Kenteken check JRT-11-L

APK geldig tot jan 2030 - 1 eigenaar - 2.514 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-130272
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
JRT-11-L
Merk voertuig
VW
VW logo
Uitvoering
Tayron 1.5 eHybrid OPF
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken JRT-11-L: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Groen
Type brandstof
Elektriciteit
VW Tayron 1.5 eHybrid OPF 2026

Betrouwbaarheid VW Tayron 1.5 eHybrid OPF (2026) – Kenteken JRT-11-L

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
24

Waardebehoud VW Tayron 1.5 eHybrid OPF (2026) – Kenteken JRT-11-L

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud VW Tayron 1.5 eHybrid OPF (2026) – Kenteken JRT-11-L

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
59

Veiligheid VW Tayron 1.5 eHybrid OPF (2026) – Kenteken JRT-11-L

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties VW Tayron 1.5 eHybrid OPF (2026) – Kenteken JRT-11-L

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
81

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 48.000 - € 59.000
Nieuwprijs
€ 55.107
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
1402 dagen
Eigenaren
1 eigenaar
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
DUC
Vergelijkbare kentekens
59 voertuigen
Keren opgezocht
178 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Tayron 1.5 eHybrid OPF komen een aantal specifieke details naar voren. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1938 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 271 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 299 / kwartaal
Zeeland ca. € 291 / kwartaal
Utrecht ca. € 285 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 279 / kwartaal
Gelderland ca. € 294 / kwartaal
Limburg ca. € 288 / kwartaal
Overijssel ca. € 296 / kwartaal
Flevoland ca. € 291 / kwartaal
Drenthe ca. € 299 / kwartaal
Friesland ca. € 302 / kwartaal
Groningen ca. € 305 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Ruim en flexibel interieur met optionele derde zitrij
  • Moderne veiligheids- en rijhulpsystemen standaard
  • Efficiënte mild hybrid techniek met lage CO2-uitstoot
  • Goede wegligging en comfort voor dagelijks gebruik
  • Aantrekkelijk design en verlichting (o.a. IQ.LIGHT HD matrix)
  • Betrouwbare DSG-automaat bij goed onderhoud

Minpunten

  • Relatief hoge nieuwprijs voor een voorwielaandrijvende SUV
  • Beperkte trekkracht en dynamiek t.o.v. 2.0 TSI of PHEV-varianten
  • Geen vierwielaandrijving beschikbaar bij deze uitvoering
  • Matig waardebehoud door sterke concurrentie van elektrische modellen
  • Onderhoud en reparaties bij de dealer kunnen prijzig zijn
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan de WLTP-cijfers

Volledige analyse

Kenteken JRT-11-L is een groene Volkswagen Tayron uit 2026 met een 1498cc motor, automaat en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV is nieuw geprijsd op €58.374 en biedt een aantrekkelijk pakket aan comfort, technologie en ruimte voor het Nederlandse gezin. In dit rapport vind je een diepgaande analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen.

## Motor & Technische Specificaties De Volkswagen Tayron 1.5 eTSI Life Edition (2026) is uitgerust met een 1.5 TSI evo2 viercilinder benzinemotor met 48V mild hybrid ondersteuning, goed voor 110 kW (150 pk) en een koppel van 250 Nm[6][8]. De motorcode voor deze 1498cc motor is **EA211 evo2**. Deze motor is ontwikkeld voor efficiëntie en soepele prestaties in de dagelijkse praktijk. De automaat is een 7-traps DSG (Direct Shift Gearbox), een beproefde transmissie in het Volkswagen-gamma. ### Bekende Problemen - **Timing chain (distributieketting):** Geen meldingen van structurele problemen bij deze generatie, maar oudere EA211-motoren hadden soms kettingproblemen. Houd het geluid in de gaten bij hoog oplopen (categorie: **yellow** – licht, preventief controleren)[8]. - **Turbo:** Geen specifieke meldingen van turbo-defecten bij deze motor in de Tayron. Wel geldt: turbo’s zijn altijd een aandachtspunt bij kleine downsizing-motoren (categorie: **yellow** – preventief onderhoud)[8]. - **Injectoren:** Geen bekende problemen gemeld voor deze motor in de Tayron (categorie: **green** – geen issues bekend). - **Olieverbruik:** Geen structurele meldingen van excessief olieverbruik bij deze motor in de Tayron (categorie: **green** – geen issues bekend)[8]. ### Transmissie De 7-traps DSG-automaat is betrouwbaar, maar kent bij oudere modellen soms problemen met schokken of haperen bij lage snelheden. Voor deze generatie zijn nog geen grote problemen gemeld, maar regelmatig onderhoud (olie verversen) is essentieel. Onderhoudskosten voor de DSG: circa €200-€300 per 60.000 km voor olie en filter. Reparaties kunnen duur uitvallen bij defecten (categorie: **yellow** – preventief onderhoud)[8].

## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat zorgt voor vlotte schakelingen en past goed bij het karakter van de 1.5 eTSI. De voorwielaandrijving maakt de auto lichtvoetig en zuinig, maar minder geschikt voor zware trek- of offroadtoepassingen. De Tayron biedt een comfortabele zit, ruim interieur en moderne assistentiesystemen zoals lane keeping, automatische noodrem en vermoeidheidsherkenning[1].

## Praktische Kosten ### Verbruik - **WLTP:** 5,7–6,0 l/100 km (afhankelijk van banden en uitvoering)[10]. - **Praktijk:** Reken op 6,5–7,5 l/100 km in de dagelijkse mix, afhankelijk van rijstijl en gebruik[2]. ### Wegenbelasting Voor een benzineauto van 110 pk in Nederland betaal je in 2025 circa **€88 per maand** (€1.056 per jaar). ### Onderhoudskosten - **APK:** €35–€45 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200–€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en dealer. - **Reparaties:** Geen structurele problemen bekend, maar incidentele kosten (remmen, banden, accu) kunnen oplopen. Budget €500–€1.000 per jaar voor onverwachte kosten. ### Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van €58.374 is aan de hoge kant voor een voorwielaandrijvende midi-SUV. Na 3 jaar verwacht je een restwaarde van circa 50–55% (€29.000–€32.000), afhankelijk van kilometerstand en staat. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment, mede door de sterke concurrentie van elektrische en hybride modellen.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - Ruim en flexibel interieur met optionele derde zitrij[5][6]. - Moderne veiligheids- en rijhulpsystemen standaard[1]. - Efficiënte mild hybrid techniek met lage CO2-uitstoot[2][8]. - Goede wegligging en comfort voor dagelijks gebruik[1]. - Aantrekkelijk design en verlichting (o.a. IQ.LIGHT HD matrix)[4][5]. - Betrouwbare DSG-automaat bij goed onderhoud[8]. **Nadelen** - Relatief hoge nieuwprijs voor een voorwielaandrijvende SUV[5][7]. - Beperkte trekkracht en dynamiek t.o.v. 2.0 TSI of PHEV-varianten[1][2]. - Geen vierwielaandrijving beschikbaar bij deze uitvoering. - Matig waardebehoud door sterke concurrentie van elektrische modellen. - Onderhoud en reparaties bij de dealer kunnen prijzig zijn. - Praktijkverbruik ligt hoger dan de WLTP-cijfers[2].

Deze groene Volkswagen Tayron met kenteken JRT-11-L uit 2026 is een ruim opgezette, comfortabele en veilige gezins-SUV met een efficiënte mild hybrid benzinemotor. De auto biedt veel standaarduitrusting en is geschikt voor dagelijks woon-werkverkeer. Let op het relatief hoge verbruik in de praktijk, de beperkte dynamiek en het gemiddelde waardebehoud. Bij goed onderhoud is de betrouwbaarheid van motor en transmissie goed, maar blijf alert op preventief onderhoud aan de DSG-automaat en de turbo. Voor wie ruimte, comfort en moderne techniek zoekt in een betaalbare midi-SUV, is de Tayron 1.5 eTSI Life Edition een overweging waard – mits de prijs-kwaliteitverhouding past bij je wensen.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Traffic Jam Assistant
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Kruispunt assistentie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Parkeerassistent
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €800
Precrash-systeem Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €960
Trailer Assist Pakket

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
13 januari 2026
JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 januari 2026
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

Voertuigfoto's

VW Tayron 1.5 eHybrid OPF 2026 – Afbeelding 1
januari 2026

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 15-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 13-01-2029

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code DUC
Aandrijftype Elektriciteit
Slagvolume 1498 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 150 pk (110 kW)
Maximaal koppel 350 Nm
Aangedreven wielen N.v.t.
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Groen
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,79 m
Breedte excl. spiegels 1,85 m
Hoogte 1,67 m
Wielafstand 2,79 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 8,6 s
Max. snelheid 210 km/u
Gecombineerd verbruik 0,4 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd Niet beschikbaar
Brandstof Elektriciteit
Tankvolume N.v.t.

Vragen over VW Tayron 1.5 eHybrid OPF (JRT-11-L)

Wat is de APK status van JRT-11-L?

De APK van JRT-11-L is geldig tot januari 2030. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JRT-11-L een import auto?

Nee, JRT-11-L is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft JRT-11-L gehad?

JRT-11-L heeft 1 eigenaar gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Tayron 1.5 eTSI Life Edition?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is 5,7–6,0 l/100 km[2][10].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 110 pk betaal je in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200–€400 per jaar voor onderhoud, €35–€45 voor APK en €500–€1.000 voor onverwachte reparaties.

Hoe betrouwbaar is de 1.5 eTSI-motor?

De motor is betrouwbaar bij goed onderhoud. Geen structurele problemen bekend, maar blijf alert op preventief onderhoud aan de turbo en distributieketting[8].

Is de DSG-automaat betrouwbaar?

Ja, bij goed onderhoud is de DSG-automaat betrouwbaar. Incidenteel kunnen schokken of haperingen optreden, vooral bij oudere exemplaren[8].

Hoeveel is de auto nog waard na 3 jaar?

Na 3 jaar verwacht je een restwaarde van circa 50–55% van de nieuwprijs, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Veel voorkomende klachten

Gering risico
Motor

Timing chain (distributieketting)

Geen structurele problemen bekend, maar oudere EA211-motoren hadden soms kettingproblemen. Preventief controleren bij onderhoud.

Symptomen:

Tikgeluid bij koude motor, oplopend toerental

Gering risico
Motor

Turbo

Geen specifieke meldingen, maar turbo’s zijn altijd een aandachtspunt bij kleine downsizing-motoren.

Symptomen:

Verminderde prestaties, rook uit uitlaat

Gering risico
Transmissie

DSG-automaat

Geen grote problemen bekend bij deze generatie, maar oudere DSG’s hadden soms schokken of haperen bij lage snelheden.

Symptomen:

Schokken, haperen, vertraging in schakelen

Gering risico
Elektronica

Elektronica (infotainment)

Incidenteel meldingen van bevriezen of trage reactie van het systeem.

Symptomen:

Bevriezen scherm, trage reactie

Let op
Onderhoud

Onderhoudskosten

Onderhoud en reparaties bij de dealer kunnen prijzig zijn.

Symptomen:

Hoge facturen bij onderhoudsbeurten

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2026) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1938 kg. Dat is 62% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

VW Tayron 1.5 eHybrid OPF in Nederland

Auto Nummerplaat