Kenteken check JV-409-B

APK verlopen - 8 eigenaars - 126.137 km (peildatum jun 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-390223
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
JV-409-B
Fabrikant
VW
VW logo
Model
up! 1.0 BMT
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken JV-409-B: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2016

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken JV-409-B

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
55

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken JV-409-B

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
65

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken JV-409-B

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
86

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken JV-409-B

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
93

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2016) – Kenteken JV-409-B

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
66

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 9.000 - € 11.000
Oorspronkelijke prijs
€ 14.867
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
52 dagen
Aantal eigenaren
8+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
CHY
Soortgelijke auto's in NL
147 voertuigen
Populariteit
291 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze VW up! 1.0 BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 931 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Zeer zuinige 999cc 3-cilinder motor met BlueMotion technologie voor laag brandstofverbruik.
  • Compacte afmetingen ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
  • Automatische transmissie maakt rijden in de stad comfortabeler.
  • Relatief lage wegenbelasting dankzij 44 pk vermogen.
  • Degelijke bouwkwaliteit en betrouwbare motorcode (CHYA/CHYB).
  • Betaalbare onderhouds- en reparatiekosten in vergelijking met grotere modellen.

Nadelen

  • Automaat is een geautomatiseerde handbak, kan schokkerig en traag schakelen.
  • Mogelijke problemen met krukassensor en ontstekingscomponenten die misfires veroorzaken.
  • Koppeling van de automaat kan slijten en kostbaar zijn om te vervangen.
  • Injectoren kunnen na verloop van tijd problemen geven, wat dure reparaties kan betekenen.
  • Beperkte motorvermogen (44 pk) voor snelweggebruik en inhaalmanoeuvres.
  • Sommige elektronische storingen, zoals ABS-sensorproblemen, zijn gemeld bij oudere modellen.

Diepgaande beoordeling

Kenteken JV-409-B is een witte Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion uit 2016, uitgerust met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en een automatische transmissie. Deze compacte hatchback, nieuwprijs €13.442, is populair vanwege zijn zuinigheid en stadsrijcapaciteiten.

De 999cc motor in deze Volkswagen Up! is onderdeel van de EA211 motorfamilie, met een 3-cilinder configuratie en ongeveer 44 pk vermogen. De motorcode voor deze variant is vaak 'CHYA' of 'CHYB', specifiek voor de 1.0 MPI motor zonder turbo. Deze motor staat bekend om zijn degelijkheid, maar er zijn meldingen van problemen met de krukassensor en ontstekingscomponenten die misfires kunnen veroorzaken. Timing chain problemen zijn zeldzaam, maar sensorstoringen kunnen vergelijkbare symptomen geven zoals motorstoringslampje en vermogensverlies[1][2][6].

De automatische transmissie in deze Up! is een geautomatiseerde handgeschakelde versnellingsbak (ASG), geen traditionele automatische. Dit systeem kan soms traag reageren en schakelt wat schokkerig, vooral bij snelle acceleraties. Bekende defecten zijn onder meer slijtage aan de koppeling en problemen met de mechatronica. Onderhoudskosten kunnen oplopen bij vervanging van de koppeling, wat bij oudere modellen vaker voorkomt. Regelmatig onderhoud en tijdig olie verversen verlengen de levensduur van de transmissie[6][7].

De wegenbelasting voor deze 44 pk sterke Volkswagen Up! ligt in Nederland rond de €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine servicebeurten en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €400 en €600. Reparaties aan injectoren of sensoren kunnen incidenteel enkele honderden euro's kosten. Brandstofverbruik in de praktijk ligt rond 1 op 18 tot 1 op 20, iets hoger dan de WLTP-norm van circa 1 op 22, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion met automaat en bouwjaar rond 2011 is het belangrijk om te controleren op storingscodes gerelateerd aan de krukassensor en ontsteking. Vraag naar onderhoudshistorie van de transmissie en controleer op schokkerig schakelen. Let op slijtage aan koppeling en eventuele elektronische storingen. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt tussen €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Een proefrit en diagnose met een OBD-scanner worden sterk aanbevolen.

Deze witte Volkswagen Up! met kenteken JV-409-B uit 2016 is een zuinige en compacte stadsauto met een betrouwbare 999cc motor en een geautomatiseerde handgeschakelde automaat. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals sensorstoringen en transmissiegedrag, biedt deze auto een goede balans tussen gebruiksgemak en lage gebruikskosten voor Nederlandse autokopers.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Remassistent Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Radio €360
Navigatie €390
Lichtmetalen velgen €630
Leer €795
Metallic lak €465

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 juni 2025
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,319 km geregistreerd

XXX,319 km
INFO
17 maart 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,300 km geregistreerd

XXX,300 km
INFO
19 februari 2024
JUN 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 juni 2016
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

8 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

1 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

31 juli 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

Foto's

VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 1
februari 2024
VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 2
februari 2024
VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 3
februari 2024
VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 4
februari 2024
VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 5
februari 2024
VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 6
februari 2024
VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 7
februari 2024
VW up! 1.0 BMT 2016 – Afbeelding 8
februari 2024

+17

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 08-05-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code CHY
Type motor Benzine
Motorinhoud 999 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Krachtbron 60 pk (44 kW)
Max. koppel 95 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Wit
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 3,54 m
Breedte 1,65 m
Hoogte incl. dakrails 1,49 m
Wielbasis 2,41 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 435 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 15,3 s
Maximumsnelheid 161 km/u
Brandstofverbruik mix 4,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 93 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over VW up! 1.0 BMT (JV-409-B)

Wat is de APK status van JV-409-B?

De APK van JV-409-B is verlopen op 08-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is JV-409-B een import auto?

Nee, JV-409-B is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft JV-409-B gehad?

JV-409-B heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 999cc motor in deze Volkswagen Up!?

De motorcode is meestal CHYA of CHYB, onderdeel van de EA211 motorfamilie, een 3-cilinder 999cc benzinemotor zonder turbo.

Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?

Ja, de automaat is een geautomatiseerde handbak die soms traag en schokkerig schakelt. Slijtage aan de koppeling komt voor en kan kostbaar zijn om te repareren.

Hoe is het brandstofverbruik in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt rond 1 op 18 tot 1 op 20, iets hoger dan de WLTP-norm van circa 1 op 22, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €400 en €600, inclusief APK, service en kleine reparaties. Grotere reparaties zoals injectoren of sensoren kunnen extra kosten veroorzaken.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een 44 pk sterke Volkswagen Up! ligt de wegenbelasting in Nederland rond de €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van deze Volkswagen Up! uit 2011?

Een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand wordt momenteel gewaardeerd tussen €4.000 en €6.000.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Krukassensor defect

De krukassensor kan falen, wat leidt tot motorstoringslampje, vermogensverlies en slechte acceleratie.

Kenmerken:

Check engine lampje, motor hapert, verminderde respons.

Aandacht vereist
Motor

Injectorproblemen

Slechte brandstofinjectie door defecte injectoren veroorzaakt motormisfires en verhoogd brandstofverbruik.

Kenmerken:

Motor schokt, verhoogd verbruik, onregelmatige loop.

Laag
Transmissie

Schokkerige automaat (ASG)

De geautomatiseerde handbak schakelt traag en kan schokken geven, vooral bij snelle acceleraties.

Kenmerken:

Schokkerig schakelen, vertraagde respons bij gas geven.

Kritiek
Transmissie

Slijtage koppeling automaat

De koppeling in de automatische transmissie slijt na verloop van tijd, wat leidt tot slippen en schakelproblemen.

Kenmerken:

Koppeling slippen, moeilijk schakelen, vreemde geluiden.

Laag
Elektronica

ABS-sensor storingen

ABS-sensoren kunnen defect raken, wat leidt tot ABS- en ESP-waarschuwingslampjes.

Kenmerken:

ABS/ESP lampje brandt, mogelijk verminderde remondersteuning.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 931 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde