Kenteken check J-669-TF
APK geldig tot dec 2026 - 4+ eigenaars - 154.425 km (peildatum okt 2025)
Let op: 12 bevindingen voor J669TF
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Sharan 1.4 TSI BMT (2014) – Kenteken J-669-TF
Waardebehoud VW Sharan 1.4 TSI BMT (2014) – Kenteken J-669-TF
Onderhoud VW Sharan 1.4 TSI BMT (2014) – Kenteken J-669-TF
Veiligheid VW Sharan 1.4 TSI BMT (2014) – Kenteken J-669-TF
Prestaties VW Sharan 1.4 TSI BMT (2014) – Kenteken J-669-TF
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Sharan 1.4 TSI BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1771 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Ruime 7-persoonsindeling met flexibele zitconfiguratie
- Efficiënte 1.4 TSI turbomotor met goede balans tussen vermogen en verbruik
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe rijbeleving
- Comfortline-uitvoering met extra comfortvoorzieningen zoals Climatronic en verwarmde stoelen
- Degelijke bouwkwaliteit en veiligheidsvoorzieningen
- Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor een MPV uit 2010
Nadelen
- Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Turbo kan slijtage vertonen bij onvoldoende onderhoud
- Handgeschakelde transmissie kan slijtage aan koppeling vertonen
- Relatief hoge wegenbelasting voor benzinemotor in Nederland
- Interieur en elektronica kunnen tekenen van slijtage vertonen bij intensief gebruik
Diepgaande beoordeling
Kenteken J-669-TF is een grijze Volkswagen Sharan 1.4 TSI Comfortline Edition 7p. uit 2014 met een 1390cc 4-cilinder benzinemotor die 110 pk levert. Deze MPV uit 2010 biedt ruimte voor zeven personen en is uitgerust met een handgeschakelde transmissie. De nieuwprijs lag destijds rond de €43.790.
De motorcode voor de 1390cc 1.4 TSI benzinemotor in deze Volkswagen Sharan is doorgaans 'CAVD' of 'CAVC', onderdeel van de EA111 motorfamilie. Deze 4-cilinder turbomotor levert 110 pk (110 kW) en is bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede balans tussen vermogen en brandstofverbruik. De motor maakt gebruik van directe injectie en turbocharging, wat zorgt voor een pittige rijervaring ondanks het bescheiden cilinderinhoud. De motor is gekoppeld aan een handgeschakelde 6-versnellingsbak, wat bijdraagt aan een directe rijbeleving.
De handgeschakelde transmissie in deze Sharan is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn relatief zeldzaam, maar bij hogere kilometerstanden kunnen slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel vervangen van de koppeling na circa 150.000 km, afhankelijk van rijstijl. Regelmatig onderhoud verlengt de levensduur van de versnellingsbak.
Het officiële WLTP-verbruik van de 1.4 TSI Sharan ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 110 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten tijdelijk verhogen.
Bij aankoop van een Volkswagen Sharan 1.4 TSI Comfortline Edition 7p. met kenteken J-669-TF uit 2014 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en turbo. Controleer op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De handgeschakelde versnellingsbak moet soepel schakelen zonder geluiden. Let ook op slijtage aan interieur en carrosserie, vooral bij een MPV met zeven zitplaatsen. Deze auto is geschikt voor gezinnen die veel ruimte en flexibiliteit zoeken met een relatief zuinige benzinemotor.
Deze grijze Volkswagen Sharan met kenteken J-669-TF uit 2014 is een ruime en praktische MPV met een efficiënte 1.4 TSI benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals mogelijke olieverbruik en distributiekettingproblemen, biedt deze variant een goede balans tussen comfort, prestaties en gebruikskosten. Voor gezinnen die een betrouwbare zevenzitter zoeken met een relatief laag verbruik is dit model een solide keuze.
Uitrusting
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,303 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 07
APK keuring details: 05
APK keuring details: 59
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 06
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW Sharan 1.4 TSI BMT (J-669-TF)
Wat is de APK status van J-669-TF?
De APK van J-669-TF is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is J-669-TF een import auto?
Ja, J-669-TF is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft J-669-TF gehad?
J-669-TF heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in de Volkswagen Sharan uit 2010?
De motorcode is meestal CAVD of CAVC, onderdeel van de EA111 motorfamilie.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met slijtage aan koppeling als meest voorkomende onderhoudspunt.
Wat is het praktijkverbruik van deze Sharan?
In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan het officiële WLTP-cijfer van circa 6,5-7,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht.
Zijn er bekende motorproblemen waar ik op moet letten?
Ja, vooral distributiekettingproblemen en verhoogd olieverbruik komen voor bij deze motor.
Veelvoorkomende problemen
Distributiekettingproblemen
De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en kostbare reparaties.
Kenmerken:
Onregelmatig stationair draaien, motorstoringen, motorlampje aan.
Olieverbruik
De 1.4 TSI motor kan bij hogere kilometerstanden verhoogd olieverbruik vertonen, wat duidt op slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Turbo slijtage
De turbo kan slijtage vertonen door onvoldoende onderhoud of lange periodes met lage toerentallen.
Kenmerken:
Vermogensverlies, fluitend geluid bij accelereren, rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat leidt tot slippen en moeilijk schakelen.
Kenmerken:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.
Elektronische storingen
Soms kunnen storingen optreden in het infotainmentsysteem of elektronische bediening van stoelen en ramen.
Kenmerken:
Niet reagerende knoppen, foutmeldingen op display.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2014) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1771 kg. Dat is 48% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare VW Sharan 1.4 TSI BMT kentekens
| Model | Kenteken |
|---|---|