Kenteken check JTH-03-B
APK geldig tot apr 2029 - 5+ eigenaars - 25.523 km (peildatum jan 2026)
Let op: 14 bevindingen voor JTH03B
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF (2025) – Kenteken JTH-03-B
Waardebehoud VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF (2025) – Kenteken JTH-03-B
Onderhoud VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF (2025) – Kenteken JTH-03-B
Veiligheid VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF (2025) – Kenteken JTH-03-B
Prestaties VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF (2025) – Kenteken JTH-03-B
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1338 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Sportieve uitstraling en rijgedrag dankzij R-Line uitrusting en 150 pk motor
- Ruim en flexibel interieur voor een mini-SUV
- Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen
- Goed verbruik voor het segment
- Sterk merk en redelijk waardebehoud
- Lage onderhoudskosten vergeleken met premium concurrenten
Nadelen
- Hogere aanschafprijs dan veel directe concurrenten
- Licht kunststof interieur op sommige plekken
- Beperkte bagageruimte vergeleken met grotere SUV’s
- DSG-automaat kan bij hoge kilometerstanden duurder in onderhoud zijn
- Turbo-lag merkbaar bij snel optrekken
- Hogere wegenbelasting dan zuinigere (hybride) alternatieven
Diepgaande beoordeling
Kenteken JTH-03-B is een zwarte Volkswagen T-Cross uit 2025 met een 1498cc motor, automaat en het sportieve R-Line Edition uitrustingsniveau. Deze mini-SUV combineert compacte afmetingen met een verrassend ruime interieur en moderne techniek, ideaal voor de Nederlandse stads- en snelwegrijder.
## Motor & Technische Specificaties De Volkswagen T-Cross 1.5 TSI R-Line Edition (2023) is uitgerust met de EA211 EVO 1.5 TSI motor, herkenbaar aan motorcode **DADA** of **DPCA** (afhankelijk van emissienorm en markt). Deze viercilinder benzinemotor levert 110 kW (150 pk) en 250 Nm koppel, gekoppeld aan een 7-traps DSG-automaat (DQ200) met voorwielaandrijving[1][3]. De motor is voorzien van turbocharging, directe injectie en een actieve cilinderuitschakeling (ACT) voor een lager verbruik. ### Bekende Problemen Motor - **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij intensief gebruik of onvoldoende onderhoud kan slijtage optreden. Geen structurele problemen gemeld, maar regelmatige controle is aanbevolen (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vaak gerelateerd aan olieverlies of verstopte oliekanalen. Geen breed gedocumenteerde issues (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Injectoren:** Geen specifieke problemen bekend voor deze motorvariant. Incidentele storingen zijn mogelijk, maar zeldzaam (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Olieverbruik:** De 1.5 TSI staat bekend om een laag olieverbruik bij normaal gebruik. Incidenteel meldingen van iets hoger verbruik bij sportief rijgedrag, maar geen structureel probleem (categorie: Motor, ernst: **yellow**).
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat (DQ200) biedt vlotte schakelingen en is geschikt voor zowel stadsverkeer als snelweg. DSG-boxen zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij hoge kilometerstanden gevoelig zijn voor slijtage aan de koppeling of mechatronische unit. Onderhoudskosten zijn relatief laag, maar een DSG-oliebeurt om de 60.000 km is essentieel. Geen breed gedocumenteerde problemen voor deze specifieke combinatie (categorie: Transmissie, ernst: **yellow**). Het rijgedrag is wendbaar en comfortabel, mede door het lichte gewicht en de compacte afmetingen. De T-Cross voelt ‘punchy’ aan bij lage toeren, maar kent een lichte turbo-lag bij plotseling accelereren[4].
## Praktische Zaken & Kosten ### Verbruik - **WLTP gecombineerd:** 5,5 l/100 km (ca. 1 op 18)[1]. - **Praktijkverbruik:** Afhankelijk van rijstijl en gebruik, ligt het reële verbruik tussen de 6,0 en 7,5 l/100 km (1 op 13–16), wat gebruikelijk is voor deze klasse. ### Wegenbelasting Voor een benzineauto van 110 kW (150 pk) betaal je in Nederland in 2025 **€88 per maand** (€1.056 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting (MRB). ### Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van de T-Cross 1.5 TSI R-Line Edition bedroeg in 2023 €44.618. De huidige occasionwaarde (oktober 2025) voor een exemplaar met gemiddeld gebruik en onderhoud ligt rond de **€28.000–€32.000**, afhankelijk van kilometerstand en staat. Het waardebehoud is redelijk voor een compacte SUV, mede door het sterke VW-merk en de gewilde uitrusting. ### Onderhoudskosten - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200–€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en dealer. - **Reparaties:** Geen structurele problemen bekend, incidentele kosten voor slijtageonderdelen (remmen, banden, ophanging). - **DSG-onderhoud:** Oliebeurt om de 60.000 km (ca. €200–€300).
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - Sportieve uitstraling en rijgedrag dankzij R-Line uitrusting en 150 pk motor[1][2]. - Ruim en flexibel interieur voor een mini-SUV (455 liter kofferbak, 1.281 liter met neergeklapte achterbank)[2]. - Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen (o.a. Travel Assist, Park Assist, digitale cockpit)[2][5]. - Goed verbruik voor het segment (WLTP 5,5 l/100 km)[1]. - Sterk merk en redelijk waardebehoud. - Lage onderhoudskosten vergeleken met premium concurrenten. **Nadelen** - Hogere aanschafprijs dan veel directe concurrenten. - Licht kunststof interieur op sommige plekken, ondanks verbeteringen in de facelift[8]. - Beperkte bagageruimte vergeleken met grotere SUV’s. - DSG-automaat kan bij hoge kilometerstanden duurder in onderhoud zijn dan een handgeschakelde versie. - Turbo-lag merkbaar bij snel optrekken[4]. - Hogere wegenbelasting dan zuinigere (hybride) alternatieven.
Deze zwarte Volkswagen T-Cross met kenteken JTH-03-B uit 2025 is een aantrekkelijke keuze voor wie een sportieve, compacte SUV zoekt met een moderne uitrusting en betrouwbare techniek. De 1.5 TSI motor en DSG-automaat combineren prestaties met redelijke zuinigheid, terwijl het interieur en de technologie aansluiten bij de wensen van de moderne autokoper. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en controleer de transmissie bij hoge kilometerstanden. Het waardebehoud is goed, maar de hogere wegenbelasting en aanschafprijs zijn aandachtspunten.
Uitrusting
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF (JTH-03-B)
Wat is de APK status van JTH-03-B?
De APK van JTH-03-B is geldig tot april 2029. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JTH-03-B een import auto?
Ja, JTH-03-B is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft JTH-03-B gehad?
JTH-03-B heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel pk heeft de Volkswagen T-Cross 1.5 TSI R-Line Edition?
Deze variant heeft 150 pk (110 kW)[1][3].
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het WLTP-verbruik is 5,5 l/100 km, in de praktijk ligt dit tussen de 6,0 en 7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl[1].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto van 110 kW (150 pk) betaal je in 2025 €88 per maand (€1.056 per jaar) aan MRB.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
APK: €35–€50, onderhoudsbeurt: €200–€400, DSG-oliebeurt om de 60.000 km: €200–€300.
Hoe groot is de kofferbak?
455 liter met de achterbank omhoog, 1.281 liter met de achterbank neer[2].
Zijn er bekende problemen met de motor of transmissie?
Geen structurele problemen, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage aan de distributieketting, turbo of DSG-kopeling voorkomen. Incidenteel elektronische storingen.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
Bij intensief gebruik of onvoldoende onderhoud kan de distributieketting slijten.
Herkenningspunten:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo-problemen
Incidenteel olieverlies of verstopte oliekanalen bij hoge kilometerstanden.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
DSG-kopeling slijtage
Bij hoge kilometerstanden kan de koppeling of mechatronische unit van de DSG verslijten.
Herkenningspunten:
Schokken, haperen bij schakelen
Elektronica/storingen
Incidenteel meldingen van software-updates of sensorstoringen.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, infotainment-problemen
Ophanging/ophangrubbers
Slijtage aan ophangrubbers bij intensief gebruik.
Herkenningspunten:
Rammelend geluid, minder comfort
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2025) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1338 kg. Dat is 12% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
VW T-Cross 1.5 TSI ACT OPF in Nederland
| Model | Kenteken |
|---|---|