Kenteken check JXG-72-S
APK geldig tot feb 2028 - 2+ eigenaars
Let op: 9 bevindingen voor JXG72S
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW X3 xDrive20i (2022) – Kenteken JXG-72-S
Waardebehoud BMW X3 xDrive20i (2022) – Kenteken JXG-72-S
Onderhoud BMW X3 xDrive20i (2022) – Kenteken JXG-72-S
Veiligheid BMW X3 xDrive20i (2022) – Kenteken JXG-72-S
Prestaties BMW X3 xDrive20i (2022) – Kenteken JXG-72-S
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW X3 xDrive20i komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1875 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Complete High Executive uitvoering met veel standaard opties
- Krachtige en zuinige 2.0-liter benzinemotor (B48B20)
- Soepele en betrouwbare 8-traps automaat
- Uitstekende wegligging en comfortabel rijgedrag
- Ruim en praktisch interieur met hoge zitpositie
- Goed waardebehoud in de middenklasse
Aandachtspunten
- Hogere onderhoudskosten dan Aziatische of Franse concurrenten
- Praktijkverbruik kan tegenvallen bij sportief rijden
- Dure opties en accessoires bij nieuwprijs
- Beperkte actieradus vergeleken met plug-in hybrides/EV’s
- Minder scherpe leaseprijzen dan sommige concurrenten
- Elektronica kan gevoelig zijn voor storingen
Gedetailleerde analyse
Kenteken JXG-72-S is een zwarte BMW X3 xDrive20i High Executive uit 2022 met een 1998cc 4-cilinder benzinemotor en 8-traps automaat. Deze luxe SUV combineert Duitse degelijkheid met een hoog comfortniveau en moderne technologie. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze populaire middenklasser.
De BMW X3 xDrive20i High Executive (2022) is uitgerust met de B48B20-motor, een 2.0-liter TwinPower Turbo 4-cilinder benzinemotor met een vermogen van 135 kW (184 pk) en 300 Nm koppel[3][6]. Deze motorcode is bekend om zijn efficiëntie en soepele koppelopbouw. De compressieverhouding bedraagt 11:1 en het blok is onder-square (bore x stroke: 82 x 94,6 mm)[6]. De motor is gekoppeld aan een 8-traps Steptronic automaat en voorzien van all-wheel drive (xDrive)[3][6]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij eerdere BMW 4-cilinders (N20/N26) kwam slijtage van de ketting voor, maar bij de B48-motor zijn hierover nauwelijks meldingen van ernstige problemen. Toch blijft periodieke controle aanbevolen (categorie: motor, ernst: yellow). - **Turbo:** De turbo van de B48 is betrouwbaar, maar bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud kunnen lekkages of lagerschade optreden (categorie: motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen verstoppingen voorkomen (categorie: motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Het olieverbruik van de B48-motor is over het algemeen laag, maar bij hoge kilometers of onregelmatig onderhoud kan dit toenemen (categorie: motor, ernst: yellow).
De 8-traps Steptronic automaat is een van de betrouwbaarste automatische transmissies in zijn klasse. Onderhoud bestaat uit periodieke olieverversing (ca. elke 60.000 km). Defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometers kunnen versnellingsbakproblemen (schakelgedrag, schokken) voorkomen (categorie: transmissie, ernst: yellow). Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een premium automaat.
**Verbruik:** - **WLTP:** Officieel verbruik is circa 7,5–8,0 l/100km (afhankelijk van uitvoering en bandenmaat)[3]. - **Praktijk:** In de dagelijkse rit ligt het verbruik vaak tussen de 8,5 en 10,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto met 135 kW (184 pk) betaal je in Nederland in 2025 circa €1.284 per jaar (tariefklasse 12, afhankelijk van gewicht en CO2-uitstoot). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 per jaar. - **Onderhoud (service):** €300–€600 per jaar bij een BMW-dealer, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. Onafhankelijke garage: €200–€400. - **Reparaties:** Geen structurele problemen, maar incidentele kosten voor remmen, banden en kleine elektronica kunnen oplopen tot €500–€1.000 per jaar bij hoge kilometers. **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs van de High Executive uitvoering lag rond de €84.466. Na 4 jaar (2025) ligt de actuele marktwaarde tussen de €35.000 en €45.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en opties. BMW’s behouden over het algemeen hun waarde goed in de middenklasse, maar de X3 xDrive20i staat onder druk door de opkomst van elektrische concurrenten.
**Voordelen:** - Zeer complete uitvoering (High Executive) met luxe afwerking en veel standaard opties. - Krachtige en zuinige 2.0-liter benzinemotor met soepele automaat[3][6]. - Uitstekende wegligging en comfortabel rijgedrag, typisch BMW. - Ruime en praktische SUV met hoge zitpositie en grote kofferbak. - Moderne veiligheids- en rijhulpsystemen (o.a. lane assist, adaptive cruise control). - Goed waardebehoud in vergelijking met concurrenten. **Nadelen:** - Hogere onderhoudskosten dan Aziatische of Franse concurrenten. - Praktijkverbruik kan tegenvallen bij sportief rijden. - Opties en accessoires zijn prijzig bij aanschaf nieuw. - Beperkte actieradus vergeleken met plug-in hybrides of elektrische SUV’s. - Minder scherpe leaseprijzen dan sommige concurrenten. - Elektronica kan gevoelig zijn voor storingen (infotainment, sensoren).
Deze zwarte BMW X3 met kenteken JXG-72-S uit 2022 is een zeer complete, luxe SUV met een betrouwbare benzinemotor en moderne technologie. De auto biedt veel rijplezier, comfort en praktijk, maar vraagt wel om consequent onderhoud. De marktwaarde is goed, maar de concurrentie uit de elektrische hoek groeit snel. Voor de Nederlandse koper die waarde hecht aan merk, rijplezier en uitrusting, blijft de X3 xDrive20i High Executive een sterke keuze.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Foto's
+2
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over BMW X3 xDrive20i (JXG-72-S)
Wat is de APK status van JXG-72-S?
De APK van JXG-72-S is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JXG-72-S een import auto?
Ja, JXG-72-S is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft JXG-72-S gehad?
JXG-72-S heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het officiële WLTP-verbruik van de BMW X3 xDrive20i?
Circa 7,5–8,0 l/100km, afhankelijk van uitvoering en bandenmaat[3].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een BMW X3 xDrive20i (135 kW) in Nederland?
Ongeveer €1.284 per jaar (tariefklasse 12, 2025).
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
APK: €35–€50; service: €300–€600 (dealer) of €200–€400 (onafhankelijk); incidentele reparaties: €500–€1.000 bij hoge kilometers.
Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?
Zeer betrouwbaar, incidenteel schakelproblemen bij hoge kilometers (ernst: yellow).
Wat is de actuele marktwaarde van een BMW X3 xDrive20i High Executive uit 2021?
Tussen de €35.000 en €45.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Zijn er bekende motorproblemen met de B48B20?
Geen structurele problemen, wel incidenteel olieverbruik, turbo- of injectorproblemen bij slecht onderhoud (ernst: yellow/orange).
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting)
Bij hoge kilometers of onregelmatig onderhoud kan slijtage optreden
Kenmerken:
Geluid, motorstoring
Turbo lekkage/lagers
Incidenteel bij intensief gebruik of slecht onderhoud
Kenmerken:
Vermogensverlies, olieverlies
Injector verstopping
Bij slechte brandstofkwaliteit
Kenmerken:
Onregelmatig stationair, vermogensverlies
Olieverbruik
Toename bij hoge kilometers of onregelmatig onderhoud
Kenmerken:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Elektronica/storingen
Incidenteel problemen met infotainment of sensoren
Kenmerken:
Foutmeldingen, uitval systemen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1875 kg. Dat is 56% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere BMW X3 xDrive20i exemplaren
| Voertuig | Registratie |
|---|---|