Kenteken check JDV-45-B

APK geldig tot sep 2026 - 1+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-996987
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
JDV-45-B
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur ENERGY TCe 120
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JDV-45-B: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken JDV-45-B

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
77

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken JDV-45-B

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken JDV-45-B

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
64

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken JDV-45-B

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
91

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken JDV-45-B

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
66

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 16.000 - € 20.000
Oorspronkelijke prijs
€ 29.070
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
109 dagen
Aantal eigenaren
1+ eigenaar
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5F G4
Soortgelijke auto's in NL
2051 voertuigen
Populariteit
315 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1277 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Compacte en stijlvolle mini-SUV met goede stads- en snelwegbereikbaarheid
  • Zuinigere 1.2 TCe turbomotor met 88 pk, geschikt voor dagelijks gebruik
  • Automatische EDC-transmissie voor comfortabel rijden in de stad en op de weg
  • Comfortabele Initiale Paris uitvoering met luxe afwerking en extra opties
  • Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor een auto uit 2017
  • Relatief lage wegenbelasting door 88 pk benzinemotor

Nadelen

  • Bekend overmatig olieverbruik bij de 1.2 TCe motor, risico op motorproblemen
  • Timingketting kan vroeg slijten en kostbaar zijn om te vervangen
  • EDC automatische transmissie kan schokkerig zijn en storingen vertonen
  • Elektrische storingen komen voor, vooral in airco en dashboardfuncties
  • Onderhoud en reparaties kunnen duurder uitvallen bij motor- of transmissieproblemen
  • Praktisch brandstofverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers

Diepgaande beoordeling

Kenteken JDV-45-B is een zwarte Renault Captur uit 2018 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor (1.2 TCe) en automatische transmissie. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving was nieuwprijs €29.312 en biedt een combinatie van stijl en praktische bruikbaarheid.

De 1197cc motorcode van deze Renault Captur 1.2 TCe is de H5Ft, een 4-cilinder turbomotor met 88 pk. Deze motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar heeft ook enkele bekende problemen. Veel eigenaren melden overmatig olieverbruik, wat kan leiden tot motorproblemen als het niet tijdig wordt gecontroleerd. Daarnaast kunnen er geluiden ontstaan door de timingketting, vooral bij hogere kilometerstanden, wat soms vervanging vereist. De turbo kan bij slecht onderhoud of hoge kilometerstanden ook defect raken, met vermogensverlies als gevolg. Injectoren zijn minder vaak een probleem, maar kunnen bij veroudering wel storingen geven.

De automatische transmissie in deze Captur is een EDC (Efficient Dual Clutch) versnellingsbak. Bekende defecten zijn onder meer haperingen bij het schakelen, schokkerig gedrag en soms een 'Check Auto Gearbox' melding, vaak gerelateerd aan de transmissiecontrole-eenheid (TCU). Onderhoud is cruciaal om dure reparaties te voorkomen. De EDC-transmissie kan bij goed onderhoud lang meegaan, maar reparaties kunnen prijzig zijn. Regelmatig software-updates en tijdig onderhoud zijn aanbevolen.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,0-5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het vaak iets hoger, rond 6,0-6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120-€140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Remmen en banden slijten normaal, maar houd rekening met mogelijke kosten voor timingketting of turbo bij hogere kilometerstanden.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Initiale Paris (2017) met kenteken JDV-45-B is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige vervanging van de timingketting en transmissie-updates. Let op olieverbruik en eventuele motorgeluiden. Een proefrit met aandacht voor soepel schakelen is essentieel. Controleer ook op bekende elektrische storingen en remproblemen. De marktwaarde ligt momenteel rond €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze Captur is een goede keuze voor wie een compacte SUV zoekt met stijl en comfort, mits goed onderhouden.

Deze zwarte Renault Captur met kenteken JDV-45-B uit 2018 is een stijlvolle en praktische mini-SUV met een zuinige 1.2 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel er enkele bekende motor- en transmissieproblemen zijn, kan deze auto bij goed onderhoud betrouwbaar zijn. Let bij aankoop op olieverbruik, timingketting en transmissieconditie. Met een redelijke marktwaarde en acceptabele onderhoudskosten is het een aantrekkelijke optie voor Nederlandse autokopers.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Bochtverlichting Pakket
Led verlichting Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €590

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
3 september 2025
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 januari 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

3 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

Foto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 1
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 2
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 3
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 4
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Huidige dekking: Geen WA-dekking
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 03-09-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code H5F G4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 118 pk (87 kW)
Max. koppel 205 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Zwart
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,12 m
Breedte 1,78 m
Hoogte incl. dakrails 1,57 m
Wielbasis 2,61 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 532 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,6 s
Maximumsnelheid 192 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 125 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (JDV-45-B)

Wat is de APK status van JDV-45-B?

De APK van JDV-45-B is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JDV-45-B een import auto?

Ja, JDV-45-B is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JDV-45-B gehad?

JDV-45-B heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode is H5Ft, een 1197cc 4-cilinder turbomotor met 88 pk.

Hoe betrouwbaar is de automatische EDC-transmissie?

De EDC-transmissie kan betrouwbaar zijn bij goed onderhoud, maar er zijn meldingen van schokkerig schakelen en TCU-problemen die reparatie vereisen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze auto?

Voor een 88 pk benzineauto ligt de wegenbelasting rond €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe uit 2017?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Overmatig olieverbruik motor

De 1.2 TCe motor verbruikt soms meer olie dan normaal, wat kan leiden tot motorbeschadiging als het niet wordt gecontroleerd.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat, motorstoringslampje.

Kritiek
Motor

Timingketting slijtage

De timingketting kan gaan ratelen en vroegtijdig slijten, wat reparatie of vervanging vereist.

Kenmerken:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen.

Aandacht vereist
Transmissie

EDC automatische transmissie storingen

Schokkerig schakelen, 'Check Auto Gearbox' melding door TCU-problemen.

Kenmerken:

Haperingen bij schakelen, verminderde acceleratie.

Laag
Elektronica

Elektrische storingen

Problemen met airco, dashboardverlichting en andere elektronische systemen.

Kenmerken:

Storingslampjes, onregelmatige werking van functies.

Aandacht vereist
Chassis

Remproblemen en wielnaaf

Sommige modellen hebben problemen met remslijtage en gescheurde wielnaven.

Kenmerken:

Ongebruikelijke geluiden bij remmen, trillingen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1277 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY TCe 120 modellen

Model Kenteken