Kenteken check JR-391-V

APK geldig tot jun 2026 - 7+ eigenaars - 163.804 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-105677
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
JR-391-V
Merk
Citroen
Citroen logo
Modeltype
C4 VTi 120
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JR-391-V: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Citroen C4 VTi 120 2011

Betrouwbaarheid Citroen C4 VTi 120 (2011) – Kenteken JR-391-V

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
65

Waardebehoud Citroen C4 VTi 120 (2011) – Kenteken JR-391-V

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Citroen C4 VTi 120 (2011) – Kenteken JR-391-V

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
86

Veiligheid Citroen C4 VTi 120 (2011) – Kenteken JR-391-V

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
93

Prestaties Citroen C4 VTi 120 (2011) – Kenteken JR-391-V

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
66

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 5.000 - € 6.000
Catalogusprijs
€ 22.780
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
80 dagen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
5FW, 5FS
Aantal in Nederland
1236 voertuigen
Aantal keren bekeken
793 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Citroen C4 VTi 120 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 1333 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Betrouwbare en soepele 1.6 VTi motor (EP6) met 120 pk
  • Redelijk zuinig verbruik voor zijn klasse (praktijk ca. 7,0-7,5 l/100 km)
  • Comfortabel rijgedrag en goede wegligging voor een compacte hatchback
  • Ruime uitrusting in Tendance uitvoering met extra comfort en opties
  • Betaalbare onderhouds- en reparatiekosten
  • Goede beschikbaarheid van onderdelen door populaire motor en model

Aandachtspunten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties
  • Mogelijk olieverbruik bij hogere kilometerstanden
  • Synchronisatiering slijtage in handgeschakelde versnellingsbak bij intensief gebruik
  • Elektronische storingen komen sporadisch voor, vooral bij oudere exemplaren
  • Waardevermindering door leeftijd en concurrentie in segment
  • Wegenbelasting relatief hoog voor benzinemotor met 88 pk

Gedetailleerde analyse

Kenteken JR-391-V is een grijze Citroen C4 1.6 VTi Tendance uit 2011 met een 1598cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback uit 2010 heeft een nieuwprijs van circa €22.700 en is een populaire keuze in het segment klein-middenklasse.

De motor in deze Citroen C4 is de 1.6 VTi met motorcode EP6 (ook bekend als 5FS of EP6C), een 1598cc viercilinder benzinemotor die 88 kW (120 pk) levert bij 6000 tpm en 160 Nm koppel bij 4250 tpm. Deze motor is een co-productie van PSA en BMW en wordt gekenmerkt door variabele kleptiming (VTi). De motor staat bekend om een soepel karakter en redelijke prestaties voor zijn klasse. Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 6,9 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,0 tot 7,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak in deze uitvoering is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hogere kilometerstanden last krijgen van slijtage aan de synchronisatieringen, wat schakelen minder soepel maakt. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de koppeling zijn belangrijk om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met reparaties die bij normaal gebruik zelden voorkomen.

De jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Citroen C4 1.6 VTi liggen gemiddeld rond de €500 tot €700, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Wegenbelasting voor een 88 pk benzinemotor bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie. Reparaties aan motor en transmissie zijn over het algemeen betaalbaar, maar het vervangen van onderdelen zoals distributieketting of injectoren kan prijzig zijn.

Bij aankoop van een Citroen C4 1.6 VTi Tendance uit 2010 met kenteken JR-391-V is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral rond de distributieketting en de staat van de koppeling. Controleer ook op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €3500 en €6000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto. Een grondige technische keuring wordt aanbevolen.

Deze grijze Citroen C4 met kenteken JR-391-V uit 2011 is een degelijke en praktische hatchback met een betrouwbare 1.6 VTi motor en handgeschakelde transmissie. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen prestaties, comfort en kosten, hoewel aandacht voor bekende motor- en transmissieproblemen essentieel is.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Mistlampen Pakket
Bochtverlichting Pakket
Radio Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €590

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
14 januari 2026
JUN 2023

Kilometerstand

XXX,349 km geregistreerd

XXX,349 km
INFO
1 juni 2023
MRT 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
22 maart 2011
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

11 april 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 07

24 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

23 mei 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 36

12 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

5 mei 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 41

APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk

APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk, Ruitensproeiers werken niet

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Remonderdelen zijn te verroest, Grens tussen licht en donker bij dimlicht is vaag

6 juni 2016
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

Foto's

Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 1
juni 2023
Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 2
juni 2023
Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 3
juni 2023
Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 4
juni 2023
Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 5
juni 2023
Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 6
mei 2025
Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 7
mei 2025
Citroen C4 VTi 120 2011 – Afbeelding 8
mei 2025

+2

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Niet verzekerd
Huidige dekking: Geen WA-dekking
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 06-06-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code 5FW, 5FS
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1598 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Nee
Krachtbron 120 pk (88 kW)
Draaimoment 160 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,33 m
Voertuigbreedte 1,79 m
Totale hoogte 1,5 m
Asafstand 2,61 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 585 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 10,8 s
Topsnelheid 193 km/u
Brandstofverbruik mix 6,2 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 143 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Citroen C4 VTi 120 (JR-391-V)

Wat is de APK status van JR-391-V?

De APK van JR-391-V is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JR-391-V een import auto?

Ja, JR-391-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JR-391-V gehad?

JR-391-V heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.6 VTi motor in de Citroen C4 2010?

De motorcode is EP6 (ook aangeduid als 5FS of EP6C), een 1598cc viercilinder benzinemotor met 120 pk.

Hoeveel brandstof verbruikt deze Citroen C4 in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,0 en 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-norm van circa 6,9 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting?

Ja, de distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken, wat kan leiden tot motorschade als het niet tijdig wordt vervangen.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten tussen €500 en €700, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting voor een benzineauto met 88 pk bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de regio.

Wat is de huidige marktwaarde van een Citroen C4 1.6 VTi Tendance uit 2010?

De marktwaarde ligt tussen de €3500 en €6000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en algemene staat.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting van de EP6 motor kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.

Kenmerken:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Belangrijk
Transmissie

Versnellingsbak synchronisatiering slijtage

De handgeschakelde 5-bak kan bij intensief gebruik last krijgen van versleten synchronisatieringen, wat schakelen bemoeilijkt.

Kenmerken:

Schokkerig schakelen, moeilijk schakelen naar bepaalde versnellingen.

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen

Sporadische storingen in sensoren of boordcomputer kunnen voorkomen, vooral bij oudere exemplaren.

Kenmerken:

Onverklaarbare storingslampjes, problemen met centrale vergrendeling of dashboard.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Voorzien van de THP-motor? Deze staan bekend om inwendige vervuiling (carbon build-up) en oprekkende distributiekettingen. Een ratelend geluid bij een koude start is een grote rode vlag.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1333 kg. Dat is 11% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Citroen C4 VTi 120 modellen

Voertuig Registratie