Kenteken check J-719-SZ

APK geldig tot okt 2026 - 5 eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-099268
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
J-719-SZ
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic TCe 140 GPF
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken J-719-SZ: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Type brandstof
Benzine
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020

Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken J-719-SZ

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
56

Waardebehoud Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken J-719-SZ

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken J-719-SZ

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
63

Veiligheid Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken J-719-SZ

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
91

Prestaties Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken J-719-SZ

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 16.000 - € 19.000
Adviesprijs nieuw
€ 34.265
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
139 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5H B4
Vergelijkbare kentekens
7 voertuigen
Bekeken
626 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic TCe 140 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1505 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Ruime en praktische MPV met vijf zitplaatsen en goede bagageruimte
  • Moderne 1.3 TCe turbobenzinemotor met goede balans tussen vermogen (103 pk) en zuinigheid
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak met soepele bediening en relatief lage onderhoudskosten
  • Voorzien van moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen in Limited-uitvoering
  • Redelijk wegenbelastingtarief voor benzineauto met 103 pk
  • Goede marktwaarde en waardebehoud bij goed onderhoud

Waar je op moet letten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties
  • Turbo kan slijtage vertonen, wat olieverbruik en prestatieverlies veroorzaakt
  • Injectoren kunnen verstopt raken bij onvoldoende onderhoud
  • Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld bij deze motor
  • Koppeling en versnellingsbak kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Praktisch verbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers

Volledige analyse

Kenteken J-719-SZ is een blauwe Renault Scénic 1.3 TCe Limited uit 2020 met een 1332cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV (Midi-MPV) met voorwielaandrijving werd nieuw geleverd voor €31.670 en biedt een praktische en ruime gezinsauto met moderne techniek.

De 1332cc motor in deze Renault Scénic is de 1.3 TCe turbobenzinemotor, met een motorcode vaak aangeduid als H5Ht of H5Ft, ontwikkeld in samenwerking met Daimler. Deze 4-cilinder levert 103 pk (76 kW) in deze uitvoering, met een koppel van circa 240 Nm. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting en turbo. De motor is voorzien van directe injectie en een turbocharger voor een goede balans tussen vermogen en brandstofverbruik.

De handgeschakelde versnellingsbak van deze Scénic is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen bij hogere kilometerstanden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en eventueel koppeling vervangen rond 150.000 km. De bediening wordt als soepel ervaren, passend bij het karakter van de auto.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties of turbo-gerelateerde problemen kunnen hogere kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.3 TCe Limited uit 2016 met kenteken J-719-SZ is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot distributieketting en turbo. Vraag naar eventuele reparaties of vervangingen hiervan. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. Let op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt in Nederland rond €12.000 tot €15.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze blauwe Renault Scénic met kenteken J-719-SZ uit 2020 is een praktische en ruime MPV met een moderne 1.3 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. De auto biedt een goede balans tussen prestaties en zuinigheid, maar vraagt aandacht voor bekende motor- en turbo-gerelateerde problemen. Met goed onderhoud is het een betrouwbare gezinsauto met een redelijke marktwaarde en beheersbare gebruikskosten.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Noodremassistentie
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Lane Departure Warning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €634

Voertuig historie

Gebeurtenissen

OKT 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 oktober 2020
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

4 oktober 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk

Voertuigfoto's

Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 1
augustus 2025
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 2
augustus 2025
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 3
augustus 2025
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 4
augustus 2025
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 5
augustus 2025
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 6
augustus 2025
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 7
augustus 2025
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 8
augustus 2025

+12

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 04-10-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5H B4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1332 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 240 Nm
Aangedreven wielen N.v.t.
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,41 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Hoogte 1,65 m
Wielafstand 2,73 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,4 s
Topsnelheid begrensd 201 km/u
Gecombineerd verbruik 5,7 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 150 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Scénic TCe 140 GPF (J-719-SZ)

Wat is de APK status van J-719-SZ?

De APK van J-719-SZ is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is J-719-SZ een import auto?

Nee, J-719-SZ is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft J-719-SZ gehad?

J-719-SZ heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in de Renault Scénic 2016?

De motorcode is meestal H5Ht of H5Ft, een 1.3-liter 4-cilinder turbobenzinemotor ontwikkeld in samenwerking met Daimler.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij sommige exemplaren uitrekken, vooral bij hoge kilometerstanden, wat tot dure reparaties kan leiden. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging zijn belangrijk.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.3 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €600 en €900, afhankelijk van gebruik en onderhoudsgeschiedenis.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een benzineauto met 103 pk bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.3 TCe Limited uit 2016?

De marktwaarde ligt in Nederland tussen €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en mogelijk motorschade.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Ernstig
Motor

Turbo defecten

De turbo kan olie gaan lekken of slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies en verhoogd olieverbruik.

Symptomen:

Rook uit uitlaat, vermogensverlies, verhoogd olieverbruik, fluitend geluid turbo.

Let op
Motor

Verstopte brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit of lange onderhoudsintervallen, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Symptomen:

Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Let op
Motor

Olieverbruik hoger dan normaal

De motor kan meer olie verbruiken dan verwacht, wat regelmatig bijvullen noodzakelijk maakt.

Symptomen:

Lage oliepeil, rook uit uitlaat, motorstoringen bij te laag oliepeil.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat leidt tot slippen en schakelfouten.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde