Kenteken check JHF-75-P

APK geldig tot feb 2027 - 1+ eigenaars - 61.186 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-776662
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
JHF-75-P
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Grand Scénic ENERGY dCi 110
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JHF-75-P: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken JHF-75-P

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
79

Waardebehoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken JHF-75-P

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken JHF-75-P

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
55

Veiligheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken JHF-75-P

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken JHF-75-P

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
79

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 29.000 - € 35.000
Adviesprijs nieuw
€ 45.861
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
349 dagen
Eigenaarhistorie
1+ eigenaar
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5H E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
55 voertuigen
Bekeken
480 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1603 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Ruime 7-persoons indeling met flexibele zitplaatsen.
  • Moderne 1.3 TCe motor met goede balans tussen vermogen en verbruik.
  • Comfortabele 7-traps dubbele koppeling automaat voor soepel schakelen.
  • Veel veiligheids- en comfortvoorzieningen in Techno-uitvoering.
  • Relatief gunstige wegenbelasting en redelijke onderhoudskosten.
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede veiligheidsbeoordeling (5 sterren Euro NCAP).

Waar je op moet letten

  • Mogelijke schokkerigheid bij automaat in lage snelheden.
  • Enkele meldingen van kleine elektronische storingen.
  • Turbo en injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden aandacht vragen.
  • Distributieketting kan bij slecht onderhoud problemen geven.
  • Groot formaat kan nadelig zijn in smalle stadsstraten.
  • Wielen (grote velgen) kunnen de rijcomfort verminderen.

Volledige analyse

Kenteken JHF-75-P is een zwarte Renault Grand Scénic uit 2023 met een 1333cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze 7-persoons MPV uit 2016 combineert ruimte met moderne techniek en een relatief krachtige 103 pk motor, ideaal voor gezinnen die comfort en veelzijdigheid zoeken.

De motor in deze Renault Grand Scénic is de 1.3 TCe benzinemotor met een cilinderinhoud van 1332 cc, bekend onder de motorcode H5Ht (ook aangeduid als M282 in sommige bronnen). Deze viercilinder turbomotor levert 103 kW (140 pk) en 260 Nm koppel bij 1750 tpm. De motor is voorzien van directe injectie en een turbo met intercooler, wat zorgt voor een goede balans tussen prestaties en brandstofefficiëntie. De 1.3 TCe motor is een moderne unit die in samenwerking met Daimler is ontwikkeld en wordt breed toegepast in Renault-modellen vanaf 2016.

De automaat in deze uitvoering is een 7-traps dubbele koppeling (DCT) transmissie, die soepel schakelt en bijdraagt aan een comfortabele rijervaring. Bekende problemen met deze automaat zijn relatief beperkt, maar gebruikers melden soms schokkerig schakelen bij lage snelheden of bij koud starten. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk om storingen te voorkomen. Reparatiekosten kunnen bij grotere defecten oplopen, maar bij normaal gebruik zijn de onderhoudskosten vergelijkbaar met andere DCT-systemen in deze klasse.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,0 liter per 100 km gecombineerd, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 6,5 tot 7,5 liter afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 103 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €240 tot €270 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen, maar de 1.3 TCe motor staat bekend als relatief betrouwbaar.

Bij aankoop van een Renault Grand Scénic 1.3 TCe Techno 7p. met kenteken JHF-75-P uit 2023 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en turbo. Controleer op eventuele software-updates voor de automaat en motor. De marktwaarde ligt momenteel rond de €12.000 tot €16.000 afhankelijk van kilometerstand, staat en uitvoering. Deze MPV biedt veel ruimte en comfort, maar let op mogelijke kleine elektronische storingen en het onderhoud van de DCT-automaat.

Deze zwarte Renault Grand Scénic met kenteken JHF-75-P uit 2023 is een ruime en praktische 7-persoons MPV met een moderne 1.3 TCe benzinemotor en automatische transmissie. Met een goede balans tussen prestaties en verbruik, gecombineerd met een degelijke uitrusting, is het een aantrekkelijke keuze voor gezinnen. Let bij aankoop op onderhoud en bekende aandachtspunten om langdurig plezier te garanderen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

OKT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 oktober 2025
FEB 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 februari 2023
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

Afbeeldingen

Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 1
oktober 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 2
oktober 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 3
oktober 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 4
oktober 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 5
oktober 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 24-02-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H E4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1461 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 260 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Trim Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,64 m
Totale breedte 1,87 m
Voertuighoogte 1,65 m
Wielafstand 2,8 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 12,6 s
Max. snelheid 184 km/u
Verbruik gecombineerd 4,0 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 104 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (JHF-75-P)

Wat is de APK status van JHF-75-P?

De APK van JHF-75-P is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JHF-75-P een import auto?

Ja, JHF-75-P is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JHF-75-P gehad?

JHF-75-P heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in de Renault Grand Scénic 2016?

De motorcode is H5Ht, ook bekend als M282 in sommige bronnen, een 1332cc 4-cilinder turbomotor.

Hoe betrouwbaar is de 7-traps dubbele koppeling automaat?

De DCT automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij lage snelheden schokkerig schakelen. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Grand Scénic?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van 6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €240 tot €270 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Grand Scénic 1.3 TCe Techno 7p. uit 2016?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan bij onvoldoende onderhoud uitrekken of slijten, wat leidt tot motorstoringen.

Signalen:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringen, startproblemen.

Matig risico
Transmissie

Automaat schokkerig schakelen

De 7-traps DCT automaat kan bij lage temperaturen of lage snelheden schokkerig schakelen.

Signalen:

Haperingen bij schakelen, onregelmatige acceleratie.

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Bij hoge kilometerstanden kunnen turbo-lekkages of verminderde prestaties optreden.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Injectoren vervuiling

Directe injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen

Kleine storingen in het infotainmentsysteem of sensoren kunnen voorkomen.

Signalen:

Foutmeldingen op dashboard, storingen in multimedia.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1603 kg. Dat is 34% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde