Kenteken check JKD-42-X
APK geldig tot mei 2027 - 2+ eigenaars - 57.699 km (peildatum okt 2025)
Er zijn 10 aandachtspunten voor JKD42X
Kerninfo
Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour E-TECH Plug-in 160 (2022) – Kenteken JKD-42-X
Waardebehoud Renault Mégane Grandtour E-TECH Plug-in 160 (2022) – Kenteken JKD-42-X
Onderhoud Renault Mégane Grandtour E-TECH Plug-in 160 (2022) – Kenteken JKD-42-X
Veiligheid Renault Mégane Grandtour E-TECH Plug-in 160 (2022) – Kenteken JKD-42-X
Prestaties Renault Mégane Grandtour E-TECH Plug-in 160 (2022) – Kenteken JKD-42-X
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour E-TECH Plug-in 160 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1678 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Efficiënte 1.6-liter hybride motor met 158 pk gecombineerd vermogen
- Ruime en praktische estate uitvoering met moderne technologie
- Zeer lage brandstofconsumptie dankzij plug-in hybride systeem
- Soepel werkende multi-mode automaat met 15 schakelstanden
- Elektrische actieradius tot 65 km ideaal voor korte ritten zonder brandstofverbruik
- Goede veiligheids- en comfortuitrusting in de Intens uitvoering
Aandachtspunten
- Beperkte topsnelheid van circa 183 km/h voor snelwegritten
- Hogere aanschafprijs dan conventionele benzinevarianten
- Mogelijk hogere onderhoudskosten door hybridecomponenten op lange termijn
- Waardevermindering kan sneller zijn dan bij traditionele benzineauto's
- Beperkte laadinfrastructuur kan elektrisch gebruik beperken
- Relatief zware accu beïnvloedt wegligging en verbruik
Gedetailleerde analyse
Kenteken JKD-42-X is een grijze Renault Mégane Estate 1.6 E-Tech Plug-In Hybrid 160 Intens uit 2022 met een 1598cc 4-cilinder hybride benzinemotor en automatische transmissie. Deze combi (klein middenklasse) heeft een nieuwprijs van circa €35.574 en is voorzien van voorwielaandrijving.
De motorcode van de 1598cc 4-cilinder benzinemotor in deze plug-in hybride is onderdeel van de Renault H4M / Nissan HR16DE serie, specifiek ontwikkeld voor hybride toepassingen met directe injectie en DOHC. De motor levert 116 kW (158 pk) gecombineerd vermogen met de elektromotoren, en een koppel van 290 Nm. De motor is Euro 6d-gecertificeerd en uitgerust met GPF, lambda-sensor en 3-weg katalysator. Bekende motorproblemen zoals timing chain slijtage, turbo defecten of overmatig olieverbruik zijn bij deze hybride variant niet prominent gemeld in Nederlandse fora of technische rapporten, mede dankzij de hybride ondersteuning en relatief lage belasting van de verbrandingsmotor.
De automatische transmissie is een innovatieve multi-mode clutchless gearbox, speciaal ontwikkeld door Renault voor de E-Tech plug-in hybrides. Deze transmissie heeft 15 verschillende schakelcombinaties en is ontworpen voor soepele en efficiënte overgangen tussen elektrisch en benzine-aandrijving. Er zijn geen wijdverspreide meldingen van transmissieproblemen zoals slippen of schakelvertragingen. Onderhoudskosten zijn gemiddeld voor een automaat, met periodieke controle van software en mechanische componenten aanbevolen.
Het WLTP-verbruik ligt rond 1,3 liter per 100 km gecombineerd, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 1,5 tot 2,0 liter afhankelijk van rijstijl en laadgedrag van de batterij. De elektrische actieradius is maximaal 50 km (gemengd) tot 65 km (stedelijk). Wegenbelasting voor 116 pk in Nederland valt in de categorie van circa €40-50 per maand, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond €600-800, exclusief eventuele batterij- of hybride-specifieke kosten.
De huidige marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.6 E-Tech Plug-In Hybrid 160 Intens uit 2020 ligt tussen €22.000 en €27.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is redelijk goed voor een plug-in hybride in deze klasse. Bij aankoop is het belangrijk te controleren op volledige onderhoudshistorie, correcte werking van het hybride systeem en batterijconditie. Let ook op software-updates en eventuele garantie op hybridecomponenten.
Deze grijze Renault Mégane Estate met kenteken JKD-42-X uit 2022 is een moderne, zuinige en comfortabele plug-in hybride combi met een betrouwbare 1.6-liter motor en geavanceerde transmissie. Het model biedt een goede balans tussen elektrisch rijden en benzinevermogen, met relatief lage gebruikskosten en degelijke prestaties voor dagelijks gebruik.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Foto's
+-3
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Renault Mégane Grandtour E-TECH Plug-in 160 (JKD-42-X)
Wat is de APK status van JKD-42-X?
De APK van JKD-42-X is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JKD-42-X een import auto?
Ja, JKD-42-X is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft JKD-42-X gehad?
JKD-42-X heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.6 E-Tech plug-in hybride motor?
De motorcode is onderdeel van de Renault H4M / Nissan HR16DE serie, specifiek aangepast voor hybride toepassingen.
Hoeveel kilometer elektrisch kan ik rijden met deze auto?
De elektrische actieradius bedraagt maximaal 50 km gemengd en tot 65 km in stedelijke omstandigheden.
Wat is het gemiddelde brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond 1,5 tot 2,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en batterijgebruik.
Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?
Er zijn geen wijdverspreide problemen bekend; de multi-mode automaat werkt over het algemeen betrouwbaar.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een 116 pk plug-in hybride ligt ongeveer tussen €40 en €50 per maand, afhankelijk van de provincie.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten rond €600-800 inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoe is het waardebehoud van deze Renault Mégane Estate plug-in hybride?
De marktwaarde ligt tussen €22.000 en €27.000 voor een 2020 model, met redelijk waardebehoud voor een plug-in hybride.
Mogelijke gebreken
Hybride batterijcapaciteit en levensduur
Na enkele jaren kan de batterijcapaciteit afnemen, wat de elektrische actieradius vermindert.
Kenmerken:
Kortere elektrische rijafstand, langere laadtijden.
Software-updates en hybride systeemstoringen
Verouderde software kan leiden tot inefficiënte energieregeling of foutmeldingen.
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes, onregelmatig schakelen tussen elektrisch en benzine.
Remsysteem slijtage door regeneratief remmen
Regeneratief remmen kan leiden tot onregelmatige slijtage van remblokken en schijven.
Kenmerken:
Ongebruikelijke remgeluiden, verminderde remprestaties.
Koelsysteem van hybride componenten
Koeling van batterij en elektromotor kan problemen geven bij intensief gebruik.
Kenmerken:
Waarschuwingstemperaturen, verminderde prestaties.
Automatische transmissie software glitches
Soms kunnen kleine storingen optreden in de multi-mode automaat software.
Kenmerken:
Schakelvertraging, schokkerig schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1678 kg. Dat is 40% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.