Kenteken check JL-356-R

APK geldig tot aug 2026 - 5 eigenaars - 158.368 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-650496
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
JL-356-R
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur ENERGY TCe 120
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken JL-356-R: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2016) – Kenteken JL-356-R

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
53

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2016) – Kenteken JL-356-R

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2016) – Kenteken JL-356-R

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
64

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2016) – Kenteken JL-356-R

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
93

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2016) – Kenteken JL-356-R

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 13.000 - € 16.000
Adviesprijs nieuw
€ 26.580
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
160 dagen
Eigenaarhistorie
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5F G4
Vergelijkbare kentekens
484 voertuigen
Bekeken
640 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1259 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Compacte en wendbare mini-SUV met hoog zitcomfort.
  • Efficiënte en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor (H5F403).
  • Automatische 6-traps dubbele koppeling (EDC) voor soepel schakelen.
  • Redelijk zuinig verbruik in praktijk (ca. 6,0-6,5 l/100 km).
  • Goede uitrusting en moderne veiligheidsvoorzieningen voor modeljaar 2013.
  • Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor segment.

Waar je op moet letten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties.
  • Automaat kan schokkerig schakelen en mechatronica problemen vertonen.
  • Mogelijk verhoogd olieverbruik bij oudere motoren.
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorstoringen veroorzaakt.
  • Onderhoud en reparaties aan turbo en automaat kunnen prijzig zijn.
  • Wegenbelasting relatief hoog voor 88 pk benzinemotor in Nederland.

Volledige analyse

Kenteken JL-356-R is een grijze Renault Captur 1.2 TCe Xmod uit 2016 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving heeft een nieuwprijs van circa €26.670 en levert 88 pk (120 pk volgens sommige bronnen) vermogen.

De motorcode van de 1197cc 1.2 TCe benzinemotor in deze Captur is H5F403. Dit is een 4-cilinder turbomotor met directe injectie en intercooler, die 88 kW (120 pk) levert bij 4900 tpm en 205 Nm koppel bij 2000 tpm. De compressieverhouding is 9,8:1. Deze motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting en injectoren.

De automaat is een 6-versnellings dubbele koppeling (EDC) transmissie, specifiek afgestemd op deze motor. Deze transmissie biedt soepel schakelen en een sportief rijgevoel. Bekende defecten zijn onder meer schokkerig schakelen bij lage snelheden en soms problemen met de mechatronica, wat kan leiden tot dure reparaties. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn essentieel om problemen te voorkomen.

Het gemiddeld brandstofverbruik ligt volgens WLTP rond de 5,4 l/100 km, maar in de praktijk ligt dit vaak iets hoger, rond 6,0-6,5 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 88 pk benzineauto bedraagt ongeveer €166-182 per kwartaal in Nederland. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties, zoals aan de transmissie of turbo, kunnen aanzienlijk duurder zijn.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Xmod met kenteken JL-356-R is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral distributieketting en transmissie. Let op eventuele schokkerige automaatwerking en controleer op olieverbruik. Een goed onderhouden exemplaar met volledige servicegeschiedenis biedt een betrouwbare en zuinige rijervaring. De marktwaarde ligt anno 2025 gemiddeld rond €8.000 tot €11.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze grijze Renault Captur met kenteken JL-356-R uit 2016 is een compacte, praktische en relatief zuinige mini-SUV met een krachtige 1.2 TCe motor en automatische transmissie. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en automaatproblemen, biedt deze auto een goede balans tussen comfort, prestaties en kosten, mits goed onderhouden.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Leer €600
Metallic lak €490

Voertuig historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
20 december 2025
MEI 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 mei 2016
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

14 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

20 augustus 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 48

11 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 28

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

26 april 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 23

1 mei 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

Voertuigfoto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 1
mei 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 2
mei 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 3
mei 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 4
mei 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 5
mei 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 6
oktober 2025
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 7
oktober 2025
Renault Captur ENERGY TCe 120 2016 – Afbeelding 8
oktober 2025

+2

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 20-08-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5F G4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1197 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 118 pk (87 kW)
Trekkracht 205 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,12 m
Totale breedte 1,78 m
Hoogte 1,57 m
Afstand tussen assen 2,61 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 539 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,6 s
Topsnelheid begrensd 192 km/u
Gecombineerd verbruik 5,6 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 127 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (JL-356-R)

Wat is de APK status van JL-356-R?

De APK van JL-356-R is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JL-356-R een import auto?

Nee, JL-356-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft JL-356-R gehad?

JL-356-R heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur Xmod 2013?

De motorcode is H5F403, een 1197cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Captur?

De 6-traps dubbele koppeling automaat werkt over het algemeen goed, maar kan bij hogere kilometerstanden schokkerig schakelen en mechatronica problemen vertonen, wat onderhoud vereist.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur 1.2 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van 5,4 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties tussen de €600 en €900.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 88 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €166 tot €182 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe Xmod uit 2013?

De marktwaarde ligt anno 2025 gemiddeld tussen €8.000 en €11.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudstoestand.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en kostbare reparaties.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Let op
Transmissie

Automatische transmissie schokkerig schakelen

De 6-traps EDC automaat kan schokken of haperen bij lage snelheden door mechatronica problemen of versleten koppelingen.

Symptomen:

Schokkerig schakelen, vertraging bij optrekken, waarschuwingslampje transmissie.

Let op
Motor

Verhoogd olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, motorstoringen.

Let op
Motor

Injectoren verstopt of defect

Directe injectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot slechte motorprestaties en verhoogd brandstofverbruik.

Symptomen:

Motor sputtert, vermogensverlies, verhoogd verbruik.

Let op
Motor

Turbo problemen

De turbo kan slijtage vertonen door onvoldoende smering of verontreinigingen, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Symptomen:

Vermogensverlies, fluitend geluid turbo, rook uit uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1259 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur ENERGY TCe 120 exemplaren

Auto Nummerplaat