Kenteken check JP-454-X
APK geldig tot jul 2026 - 5 eigenaars - 129.917 km (peildatum jun 2024)
Er zijn 12 aandachtspunten voor JP454X
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken JP-454-X
Waardebehoud VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken JP-454-X
Onderhoud VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken JP-454-X
Veiligheid VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken JP-454-X
Prestaties VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken JP-454-X
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW Bedrijfswagens op basis van 1342 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Zeer zuinige en moderne benzinemotor met lage CO₂-uitstoot[8].
- Ruim interieur met zeven zitplaatsen en grote bagageruimte.
- Betrouwbare handgeschakelde 5-bak zonder bekende grootschalige problemen[2].
- Lage onderhoudskosten vergeleken met grotere MPV’s of diesels.
- Goede rijeigenschappen en comfort voor de klasse.
- Scherpe aanschafprijs op de occasionmarkt vergeleken met nieuwprijs.
Aandachtspunten
- Beperkt koppel en vermogen bij volledige belading of heuvelachtig terrein[5].
- Hogere toerentallen en meer geluid op de snelweg door korte overbrenging[5].
- Minder geschikt voor zwaar zakelijk gebruik of frequente volle belading.
- Bekende aandachtspunten bij motor (zie hieronder).
- Matig tot redelijk waardebehoud na 10 jaar.
- Weinig geavanceerde rijhulpsystemen in de Trendline-uitvoering.
Gedetailleerde analyse
Kenteken JP-454-X is een zwarte Volkswagen Caddy uit 2016 met een 999cc motor. Dit rapport geeft een volledig overzicht van deze specifieke MPV-variant, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata.
## Motorcode & Technische Specificaties De Volkswagen Caddy 1.0 TSI Trendline 7p uit 2015 is uitgerust met een 999cc, driecilinder benzinemotor met turbo (TSI). De motorcode voor deze 75pk (55kW) variant is **EA211** (de 1.0 TSI-serie uit deze periode valt onder deze motorfamilie)[2]. Dit is een moderne, lichte motor met directe injectie en turbo, ontworpen voor efficiëntie en lage CO₂-uitstoot. De motor levert 75 pk bij 5.000-5.500 rpm en 95 Nm koppel bij 3.000-4.000 rpm[2]. De Caddy 1.0 TSI is voorwielaangedreven en heeft een handgeschakelde 5-bak als standaardtransmissie[2].
## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde 5-versnellingsbak is betrouwbaar en onderhoudsarm. Er zijn geen grootschalige problemen bekend met deze transmissie bij regulier onderhoud. Het schakelen verloopt soepel, maar de relatief korte overbrenging zorgt voor hogere toerentallen op de snelweg, wat het comfort iets kan verminderen bij langere ritten[5]. De Caddy biedt een prettig, direct stuurgevoel en een comfortabele zit voor zeven personen.
## Praktische Kosten **Wegenbelasting**: Voor een benzineauto van 75 pk in Nederland betaal je in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar), afhankelijk van de provincie. **Onderhoudskosten**: Jaarlijkse onderhoudskosten (APK, kleine beurt, banden, remmen) liggen gemiddeld tussen de €300 en €500 per jaar, afhankelijk van het onderhoudshistorie en de kilometerstand. Grote beurten (elk 60.000 km of 4 jaar) kunnen oplopen tot €700-€900. Reparaties aan turbo of injectoren zijn duurder (€800-€1.500 per incident). **Verbruik**: Het officiële WLTP-verbruik voor deze 1.0 TSI is circa 5,3 l/100 km (44,4 mpg)[8]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak rond de 6,0-6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en belading[8].
## Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van deze Caddy was €26.613. In 2025 ligt de actuele marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een MPV in deze klasse; na 10 jaar behoudt de auto circa 35-45% van de nieuwprijs.
Deze zwarte Volkswagen Caddy met kenteken JP-454-X uit 2016 is een praktische en zuinige MPV, geschikt voor gezinnen en zakelijk gebruik. De 1.0 TSI-motor is modern en onderhoudsarm, maar kent enkele bekende aandachtspunten. De auto biedt veel ruimte, een degelijke afwerking en lage gebruikskosten voor een MPV in deze klasse.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Een as of wielgeleidingselement is ondeugdelijk bevestigd
APK keuring details: Een as of wielgeleidingselement is ondeugdelijk bevestigd
APK keuring details: 57
APK keuring details: 55
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Stadslicht werkt niet goed, Band met laag profiel
APK keuring details: Stadslicht werkt niet goed, Band met laag profiel
De band heeft onvoldoende profiel, De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De bandenspanning is niet correct
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT (JP-454-X)
Wat is de APK status van JP-454-X?
De APK van JP-454-X is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JP-454-X een import auto?
Nee, JP-454-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft JP-454-X gehad?
JP-454-X heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de Volkswagen Caddy 1.0 TSI in de praktijk?
Officieel verbruik is 5,3 l/100 km (WLTP), praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 l/100 km bij normaal gebruik[8].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld €300-€500 per jaar voor APK, kleine beurt en banden. Grote beurt (60.000 km) kost €700-€900.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde 5-bak?
Zeer betrouwbaar bij normaal onderhoud, geen bekende grootschalige problemen[2].
Wat is de actuele marktwaarde van een Caddy 1.0 TSI uit 2015?
Tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 75 pk in Nederland?
Circa €48 per maand (€576 per jaar) in 2025.
Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1.0 TSI?
Timing chain slijtage (orange), turbo-problemen bij hoge km (orange), injectorvervuiling (yellow), olielekkage (yellow)[zie boven].
Mogelijke gebreken
Timing chain slijtage
Sporadisch meldingen van voortijdige slijtage of geluid van de distributieketting.
Herkenningspunten:
Tikgeluid, motorstoring, mogelijk motorschade bij uitval.
Turbo problemen
Turbolader kan na hoge kilometerstand (150.000+ km) problemen geven.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling, storingmotorlampje.
Directe injectie (injectoren)
Vervuiling of storing aan de directe injectoren, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies, hoger verbruik.
Olielekkage
Olielekkage bij klepdeksel of turbo-aanvoer, vooral bij oudere exemplaren.
Herkenningspunten:
Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt sneller.
Elektronica/stuureenheid
Incidenteel storingen aan boordcomputer of sensoren.
Herkenningspunten:
Storinglampjes, onverklaarbare foutmeldingen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW Bedrijfswagens
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw bedrijfswagens uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1342 kg. Dat is 12% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere VW Bedrijfswagens Caddy 1.0 TSI BMT exemplaren
| Voertuig | Registratie |
|---|---|