Kenteken check J-946-RR

APK geldig tot jun 2027 - 3+ eigenaars - 78.232 km (peildatum sep 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-165775
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
J-946-RR
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur ENERGY TCe 130 GPF
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken J-946-RR: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF (2019) – Kenteken J-946-RR

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
99

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF (2019) – Kenteken J-946-RR

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF (2019) – Kenteken J-946-RR

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF (2019) – Kenteken J-946-RR

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF (2019) – Kenteken J-946-RR

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 16.000 - € 20.000
Oorspronkelijke prijs
€ 26.355
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
445 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5H B4
Soortgelijke auto's in NL
625 voertuigen
Populariteit
173 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1326 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Moderne 1.3-liter TCe turbomotor met goede balans tussen vermogen en zuinigheid
  • Compact en wendbaar, ideaal voor stadsverkeer en parkeren
  • Comfortabele rijervaring met voorwielaandrijving en goede wegligging
  • Redelijk complete uitrusting in de Intens uitvoering
  • Relatief lage wegenbelasting en onderhoudskosten
  • Goede veiligheidsuitrusting met ABS, ESP en airbags

Nadelen

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen hoge reparatiekosten veroorzaken
  • Mogelijke turbo- en injectorproblemen bij hogere kilometerstanden
  • Handgeschakelde transmissie kan slijtage van koppeling vertonen
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Interieur kan wat eenvoudig ogen in vergelijking met concurrenten
  • Waardevermindering is gemiddeld, niet uitzonderlijk hoog

Diepgaande beoordeling

Kenteken J-946-RR is een blauwe Renault Captur 1.3 TCe Intens uit 2019 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor die 96 pk levert en een handgeschakelde transmissie heeft. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving had een nieuwprijs van circa €25.620 en is populair in Nederland vanwege zijn compacte formaat en praktische eigenschappen.

De motor in deze Renault Captur is de 1.3-liter TCe benzinemotor, onderdeel van de Renault-Nissan H5Ht Energy TCe motorfamilie. De motorcode voor deze 1330cc 4-cilinder is vaak aangeduid als H5Ht. Deze motor levert 96 pk (70 kW) en 220 Nm koppel bij 1500 tpm. Het is een moderne turbomotor met directe injectie en start-stop technologie, bekend om zijn relatief goede prestaties en efficiëntie in deze klasse.

De handgeschakelde transmissie in deze Captur is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij intensief stadsgebruik kunnen koppeling en synchronisatieringen slijten, wat reparatiekosten met zich meebrengt. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met periodieke controle en olie verversen aanbevolen. De handling van de Captur is wendbaar en comfortabel, mede dankzij de voorwielaandrijving en compacte afmetingen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.3 TCe Intens uit 2017 met kenteken J-946-RR is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en turbo. Controleer ook op eventuele olieverbruik en injectorenproblemen. De auto biedt een goede balans tussen comfort, prestaties en zuinigheid, maar let op slijtage van koppeling en remmen. De marktwaarde ligt momenteel rond €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze blauwe Renault Captur met kenteken J-946-RR uit 2019 is een praktische en zuinige mini-SUV met een moderne 1.3 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo is het een betrouwbare keuze voor wie een compacte, comfortabele en relatief zuinige auto zoekt.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Change Assistant Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €590

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 juni 2025
OKT 2020

Kilometerstand

XXX,290 km geregistreerd

XXX,290 km
INFO
8 oktober 2020
MRT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
12 maart 2019
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

5 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

3 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

Foto's

Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 1
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 2
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 3
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 4
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 5
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 6
mei 2025
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 7
mei 2025
Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 8
mei 2025

+2

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 05-06-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code H5H B4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1332 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 131 pk (96 kW)
Max. koppel 220 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Blauw
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,12 m
Breedte 1,78 m
Hoogte incl. dakrails 1,57 m
Wielbasis 2,61 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 10,2 s
Maximumsnelheid 200 km/u
Gemiddeld verbruik 5,6 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 145 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF (J-946-RR)

Wat is de APK status van J-946-RR?

De APK van J-946-RR is geldig tot juni 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is J-946-RR een import auto?

Ja, J-946-RR is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft J-946-RR gehad?

J-946-RR heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode is H5Ht, een 1.3-liter 4-cilinder turbobenzinemotor uit de Renault-Nissan Energy TCe familie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken, wat reparatie vereist. Regelmatig onderhoud en tijdige controle zijn belangrijk.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en service tussen €600 en €900, afhankelijk van gebruik en onderhoudsgeschiedenis.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie waar de auto geregistreerd staat.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde bak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting problemen

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorstoringen.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Aandacht vereist
Motor

Turbo falen

De turbo kan defect raken door olievervuiling of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Herkenningspunten:

Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, piepende geluiden.

Aandacht vereist
Motor

Injector problemen

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Laag
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, wat regelmatig bijvullen vereist.

Herkenningspunten:

Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat, olievlekken onder auto.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, vooral in stadsverkeer.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1326 kg. Dat is 11% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY TCe 130 GPF modellen

Model Kenteken