Kenteken check JRL-73-G
APK geldig tot mrt 2029 - 1+ eigenaars - 15.317 km (peildatum dec 2025)
Er zijn 10 aandachtspunten voor JRL73G
Kerninfo
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz E 400 e (2025) – Kenteken JRL-73-G
Waardebehoud Mercedes-Benz E 400 e (2025) – Kenteken JRL-73-G
Onderhoud Mercedes-Benz E 400 e (2025) – Kenteken JRL-73-G
Veiligheid Mercedes-Benz E 400 e (2025) – Kenteken JRL-73-G
Prestaties Mercedes-Benz E 400 e (2025) – Kenteken JRL-73-G
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Mercedes-Benz E 400 e geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 2245 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zeer krachtige en zuinige plug-in hybride aandrijflijn (381 pk, 650 Nm, WLTP-verbruik ~1,0 l/100km)[1][2].
- Uitstekend rijcomfort dankzij 4MATIC all-wheel drive, optionele luchtvering en geavanceerde chassisafstelling[4].
- Ruime, luxueuze en technologisch geavanceerde interieur met veel standaard uitrusting.
- Goede elektrische actieradius (tot ~100 km WLTP), ideaal voor woon-werkverkeer.
- Sterk waardebehoud voor een premium hybride sedan.
- AMG Line uitvoering biedt sportieve uitstraling en extra opties.
Aandachtspunten
- Hoge aanschafprijs en forse wegenbelasting (€1.344/jaar in 2025).
- Complexe techniek met hogere onderhouds- en reparatiekosten.
- Praktijkverbruik bij lege accu aanzienlijk hoger dan WLTP-cijfers.
- Beperkte bagageruimte door grote accu onder de vloer.
- Incidenteel meldingen van olieverbruik en timing chain-slijtage bij hoge kilometerstanden.
- Optionele luchtvering is duur in aanschaf en onderhoud.
Gedetailleerde analyse
Kenteken JRL-73-G is een bruine Mercedes-Benz E-klasse uit 2025 met een 1999cc 4-cilinder plug-in hybride benzinemotor, 4MATIC all-wheel drive, 9-traps automaat en AMG Line uitvoering. Deze luxe sedan uit de W214-serie combineert comfort, technologie en prestaties, maar vraagt als premium model ook om een kritische blik op onderhoud, waardebehoud en eventuele kinderziektes.
De Mercedes-Benz E 400 e 4MATIC (W214, modeljaar 2023) is uitgerust met een 2.0-liter M254-turbomotor (1999cc, 4-cilinder) in combinatie met een elektromotor, goed voor een systeemvermogen van 381 pk (280 kW) en 650 Nm koppel[1][2]. De motorcode is M254, een moderne benzinemotor met directe injectie, variabele kleptiming en een geïntegreerde startergenerator (ISG). Deze motor is relatief nieuw in de E-klasse, maar bouwt voort op de M264-serie met verbeterde betrouwbaarheid. Bekende problemen bij deze generatie zijn nog beperkt, maar bij eerdere M254-motoren (in andere modellen) zijn incidenteel meldingen van olieverbruik (yellow), timing chain-slijtage bij hoge kilometerstanden (orange), en turbo-issues (orange). Injectorproblemen zijn zeldzaam, maar kunnen bij verkeerde brandstofkwaliteit voorkomen (yellow). De hybride aandrijflijn is complex en vraagt om specialistisch onderhoud.
De 9G-TRONIC automaat is een beproefde, vloeiende en betrouwbare transmissie, maar bij hoge leeftijd of intensief gebruik kunnen versnellingsbakrevisies nodig zijn (orange). Onderhoudskosten zijn aanzienlijk: een kleine beurt kost circa €400, een grote beurt €800-€1.000 bij een Mercedes-dealer. APK is jaarlijks verplicht (€35-€50), maar bij deze jonge auto valt de eerste APK pas na 4 jaar. De 4MATIC all-wheel drive en optionele luchtvering (AIR BODY CONTROL, €1.900 extra) zorgen voor uitstekende wegligging en comfort, zelfs met zware 20-inch velgen[4].
Het WLTP-verbruik voor deze plug-in hybride is officieel circa 1,0 l/100km (elektrisch: ~100 km WLTP), maar in de praktijk ligt het benzineverbruik bij lege accu rond de 7-8 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de elektromotor[4]. De wegenbelasting in Nederland voor 185 pk (fiscaal vermogen) bedraagt in 2025 circa €1.344 per jaar (halfjaarlijks €672). De marktwaarde van een 2025 exemplaar ligt na 2 jaar rond de €65.000-€70.000, afhankelijk van uitvoering en kilometerstand. Het waardebehoud is redelijk voor een Duitse premium sedan, maar lager dan bij volledig elektrische modellen.
Deze bruine Mercedes-Benz E-klasse met kenteken JRL-73-G uit 2025 is een technologisch hoogstaande, comfortabele en krachtige executive sedan, geschikt voor zakelijk en particulier gebruik. De combinatie van hybride aandrijving, 4MATIC en AMG Line uitvoering biedt veel rijplezier en status, maar de complexe techniek en hoge onderhoudskosten vragen om een bewuste aankoop.
Deze bruine Mercedes-Benz E-klasse met kenteken JRL-73-G uit 2025 is een aantrekkelijke keuze voor wie waarde hecht aan comfort, prestaties en uitstraling, maar wees alert op onderhoudskosten, complexe techniek en eventuele kinderziektes bij deze relatief nieuwe generatie.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Mercedes-Benz E 400 e (JRL-73-G)
Wat is de APK status van JRL-73-G?
De APK van JRL-73-G is geldig tot maart 2029. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JRL-73-G een import auto?
Ja, JRL-73-G is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft JRL-73-G gehad?
JRL-73-G heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Mercedes-Benz E 400 e 4MATIC?
Het WLTP-verbruik is circa 1,0 l/100km, maar in de praktijk (bij lege accu) ligt het benzineverbruik rond de 7-8 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de elektromotor[4].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze auto?
Voor 185 pk (fiscaal vermogen) betaal je in 2025 circa €1.344 per jaar (halfjaarlijks €672).
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Een kleine beurt kost circa €400, een grote beurt €800-€1.000 bij een Mercedes-dealer. APK is jaarlijks verplicht (€35-€50), maar bij deze jonge auto valt de eerste APK pas na 4 jaar.
Hoeveel is de huidige marktwaarde van een 2025 exemplaar?
Na 2 jaar ligt de marktwaarde rond de €65.000-€70.000, afhankelijk van uitvoering en kilometerstand.
Zijn er bekende problemen met de motor of transmissie?
Incidenteel olieverbruik, timing chain-slijtage en turbo-problemen bij hoge kilometerstanden (motor). Bij de 9G-TRONIC automaat kunnen op termijn revisies nodig zijn.
Hoe lang is de elektrische actieradius?
De WLTP elektrische actieradius bedraagt tot circa 100 km, afhankelijk van rijstijl en weersomstandigheden.
Mogelijke gebreken
Olieverbruik
Incidenteel olieverbruik bij hoge kilometerstanden.
Herkenningspunten:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen.
Timing chain-slijtage
Slijtage van de distributieketting bij intensief gebruik of slecht onderhoud.
Herkenningspunten:
Ratelen, motorstoring.
Turbo-problemen
Incidenteel problemen met de turbo bij hoge belasting.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling.
Versnellingsbakrevisie
Bij hoge leeftijd of intensief gebruik kan revisie van de 9G-TRONIC automaat nodig zijn.
Herkenningspunten:
Schakelproblemen, schokken.
Elektronica-storingen
Incidenteel softwarematige storingen in het hybride systeem.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, verminderde prestaties.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2025) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 2245 kg. Dat is 87% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere Mercedes-Benz E 400 e exemplaren
| Voertuig | Registratie |
|---|---|