deze motor is voorzien van directe injectie (TSI) en een turbo, wat zorgt voor een zuinig en krachtig karakter voor zijn cilinderinhoud[2]. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote meldingen van vroegtijdige slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging (ca. 150.000 km) wordt aangeraden. Ernst: **yellow** (licht)[2]. - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vaak gerelateerd aan olieverlies of slecht onderhoud. Ernst: **orange** (matig)[2]. - **Injectoren:** Directe injectie kan leiden tot carbon buildup op de inlaatkleppen, wat op termijn prestatieverlies en ruwer stationair draaien kan veroorzaken. Ernst: **orange** (matig)[4]. - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen gemeld, maar bij oudere exemplaren of na veel kilometers kan olieverbruik toenemen. Ernst: **yellow** (licht)[2]. **Transmissie** De handgeschakelde 5-versnellingsbak is robuust en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag: olie verversen om de 60.000 km, koppeling gaat gemiddeld 150.000+ km mee bij normaal gebruik. Reparaties zijn zeldzaam, tenzij de auto zwaar belast is geweest[2].

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde versnellingsbak is soepel en past goed bij het karakter van de 1.0 TSI. Het rijgedrag is wendbaar en de auto voelt licht aan, mede door het lage gewicht. De motor is levendig in het middengebied (vanaf 2000 toeren), maar kan bij hoge toeren wat onrustig en luidruchtig worden[2]. De stuurbekrachtiging is licht en direct, wat de Polo geschikt maakt voor de stad.

## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP:** ca. 4,8 l/100km (20,8 km/l) - **Praktijk:** ca. 5,5–6,0 l/100km (16,7–18,2 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik[1]. **Wegenbelasting** Voor een 70pk benzineauto uit 2017 betaal je in Nederland in 2025 ca. €44 per maand (€528 per jaar). **Onderhoudskosten** - **APK:** ca. €35–€50 per jaar - **Kleine beurt:** €150–€200 - **Grote beurt:** €250–€350 - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. Geen structurele dure mankementen bekend. **Marktwaarde & Waardebehoud** De huidige marktwaarde (2025) voor een Volkswagen Polo 1.0 TSI Comfortline Business (2017) met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €8.000 en €11.000, afhankelijk van staat, onderhoud en uitrusting. Het waardebehoud is goed voor een compacte hatchback, mede door het degelijke imago van Volkswagen.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zuinig verbruik** dankzij de moderne 1.0 TSI-motor met turbo en directe injectie[1][2]. - **Betrouwbaarheid**: Geen grote, structurele mankementen bekend bij deze motor en transmissie[2]. - **Lage onderhoudskosten**: Onderdelen zijn ruim voorradig en relatief betaalbaar. - **Comfortabele uitrusting**: Comfortline Business biedt airco, cruise control, elektrische ramen, parkeersensoren en meer[1]. - **Wendbaar en compact**: Ideaal voor de stad en makkelijk te parkeren. - **Goed waardebehoud** vergeleken met concurrenten. **Nadelen** - **Beperkte ruimte achterin**: Voor volwassenen is het krap op de achterbank[2][3]. - **Geluid en trillingen**: De 3-cilinder motor kan bij hoge toeren onrustig en luidruchtig aanvoelen[2]. - **Carbon buildup**: Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van de inlaatkleppen[4]. - **Turbo-gevoeligheid**: Bij slecht onderhoud of hoge kilometerstanden kan de turbo problemen geven[2]. - **Beperkt vermogen**: 70pk is voldoende voor de stad, maar op de snelweg moet je soms terugschakelen. - **Saai interieur**: Het dashboard en de materialen voelen wat sober aan vergeleken met bijvoorbeeld de Peugeot 208 of Skoda Fabia[3].

Deze zwarte Volkswagen Polo met kenteken J-442-SP uit 2020 is een zuinige, betrouwbare en praktische keuze voor de Nederlandse automobilist. De 1.0 TSI-motor biedt voldoende vermogen voor dagelijks gebruik, terwijl de onderhoudskosten laag blijven. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral wat betreft de turbo en directe injectie. Qua ruimte en rijplezier scoort de Polo goed, al zijn er betere opties als je veel lange ritten maakt of waarde hecht aan een luxe interieur. Over het geheel genomen is de Polo 1.0 TSI Comfortline Business (2017) een verstandige, degelijke keuze in het compacte segment.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Lichtsensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Precrash-systeem Pakket
Mistlampen €185
Bochtverlichting Pakket
Led verlichting €960
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €249
Lane Change Assistant €468
Verkeersbordenherkenning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €219
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €483
Parkeerassistent €629
Navigatie €980
Lichtmetalen velgen €444
Metallic lak €483

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 januari 2026
OKT 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
15 oktober 2020
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Foto's

VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 1
januari 2026
VW Polo 1.0 TSI OPF 2020 – Afbeelding 2
januari 2026

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 15-10-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code DKL
Type motor Benzine
Motorinhoud 999 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 95 pk (70 kW)
Max. koppel 175 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Zwart
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,17 m
Breedte 1,75 m
Hoogte incl. dakrails 1,46 m
Wielbasis 2,55 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 10,8 s
Maximumsnelheid 187 km/u
Gemiddeld verbruik 4,6 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 126 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over VW Polo 1.0 TSI OPF (J-442-SP)

Wat is de APK status van J-442-SP?

De APK van J-442-SP is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is J-442-SP een import auto?

Nee, J-442-SP is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft J-442-SP gehad?

J-442-SP heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Volkswagen Polo 1.0 TSI Comfortline Business (2017) in de praktijk?

In de praktijk verbruikt deze Polo gemiddeld 5,5–6,0 liter per 100 km (16,7–18,2 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is ca. 4,8 l/100km (20,8 km/l)[1].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €150–€200 voor een kleine beurt, €250–€350 voor een grote beurt, en €35–€50 voor de APK. Reparaties zijn incidenteel en afhankelijk van onderhoudshistorie.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een 70pk benzineauto uit 2017 betaal je in 2025 ca. €44 per maand (€528 per jaar) in Nederland.

Wat is de huidige marktwaarde van deze Polo?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €8.000 en €11.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoud.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Nee, de handgeschakelde 5-bak is robuust en kent weinig bekende defecten. Onderhoud is eenvoudig en reparaties zijn zeldzaam bij normaal gebruik[2].

Hoe betrouwbaar is de 1.0 TSI-motor op de lange termijn?

De motor is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Let op carbon buildup (directe injectie) en turbo bij hoge kilometerstanden. Geen structurele problemen bekend[2][4].

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Carbon buildup op inlaatkleppen

Vervuiling door directe injectie, kan prestatieverlies en ruw stationair draaien veroorzaken

Herkenningspunten:

Ruw stationair, vermogensverlies

Aandacht vereist
Motor

Turbo-problemen

Incidenteel olieverlies of defect bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud

Herkenningspunten:

Rook uit uitlaat, vermogensverlies, waarschuwingslampjes

Laag
Motor

Timing chain slijtage

Geen grote problemen, maar tijdige vervanging (ca. 150.000 km) aanbevolen

Herkenningspunten:

Ratelen, motorstoring

Laag
Motor

Olieverbruik

Kan toenemen bij oudere exemplaren of hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Laag
Interieur

Beperkte ruimte achterin

Krap voor volwassenen op de achterbank

Herkenningspunten:

Oncomfortabel voor langere ritten

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1155 kg. Dat is 4% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

VW Polo 1.0 TSI OPF in Nederland

Model Kenteken