Kenteken check JSZ-42-L

APK geldig tot jan 2028 - 1+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-025091
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
JSZ-42-L
Fabrikant
VW
VW logo
Model
up! 1.0 BMT
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JSZ-42-L: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2019

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2019) – Kenteken JSZ-42-L

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
80

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2019) – Kenteken JSZ-42-L

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2019) – Kenteken JSZ-42-L

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
90

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2019) – Kenteken JSZ-42-L

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2019) – Kenteken JSZ-42-L

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 9.000 - € 11.000
Oorspronkelijke prijs
€ 16.495
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
594 dagen
Aantal eigenaren
1+ eigenaar
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
CHY
Soortgelijke auto's in NL
1630 voertuigen
Populariteit
257 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze VW up! 1.0 BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 934 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zeer zuinig in verbruik en lage vaste lasten (wegenbelasting, verzekering, onderhoud)
  • Compact, wendbaar en eenvoudig te parkeren – ideaal voor de stad
  • Betrouwbare motor en transmissie met weinig bekende problemen
  • Goede uitrusting in high up!-uitvoering (airco, elektrische ramen voor, centrale vergrendeling, Bluetooth, USB, 15-inch lichtmetalen velgen)
  • Redelijk waardebehoud voor een compacte hatchback
  • Lage aanschafprijs vergeleken met nieuwere modellen

Nadelen

  • Beperkte prestaties (0–100 km/u in 14,4 seconden, weinig vermogen voor snelweg)
  • Krap interieur en beperkte bagageruimte
  • Hard rijcomfort en relatief veel weg- en windgeluid
  • Geen cruise control of navigatie standaard
  • Achterramen zijn pop-out, niet elektrisch
  • Beperkte actieve veiligheid (geen lane assist, adaptive cruise of emergency brake)

Diepgaande beoordeling

Kenteken JSZ-42-L is een zwarte Volkswagen Up! uit 2019 met een 999cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire mini-hatchback, specifiek gericht op de Nederlandse markt. De Volkswagen Up! 1.0 BMT high up! uit 2016 is een compacte, zuinige en betaalbare stadsauto met een handgeschakelde vijfversnellingsbak en een 44 kW (60 pk) benzinemotor. De nieuwprijs bedroeg destijds €14.855. Hieronder vind je alle relevante informatie voor een weloverwogen aankoop.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De Volkswagen Up! 1.0 BMT high up! uit 2016 is uitgerust met een 999cc driecilinder benzinemotor, type EA211 MPI (Multi Point Injection), motorcode CHYA. Deze motor is bekend om zijn eenvoud, betrouwbaarheid en lage onderhoudskosten. De motor levert 44 kW (60 pk) bij 5000–6000 toeren en een koppel van 95 Nm bij 3000–4300 toeren[1]. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motoren hebben een kettingaandrijving, die over het algemeen betrouwbaar is. Problemen met de ketting zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud kan slijtage optreden (categorie: Motor, ernst: yellow)[1]. - **Turbo:** Deze specifieke 44 pk-variant heeft géén turbo. Problemen met turbocomponenten zijn dus niet van toepassing op deze uitvoering[1][2]. - **Injectoren:** Problemen met injectoren zijn niet structureel gemeld voor deze motor. Incidentele storingen kunnen voorkomen, maar zijn zeldzaam (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Het olieverbruik is over het algemeen laag bij deze motor. Incidenteel melden eigenaren licht verhoogd olieverbruik bij hoge kilometerstanden, maar dit is geen structureel probleem (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie** De handgeschakelde vijfversnellingsbak is robuust en kent weinig bekende defecten. Slijtage aan de koppeling kan optreden bij veel stadsgebruik of onervaren bestuurders, maar onderhoudskosten blijven laag. Vervanging van de koppeling (incl. arbeid) kost gemiddeld €400–€600, afhankelijk van de garage. Regelmatige olieverversing en inspectie van de versnellingsbak wordt aangeraden om problemen te voorkomen.

## Transmissie & Rijgedrag De vijfversnellingsbak is soepel en past goed bij het karakter van de auto. De Up! is licht (rond de 900 kg), waardoor de 60 pk voldoende is voor stadsverkeer en incidenteel snelweggebruik. De auto is wendbaar, eenvoudig te parkeren en biedt voldoende grip in bochten. Het rijcomfort is acceptabel voor de klasse, maar de vering is aan de harde kant en er is wat meer weg- en windgeluid dan bij grotere modellen[2].

## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP is niet beschikbaar voor deze uitvoering (WLTP werd pas later verplicht). Volgens de oude NEDC-norm ligt het verbruik rond de 4,3 l/100 km (ca. 1 op 23)[1]. - **Praktijk:** In de praktijk haal je gemiddeld 1 op 18–20 (5,0–5,5 l/100 km) bij gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden[2]. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 44 pk (44 kW) betaal je in Nederland in 2025 €48 per kwartaal wegenbelasting (€192 per jaar). Dit is gunstig vergeleken met zwaardere auto’s. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35–€50 per jaar (afhankelijk van garage). - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€250 per jaar bij een merkdealer, minder bij een onafhankelijke garage. - **Reparaties:** Geen structurele dure reparaties bekend. Incidentele kosten voor remmen, banden, accu en kleine elektronica zijn gebruikelijk. **Marktwaarde & Waardebehoud** De huidige marktwaarde (2025) voor een Volkswagen Up! 1.0 BMT high up! uit 2016 met gemiddeld kilometerstand en goede staat ligt tussen de €6.000 en €8.000, afhankelijk van uitvoering, onderhoudshistorie en kleur. Het waardebehoud is redelijk voor deze klasse, mede door de lage gebruikskosten en betrouwbaarheid.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in gebruik en lage vaste lasten** (wegenbelasting, verzekering, onderhoud)[2]. - **Compact en wendbaar:** Ideaal voor de stad, eenvoudig te parkeren[2]. - **Betrouwbare motor en transmissie** met weinig bekende problemen[1][2]. - **Goede uitrusting in high up!-uitvoering:** Airco, elektrische ramen voor, centrale vergrendeling, Bluetooth, USB, 15-inch lichtmetalen velgen[3]. - **Redelijk waardebehoud** voor een compacte hatchback. - **Lage aanschafprijs** vergeleken met nieuwere modellen. **Nadelen** - **Beperkte prestaties:** 0–100 km/u in 14,4 seconden, weinig vermogen voor snelweg[1][8]. - **Krap interieur:** Voor vier volwassenen is het beperkt, bagageruimte is klein (251 liter)[4]. - **Hard rijcomfort en veel weg- en windgeluid**[2]. - **Geen cruise control of navigatie standaard** (alleen optioneel). - **Achterramen zijn pop-out, geen elektrisch** (alleen voor)[4]. - **Beperkte actieve veiligheid:** Geen standaard lane assist, adaptive cruise of emergency brake.

Deze zwarte Volkswagen Up! met kenteken JSZ-42-L uit 2019 is een ideale keuze voor wie een zuinige, betrouwbare en betaalbare stadsauto zoekt. De lage vaste lasten, eenvoudige techniek en compacte afmetingen maken de Up! populair in Nederland. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie en controleer de auto op eventuele kleine mankementen. Voor dagelijks woon-werkverkeer en stadsgebruik is de Up! 1.0 BMT high up! een verstandige en voordelige keuze.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning €560
Elektrische ramen voor Pakket
Radio €360
Metallic lak €465

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
3 januari 2026
MRT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 maart 2019
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

2 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

Foto's

VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 1
VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 2
VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 3
VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 4
VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 5
VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 6
VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 7
VW up! 1.0 BMT 2019 – Afbeelding 8

+2

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 02-01-2027

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code CHY
Type motor Benzine
Motorinhoud 999 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Nee
Vermogen (kW) 60 pk (44 kW)
Max. koppel 95 Nm
Aandrijving Geen data
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Zwart
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 3,6 m
Breedte 1,65 m
Hoogte incl. dakrails 1,5 m
Wielbasis 2,41 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 14,4 s
Maximumsnelheid 162 km/u
Brandstofverbruik mix 4,1 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 96 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over VW up! 1.0 BMT (JSZ-42-L)

Wat is de APK status van JSZ-42-L?

De APK van JSZ-42-L is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JSZ-42-L een import auto?

Ja, JSZ-42-L is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JSZ-42-L gehad?

JSZ-42-L heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de Volkswagen Up! 1.0 BMT high up! in de praktijk?

In de praktijk haal je gemiddeld 1 op 18–20 (5,0–5,5 l/100 km) bij gemengd gebruik. Officieel (NEDC) is het verbruik 4,3 l/100 km (1 op 23)[1][2].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €150–€250 per jaar voor onderhoud bij een merkdealer, exclusief APK (€35–€50). Reparaties zijn over het algemeen beperkt en niet duur[2].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 44 pk in Nederland?

In 2025 betaal je €48 per kwartaal (€192 per jaar) wegenbelasting voor een benzineauto van 44 pk[1].

Wat is de actuele marktwaarde van een Up! 1.0 BMT high up! uit 2016?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €6.000 en €8.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de motor of versnellingsbak?

Geen structurele problemen. Incidenteel slijtage aan koppeling of distributieketting bij hoge kilometerstanden. De motor is betrouwbaar en eenvoudig[1][2].

Is de Up! geschikt voor lange ritten?

De Up! is vooral geschikt voor de stad en korte ritten. Op de snelweg is het vermogen beperkt en het comfort minder dan bij grotere auto’s[2].

Veelvoorkomende problemen

Laag
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud kan de distributieketting slijten, wat tot motorschade kan leiden.

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorstoring

Laag
Transmissie

Koppelingsslijtage

Veel stadsgebruik of onervaren bestuurders kunnen leiden tot vroegtijdige slijtage van de koppeling.

Herkenningspunten:

Pedaal voelt zwaarder, slippende koppeling

Laag
Elektronica

Elektronische storingen

Incidenteel melden eigenaren problemen met het centrale vergrendelingssysteem of elektrische ramen.

Herkenningspunten:

Ramen werken niet altijd, centrale vergrendeling hapert

Laag
Motor

Olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik bij hoge kilometerstanden, maar geen structureel probleem.

Herkenningspunten:

Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen

Laag
Chassis

Weg- en windgeluid

Relatief veel geluid in de cabine bij hogere snelheden.

Herkenningspunten:

Moeilijk gesprek voeren op snelweg

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 934 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde