Kenteken check J-672-KZ

APK geldig tot apr 2028 - 5+ eigenaars - 81.403 km (peildatum mrt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-851018
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
J-672-KZ
Merk voertuig
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz logo
Uitvoering
CLA Coupé 220
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken J-672-KZ: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019

Betrouwbaarheid Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken J-672-KZ

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
62

Waardebehoud Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken J-672-KZ

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken J-672-KZ

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
67

Veiligheid Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken J-672-KZ

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken J-672-KZ

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 36.000 - € 45.000
Nieuwprijs
€ 54.065
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
693 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
260920
Vergelijkbare voertuigen in NL
39 voertuigen
Keren opgezocht
436 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Mercedes-Benz CLA Coupé 220 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1545 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Stijlvol en herkenbaar Mercedes-design, ook in grijze
  • Goede afwerking en luxe uitrusting standaard (o.a. MBUX infotainment, LED-verlichting, keyless go)
  • Sportieve rij- en wegligging dankzij 4MATIC vierwielaandrijving en onafhankelijke wielophanging[1]
  • Zuinig voor het vermogen: WLTP-verbruik ca. 6,5-7,0 l/100km, praktijk vaak 7,5-8,5 l/100km
  • Betrouwbare en soepele 2.0-liter turbo benzinemotor (M260)
  • Goede actieve veiligheid (o.a. Distronic, Lane Assist, Parktronic)

Waar je op moet letten

  • Hoge onderhoudskosten en wegenbelasting vergeleken met concurrenten
  • Beperkte bagageruimte (13,1 liter) en krappe achterbank
  • Matig waardebehoud na 5-6 jaar
  • Sporadisch elektronische storingen (infotainment, sensoren)
  • Dure originele onderdelen en dealeronderhoud
  • Geen hybride of plug-in variant beschikbaar in deze uitvoering

Volledige analyse

Kenteken J-672-KZ is een grijze Mercedes-Benz CLA-klasse uit 2019 met een 1991cc benzinemotor, 140pk en 4MATIC vierwielaandrijving. Deze compacte sedan combineert Duitse luxe met sportieve allure en moderne technologie. In dit rapport vind je een objectieve analyse van prestaties, onderhoud, waardebehoud en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.

De Mercedes-Benz CLA 220 4MATIC (C118) is uitgerust met een 2.0-liter viercilinder turbo benzinemotor (motorcode M260, 1991cc, 140kW/190PS/188pk volgens ECE-normering)[3][4]. Deze motor is technisch verwant aan die in de A-klasse en B-klasse, en staat bekend om zijn soepele karakter en directe respons. De koppelomvormerautomaat (7-traps DCT, Mercedes noemt dit 7G-DCT) zorgt voor vlotte schakelingen en past goed bij het sportieve karakter van de auto[1]. De motorcode M260 is belangrijk voor onderhoud en eventuele recalls; deze is te vinden op het typeplaatje onder de motorkap of in het onderhoudsboekje.

De 7-traps automaat (7G-DCT) is in het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schakelproblemen of softwarematige storingen optreden. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel voor een lange levensduur. Onderhoudskosten voor de transmissie liggen gemiddeld op €200-€400 per beurt, afhankelijk van de dealer of garage. Elektronische storingen in de versnellingsbak komen sporadisch voor, maar zijn meestal softwarematig op te lossen.

De wegenbelasting voor een benzineauto met 140pk in Nederland bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). De APK-kosten zijn standaard (ca. €35-€50), maar een Mercedes-dealer rekent vaak meer voor een uitgebreide check. Onderhoudskosten (APK, kleine/grote beurt, banden, remmen) liggen gemiddeld op €600-€1.000 per jaar bij een dealer, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. Particuliere garages zijn vaak goedkoper.

De nieuwprijs van deze CLA-klasse was €49.388. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld gebruik ligt tussen de €22.000 en €28.000, afhankelijk van uitvoering, kilometerstand en staat. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een premium compacte sedan; na 5-6 jaar blijft circa 45-55% van de nieuwprijs over.

Deze grijze Mercedes-Benz CLA-klasse met kenteken J-672-KZ uit 2019 is een stijlvolle, goed uitgeruste en relatief zuinige compacte sedan met een sportieve uitstraling. De 4MATIC-aandrijving biedt extra grip en veiligheid, maar de onderhoudskosten en wegenbelasting zijn aan de hoge kant voor het segment. Let bij aankoop op bekende technische mankementen en vraag altijd een onderhoudshistorie op.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €1178
High-beam Assistant €214
Zij-airbags achter €446
Precrash-systeem €393
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €988
Adaptive Cruise Control €714
Lane Change Assistant €536
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Verkeersbordenherkenning €351
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Parkeerhulp Pakket
Parkeerassistent €803
Navigatie €1357
Leer €1369
Metallic lak €893
Runflat €262

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 juni 2025
MEI 2023

Kilometerstand

XXX,967 km geregistreerd

XXX,967 km
INFO
20 mei 2023
MEI 2022

Kilometerstand

XXX,233 km geregistreerd

XXX,233 km
INFO
14 mei 2022
SEP 2020

Kilometerstand

XXX,096 km geregistreerd

XXX,096 km
INFO
4 september 2020
DEC 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 december 2019
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: Band met laag profiel

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Afbeeldingen

Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 1
augustus 2023
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 2
augustus 2023
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 3
augustus 2023
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 4
augustus 2023
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 5
augustus 2023
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 6
februari 2024
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 7
februari 2024
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 8
februari 2024

+12

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 09-04-2027

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode 260920
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1991 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 190 pk (140 kW)
Maximaal koppel 300 Nm
Aangedreven wielen vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet sedan
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 4 deurs
Lak Grijs
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,69 m
Totale breedte 1,83 m
Voertuighoogte 1,44 m
Wielafstand 2,73 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 7,0 s
Topsnelheid begrensd 237 km/u
Verbruik gecombineerd 6,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 170 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (J-672-KZ)

Wat is de APK status van J-672-KZ?

De APK van J-672-KZ is geldig tot april 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is J-672-KZ een import auto?

Ja, J-672-KZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft J-672-KZ gehad?

J-672-KZ heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de CLA 220 4MATIC?

Het WLTP-verbruik ligt rond de 6,5-7,0 l/100km, maar in de praktijk verbruiken de meeste eigenaren 7,5-8,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[5]. De officiële EPA-cijfers (VS) zijn 24 mpg stad / 32 mpg snelweg (ca. 9,8 l/100km stad / 7,4 l/100km snelweg)[5].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 140pk in Nederland?

In 2025 betaal je voor een benzineauto met 140pk circa €88 per maand (€1.056 per jaar).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €600-€1.000 per jaar bij een dealer, inclusief APK, kleine/grote beurt, banden en remmen. Particuliere garages zijn vaak goedkoper.

Hoe betrouwbaar is de 7-traps automaat?

De 7G-DCT automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schakelproblemen ontstaan. Regelmatig onderhoud is belangrijk.

Wat is de huidige marktwaarde?

Tussen de €22.000 en €28.000 voor een goed onderhouden exemplaar uit 2019, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende elektronische problemen?

Sporadisch komen storingen voor in het MBUX-systeem of sensoren, maar deze zijn meestal softwarematig op te lossen.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan de distributieketting slijten, wat tot motorschade kan leiden. Regelmatige controle en tijdige vervanging is essentieel.

Signalen:

Tikgeluid, motorstoringen

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Turboladers kunnen na verloop van tijd defect raken, vooral bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud.

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Gering risico
Motor

Injector storingen

Brandstofinjectoren kunnen vervuilen of defect raken, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental en verhoogd verbruik.

Signalen:

Trillende motor, storingslampje

Gering risico
Motor

Olielekkage/olieverbruik

Sommige exemplaren vertonen olieverbruik of lekkage bij de klepdeksel of turbo-aanvoer.

Signalen:

Oliepeil daalt snel, olievlekken onder motor

Matig risico
Transmissie

Automaat schakelproblemen

Bij hoge kilometerstanden kunnen schakelvertragingen of schokken optreden, vaak door verouderde software of versleten koppeling.

Signalen:

Haperende schakelingen, storingsmeldingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Mercedes-Benz

Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1545 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Mercedes-Benz CLA Coupé 220 modellen

Auto Nummerplaat