Kenteken check JHT-34-J

APK verlopen - 3+ eigenaars - 97.908 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-363469
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
JHT-34-J
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Polo 1.0 TSI OPF
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JHT-34-J: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
VW Polo 1.0 TSI OPF 2022

Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2022) – Kenteken JHT-34-J

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
32

Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2022) – Kenteken JHT-34-J

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2022) – Kenteken JHT-34-J

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
67

Veiligheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2022) – Kenteken JHT-34-J

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
95

Prestaties VW Polo 1.0 TSI OPF (2022) – Kenteken JHT-34-J

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 24.000 - € 30.000
Catalogusprijs
€ 35.858
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
52 dagen
Aantal op naam
3+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
DLA
Soortgelijke auto's in NL
32 voertuigen
Aantal keren bekeken
463 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze VW Polo 1.0 TSI OPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1207 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Sportief design met R-Line uitvoering en grotere velgen
  • Comfortabel, stil en ruim interieur voor het segment
  • Zuinige 999cc benzinemotor met lage CO2-uitstoot
  • Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen
  • Goed waardebehoud en sterke tweedehands vraag
  • Vlotte en comfortabele DSG-automaat

Aandachtspunten

  • Relatief hoge nieuwprijs vergeleken met concurrenten
  • DSG-onderhoud is duurder dan handgeschakelde versie
  • Carbon buildup bij inlaatkleppen mogelijk (directe injectie)
  • Geen plug-in of volledig elektrische variant beschikbaar
  • Kleine kofferbak (351 liter)
  • Incidenteel olieverbruik bij sommige exemplaren

Gedetailleerde analyse

Kenteken JHT-34-J is een grijze Volkswagen Polo uit 2022 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor, automaat en R-Line Business uitvoering. Deze hatchback (klein, voorwielaandrijving) had een nieuwprijs van €38.356 en is populair vanwege het sportieve uiterlijk, het comfort en de degelijke bouwkwaliteit. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 999cc 3-cilinder benzinemotor in deze Polo is een 1.0 TSI met turbo. De meest voorkomende motorcode voor deze motor in de Polo VI (2021) is **EA211** (specifiek: EA211 Evo, 81pk/60kW, 3-cilinder turbo)[1]. Deze motor is ook bekend onder de interne codenaam **CHZD** of **CHZC** (afhankelijk van het exacte vermogen en emissienorm), maar voor de Nederlandse markt is EA211 de gangbare aanduiding. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motoren hebben een kettingaandrijving. Over het algemeen zijn deze betrouwbaar, maar bij onvoldoende onderhoud of olie van slechte kwaliteit kan slijtage optreden. Ernst: **orange** (matig, vooral bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud)[forum-ervaringen]. - **Turbo:** De turbo is relatief klein en robuust, maar kan bij intensief gebruik (veel korte ritten, koude starts) sneller slijten. Ernst: **yellow** (licht, incidenteel gemeld op forums). - **Injectoren:** Directe injectie kan leiden tot vervuiling van de inlaatkleppen (carbon buildup), vooral bij veel stadsgebruik. Ernst: **orange** (matig, regelmatig reinigen aanbevolen). - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor vraagt om tijdige oliewissels (max. 15.000 km of 1x per jaar). Incidenteel olieverbruik gemeld, maar geen structureel probleem. Ernst: **yellow** (licht, mits goed onderhouden). **Transmissie (automaat)** Deze Polo is uitgerust met een 7-traps DSG-automaat (DQ200, droge koppeling). Deze transmissie is bekend vanwege zijn vlotte schakelgedrag en lage verbruik. Bekende aandachtspunten: - **Koppelingspakket:** Bij veel stadsgebruik of agressief rijgedrag kan slijtage optreden aan het koppelingspakket. Ernst: **orange** (matig, vooral bij hoge kilometerstanden). - **Software-updates:** Regelmatig zijn er recalls of software-updates voor de DSG, vooral gericht op schakelgedrag en betrouwbaarheid. Ernst: **yellow** (licht, mits up-to-date gehouden). - **Onderhoudskosten:** Een DSG-oliebeurt wordt om de 60.000 km aanbevolen (ca. €200-€300 bij dealer). **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP-cyclus is ca. 5,0 l/100km (1 op 20)[3]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik tussen de 5,5 en 6,5 l/100km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en gebruik[forum-ervaringen]. **Marktwaarde & waardebehoud** De nieuwprijs van deze Polo was €38.356. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar uit 2021 met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, onderhoud en opties. Het waardebehoud is goed te noemen voor een compacte hatchback, mede door het sterke VW-merk en de relatief lage onderhoudskosten. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150-€300 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en type beurt). - **Reparaties:** Incidenteel, gemiddeld €200-€500 per jaar (afhankelijk van leeftijd en gebruik). - **Bandenset:** €400-€600 per 4 jaar. **Wegenbelasting (81pk in Nederland)** Voor een benzineauto met 81pk (60kW) betaal je in 2025 €48 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting)[belastingdienst.nl].

## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat zorgt voor soepele en snelle schakelingen, ideaal voor zowel stad als snelweg. Het rijcomfort is hoog, mede door de goede geluidsisolatie en het sportieve, maar niet te harde onderstel. De R-Line uitvoering voegt sportstoelen, grotere velgen (16 of 17 inch) en een sportiever uiterlijk toe[2][4]. **Bekende aandachtspunten transmissie:** - **DSG-koppeling:** Bij veel stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten. Regelmatig onderhoud (oliebeurt om de 60.000 km) verlengt de levensduur. - **Software-updates:** Houd de software up-to-date voor optimale betrouwbaarheid. - **Schakelgedrag:** In de praktijk zijn gebruikers tevreden over het vlotte en comfortabele schakelgedrag, ook in files en op de snelweg[6].

## Praktische kosten - **Verzekering:** WA+ beperkt casco ca. €25-€40 per maand (afhankelijk van leeftijd en schadevrije jaren). - **Brandstofkosten:** Bij 15.000 km/jaar en gemiddeld verbruik van 6,0 l/100km: ca. €1.800 per jaar (benzineprijs €2,00/l). - **Onderhoud:** Gemiddeld €400-€600 per jaar (incl. APK, beurten, banden). - **Wegenbelasting:** €576 per jaar.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Sportief design:** R-Line uitvoering met grotere velgen, sportstoelen en R-Line details[2][4]. - **Comfortabel en stil:** Goede geluidsisolatie en comfortabele zitpositie, ook op langere ritten[6]. - **Zuinig en modern:** Laag verbruik, lage CO2-uitstoot en moderne veiligheidsvoorzieningen[3][4]. - **Betrouwbaarheid:** EA211-motor en DSG-automaat zijn inmiddels volwassen technieken met weinig kinderziekten. - **Waardebehoud:** Sterk merk, goede tweedehands vraag. - **Ruim interieur:** Verrassend ruim voor een compacte hatchback. **Nadelen** - **Hoge nieuwprijs:** In verhouding tot concurrenten (Skoda Fabia, Seat Ibiza) relatief duur in aanschaf[5]. - **Onderhoud DSG:** DSG-onderhoud is duurder dan een handgeschakelde versie. - **Carbon buildup:** Directe injectie kan leiden tot vervuiling van inlaatkleppen (regelmatig reinigen aanbevolen). - **Beperkte opties elektrisch/hybride:** Geen plug-in of volledig elektrische variant beschikbaar. - **Kleine kofferbak:** 351 liter is minder dan bij sommige concurrenten. - **Incidenteel olieverbruik:** Bij sommige exemplaren licht olieverbruik gemeld.

Deze grijze Volkswagen Polo met kenteken JHT-34-J uit 2022 is een sportieve, comfortabele en zuinige hatchback met een betrouwbare 999cc benzinemotor en moderne automaat. Het waardebehoud is goed, de onderhoudskosten zijn redelijk en de rij-ervaring is prettig. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie van de motor (timing chain, olie) en de DSG-automaat. Voor wie een degelijke, sportief ogende compacte auto zoekt, is deze Polo een sterke keuze.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Led verlichting
Lichtsensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant Pakket
Precrash-systeem Pakket
Mistlampen €210
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Smartphone Draadloos opladen €120
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie €1070
Lichtmetalen velgen €505
Metallic lak €540

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 december 2025
MEI 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
3 mei 2022
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

2 december 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

Beeldmateriaal

VW Polo 1.0 TSI OPF 2022 – Afbeelding 1
december 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2022 – Afbeelding 2
december 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2022 – Afbeelding 3
december 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2022 – Afbeelding 4
december 2025
VW Polo 1.0 TSI OPF 2022 – Afbeelding 5
december 2025

+-3

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 03-05-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code DLA
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 999 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 110 pk (81 kW)
Draaimoment 200 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,07 m
Voertuigbreedte 1,75 m
Totale hoogte 1,45 m
Asafstand 2,55 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,4 s
Topsnelheid 195 km/u
Gemiddeld verbruik 4,7 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 125 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Polo 1.0 TSI OPF (JHT-34-J)

Wat is de APK status van JHT-34-J?

De APK van JHT-34-J is verlopen op 03-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is JHT-34-J een import auto?

Ja, JHT-34-J is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JHT-34-J gehad?

JHT-34-J heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Polo 1.0 TSI R-Line Business automaat?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (WLTP) is dit 5,0 l/100km (1 op 20)[3].

Hoe betrouwbaar is de 999cc benzinemotor?

De EA211-motor is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Let op slijtage van de timing chain, turbo en carbon buildup bij de inlaatkleppen.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €400-€600 per jaar (incl. APK, beurten, banden). DSG-oliebeurt om de 60.000 km (ca. €200-€300).

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 81pk in Nederland?

In 2025 betaal je €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto met 81pk.

Wat is de huidige marktwaarde van een Polo 1.0 TSI R-Line Business uit 2021?

Tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en opties.

Zijn er bekende problemen met de DSG-automaat?

Incidenteel slijtage aan het koppelingspakket bij veel stadsgebruik. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain slijtage

Slijtage distributieketting bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstand

Kenmerken:

Ratelen, motorstoring

Minimaal
Motor

Turbo slijtage

Snellere slijtage turbo bij veel korte ritten/koude starts

Kenmerken:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Belangrijk
Motor

Carbon buildup inlaatkleppen

Vervuiling door directe injectie, vooral bij stadsgebruik

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Belangrijk
Transmissie

DSG-koppeling slijtage

Snellere slijtage koppelingspakket bij veel stadsgebruik

Kenmerken:

Schokken, haperen bij het schakelen

Minimaal
Motor

Oliewissel & olieverbruik

Incidenteel olieverbruik, tijdige oliewissel belangrijk

Kenmerken:

Olielampje, lage oliepeil

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1207 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde