Kenteken check JH-414-P

APK verlopen - 14+ eigenaars - 262.341 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-318697
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
JH-414-P
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Golf 1.2 TSI
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JH-414-P: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
VW Golf 1.2 TSI 2011

Betrouwbaarheid VW Golf 1.2 TSI (2011) – Kenteken JH-414-P

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
48

Waardebehoud VW Golf 1.2 TSI (2011) – Kenteken JH-414-P

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
65

Onderhoud VW Golf 1.2 TSI (2011) – Kenteken JH-414-P

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
88

Veiligheid VW Golf 1.2 TSI (2011) – Kenteken JH-414-P

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
95

Prestaties VW Golf 1.2 TSI (2011) – Kenteken JH-414-P

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 6.000 - € 8.000
Catalogusprijs
€ 23.283
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
39 dagen
Aantal op naam
14+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
CBZ
Soortgelijke auto's in NL
249 voertuigen
Aantal keren bekeken
645 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze VW Golf 1.2 TSI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (14 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1290 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Zuivere, zuinige en moderne benzinemotor met turbo
  • Betrouwbare handgeschakelde 6-bak met weinig mankementen
  • Goed uitgeruste Highline-uitvoering (airco, cruise control, comfort)
  • Stabiel en veilig rijgedrag (5 sterren Euro NCAP)
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met grotere motoren
  • Goede occasionwaarde door sterk Golf-merk

Aandachtspunten

  • Risico op distributiekettingproblemen bij hogere kilometerstanden
  • Licht verhoogd olieverbruik mogelijk bij oudere exemplaren
  • Turbo en injectoren vragen aandacht bij onderhoud
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave
  • Relatief hoge wegenbelasting voor het segment (77 pk)
  • Interieurmaterialen kunnen slijtage vertonen

Gedetailleerde analyse

Kenteken JH-414-P is een zwarte Volkswagen Golf uit 2011 met een 1198cc motor, type 1.2 TSI Highline BlueMotion. Deze hatchback uit het C-segment (klein midden) werd in 2008 geïntroduceerd en biedt een zuinige, moderne benzinemotor met turbo en directe injectie, gekoppeld aan een handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. De nieuwprijs bedroeg destijds €25.097. In dit rapport vind je een volledige analyse van techniek, onderhoud, verbruik, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.

## Motorcode & Technische Specificaties De 1.2 TSI-motor in deze Golf heeft een cilinderinhoud van 1197 cc (CBZ/CBZB/CBZC motorcode), 4 cilinders in lijn, 8 kleppen (2 per cilinder), turbo met intercooler en directe benzine-inspuiting[1][2][4]. Het maximale vermogen is 77 kW (105 pk) bij 5000 tpm, het maximale koppel 175 Nm bij 1550 tpm[2][4]. De compressieverhouding is 10:1, de boring x slag bedraagt 71,0 mm x 75,6 mm[4]. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** - **Ernst:** orange - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** Bij hogere kilometerstanden (vaak boven 100.000 km) kan slijtage of rek van de distributieketting optreden, wat tot motorschade kan leiden als deze niet tijdig wordt vervangen. Regelmatige inspectie en tijdige vervanging zijn essentieel. **Turbo:** - **Ernst:** orange - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** De turbo is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik of gebrekkig onderhoud problemen geven (olielekkage, lagerslijtage). Controleer altijd op olieverlies en vreemde geluiden. **Injectoren:** - **Ernst:** yellow - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** Vervuiling van de directe injectoren komt voor, vooral bij onregelmatig onderhoud of kort ritten. Dit kan leiden tot onregelmatig stationair toerental en vermogensverlies. Periodiek reinigen of vervangen is aan te raden. **Oliewissel & olieverbruik:** - **Ernst:** yellow - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren. Regelmatige oliewissels (maximaal elke 15.000 km of 1x per jaar) zijn cruciaal voor een lange levensduur. ## Transmissie & Onderhoud De handgeschakelde 6-bak (type 02Q) is over het algemeen zeer betrouwbaar. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsdrager of versnellingsbaklagers slijtage vertonen. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200–€300, een grote beurt €400–€600 (afhankelijk van garage). APK-kosten bedragen €35–€50 per jaar. Reparaties aan versnellingsbak of koppeling zijn uitzonderlijk, maar bij vervanging liggen de kosten rond €1000–€1500 (incl. arbeid).

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt soepele schakelingen en past goed bij het karakter van de 1.2 TSI. De voorwielaandrijving zorgt voor stabiel weggedrag, ook bij hogere snelheden. Het gewicht (1134 kg) en de compacte afmetingen maken de auto wendbaar in de stad, terwijl de turbo voldoende pit geeft voor de snelweg.

## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave:** 5,2 l/100 km (18,6 km/l)[1][3]. - **Praktijk:** Veel eigenaren halen 6,0–6,5 l/100 km (15–17 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Huidige marktwaarde & waardebehoud:** - **Inruilwaarde (2025):** €3.000–€6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; oudere benzinemodellen dalen sneller in waarde dan diesels of hybrides, maar de Golf blijft populair op de occasionmarkt. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 - **Service (klein/groot):** €200–€600 - **Reparaties (gemiddeld):** €300–€800 (afhankelijk van leeftijd en onderhoud) - **Totale jaarlijkse kosten:** €500–€1.200 (excl. brandstof en verzekering) **Wegenbelasting (77 pk in Nederland):** - **Tarief 2025:** €44 per maand (€528 per jaar) voor benzinepersonenauto’s in deze gewichtsklasse.

## Voordelen - **Zuivere en zuinige benzinemotor** met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[1][4]. - **Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak** met weinig bekende mankementen. - **Goed uitgeruste Highline-uitvoering** met airco, cruise control, en diverse comfortvoorzieningen als standaard[2]. - **Stabiel en veilig rijgedrag**, met 5 sterren Euro NCAP[2]. - **Lage onderhoudskosten** vergeleken met grotere of complexere motoren. - **Goede occasionwaarde** door het sterke Golf-merk en lage slijtage. ## Nadelen - **Risico op distributiekettingproblemen** bij hogere kilometerstanden. - **Licht verhoogd olieverbruik** mogelijk bij oudere exemplaren. - **Turbo en injectoren** vragen om aandacht bij onderhoud. - **Praktijkverbruik ligt hoger** dan de fabrieksopgave, vooral bij sportief rijden. - **Wegenbelasting is relatief hoog** voor het segment (77 pk). - **Interieurmaterialen** kunnen slijtage vertonen bij intensief gebruik.

Deze zwarte Volkswagen Golf met kenteken JH-414-P uit 2011 is een zuinige, betrouwbare en praktische hatchback voor dagelijks gebruik. De 1.2 TSI Highline BlueMotion biedt voldoende vermogen, een prettig rijgedrag en lage onderhoudskosten, mits tijdig onderhouden. Let bij aankoop op de staat van de distributieketting, turbo en injectoren. De auto is geschikt voor zowel stadsverkeer als langere ritten, en blijft populair op de Nederlandse occasionmarkt. Met een goede onderhoudshistorie is dit een verstandige keuze in het C-segment.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant €144
Zij-airbags achter €350
Bandenspanningcontrole €55
Mistlampen €185
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1325
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp €545
Parkeerassistent €655
Radio €490
Navigatie €1175
Lichtmetalen velgen €450
Metallic lak €520

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 december 2025
MRT 2023

Kilometerstand

XXX,275 km geregistreerd

XXX,275 km
INFO
31 maart 2023
JAN 2023

Kilometerstand

XXX,165 km geregistreerd

XXX,165 km
INFO
25 januari 2023
MRT 2021

Kilometerstand

XXX,969 km geregistreerd

XXX,969 km
INFO
1 maart 2021
JUN 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 juni 2011
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig

26 maart 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 01

22 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

APK keuring details: Achterlichten zijn niet gelijk in grootte, sterkte of kleur

2 maart 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

APK keuring details: Band met laag profiel, Lekkende schokdemper

20 april 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

Foto's

VW Golf 1.2 TSI 2011 – Afbeelding 1
maart 2025
VW Golf 1.2 TSI 2011 – Afbeelding 2
maart 2025
VW Golf 1.2 TSI 2011 – Afbeelding 3
maart 2025
VW Golf 1.2 TSI 2011 – Afbeelding 4
maart 2025
VW Golf 1.2 TSI 2011 – Afbeelding 5
maart 2025
VW Golf 1.2 TSI 2011 – Afbeelding 6
december 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 21-04-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code CBZ
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 105 pk (77 kW)
Draaimoment 175 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,31 m
Voertuigbreedte 1,79 m
Hoogte incl. dakrails 1,5 m
Asafstand 2,58 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 557 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,6 s
Topsnelheid 190 km/u
Gemiddeld verbruik 5,7 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 134 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Golf 1.2 TSI (JH-414-P)

Wat is de APK status van JH-414-P?

De APK van JH-414-P is verlopen op 21-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is JH-414-P een import auto?

Ja, JH-414-P is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JH-414-P gehad?

JH-414-P heeft 14+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Golf 1.2 TSI Highline BlueMotion?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,0 en 6,5 l/100 km (15–17 km/l), terwijl de fabrieksopgave 5,2 l/100 km (18,6 km/l) is[1][3].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt €44 per maand (€528 per jaar) in 2025 voor een benzinepersonenauto met 77 pk in deze gewichtsklasse.

Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?

Let op tijdige vervanging van de distributieketting, controleer regelmatig het oliepeil en inspecteer de turbo en injectoren bij onderhoud.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De 6-versnellingsbak is zeer betrouwbaar; defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsdrager of lagers slijtage vertonen.

Wat is de huidige marktwaarde van deze Golf?

De inruilwaarde ligt in 2025 tussen €3.000 en €6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Hoe scoort deze Golf op veiligheid?

De Golf Mk6 behaalde 5 sterren bij Euro NCAP en biedt zeven airbags en ESP als standaard[2].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Distributieketting (timing chain)

Slijtage/rek bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Motorgeluid, motorschade bij breuk

Belangrijk
Motor

Turbo

Olielekkage, lagerslijtage

Herkenningspunten:

Vreemde geluiden, vermogensverlies

Minimaal
Motor

Injectoren

Vervuiling, onregelmatig stationair toerental

Herkenningspunten:

Onregelmatig lopen, vermogensverlies

Minimaal
Motor

Oliewissel & olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik

Herkenningspunten:

Oliepeil daalt sneller

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbak/koppeling

Slijtage koppelingsdrager/lagers bij hoge km

Herkenningspunten:

Schakelproblemen, geluid

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1290 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Golf 1.2 TSI exemplaren

Voertuig Registratie