Kenteken check JXJ-45-S

APK geldig tot mrt 2028 - 2+ eigenaars - 31.046 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-884042
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
JXJ-45-S
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Scénic TCe 140 GPF
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JXJ-45-S: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Brandstoftype
Benzine
Renault Scénic TCe 140 GPF 2020

Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken JXJ-45-S

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
40

Waardebehoud Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken JXJ-45-S

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken JXJ-45-S

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken JXJ-45-S

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken JXJ-45-S

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 21.000 - € 26.000
Adviesprijs nieuw
€ 37.154
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
716 dagen
Eigenaarhistorie
2+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5H B4
Vergelijkbare voertuigen in NL
5 voertuigen
Keren opgezocht
674 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Scénic TCe 140 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1528 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • **Praktische ruimte**: De Renault Scénic biedt veel ruimte voor passagiers en bagage.
  • **Comfort**: De auto is comfortabel voor lange ritten dankzij de goede zitplaatsen en uitgebreide veiligheidsfuncties.
  • **Brandstofefficiëntie**: Hoewel de praktische verbruikscijfers variëren, is de auto relatief zuinig voor een MPV.
  • **Styling**: De crossover-look geeft de Scénic een moderne uitstraling.
  • **Veiligheid**: De auto is voorzien van geavanceerde veiligheidsfuncties zoals Active Emergency Braking en Lane Keeping Assist[6].

Waar je op moet letten

  • **Onderhoudskosten**: Hoewel gemiddeld, kunnen de kosten voor reparaties en onderhoud oplopen als er problemen optreden.
  • **Transmissieproblemen**: Er zijn meldingen van problemen met de dual-clutch transmissie in andere modellen.
  • **Brandstofverbruik**: Praktische verbruikscijfers kunnen hoger liggen dan de WLTP-waarden.
  • **Beperkte opties**: De keuze aan motoren en transmissies is beperkt.
  • **Waardebehoud**: De restwaarde na vijf jaar is gemiddeld.

Volledige analyse

Kenteken JXJ-45-S is een blauwe Renault Scénic uit 2020 met een 1332cc motor. Deze MPV is voorzien van een 1.3 TCe benzinemotor met een vermogen van 103 kW (140 pk) en een automatische transmissie. De nieuwprijs van deze auto was €37.882.

De 1.3 TCe motor is een viercilinder benzinemotor met een cilinderinhoud van 1330 cc. Deze motor is gekoppeld aan een automatische transmissie en levert een maximum vermogen van 103 kW (140 pk) bij 5000 rpm en een maximum koppel van 240 Nm bij 1600 rpm[9].

De automatische transmissie van de Renault Scénic is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn enkele meldingen van problemen met de dual-clutch transmissie in andere modellen. Het is belangrijk om regelmatig onderhoud uit te voeren om defecten te voorkomen.

De praktische verbruikscijfers van de Renault Scénic 1.3 TCe liggen vaak hoger dan de WLTP-waarden, die variëren van 5,5 tot 6,6 liter per 100 km[1]. De onderhoudskosten zijn gemiddeld, met een jaarlijkse APK en service die ongeveer €500 tot €700 kosten. De wegenbelasting voor een auto met 103 pk in Nederland bedraagt ongeveer €120 per jaar.

De huidige marktwaarde van de Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2020 ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Het waardebehoud is redelijk, maar de auto heeft een gemiddelde restwaarde na vijf jaar.

Deze blauwe Renault Scénic met kenteken JXJ-45-S uit 2020 is een praktische MPV met een goede balans tussen comfort en prestaties. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van mogelijke problemen met de timing chain en transmissie.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Noodremassistentie
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €634

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 maart 2026
NOV 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 november 2020
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

12 maart 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

Afbeeldingen

Renault Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 1
februari 2026

+-7

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Niet verzekerd
Verzekeringsstatus: Onverzekerd
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 12-03-2027

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H B4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1332 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 140 pk (103 kW)
Trekkracht 240 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,41 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Voertuighoogte 1,65 m
Afstand tussen assen 2,73 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,6 s
Max. snelheid 201 km/u
Verbruik gecombineerd 5,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 155 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Scénic TCe 140 GPF (JXJ-45-S)

Wat is de APK status van JXJ-45-S?

De APK van JXJ-45-S is geldig tot maart 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JXJ-45-S een import auto?

Ja, JXJ-45-S is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft JXJ-45-S gehad?

JXJ-45-S heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1332cc motor?

De motorcode voor de 1.3 TCe motor is niet specifiek gedocumenteerd, maar het is een viercilinder benzinemotor met een cilinderinhoud van 1330 cc[9].

Wat is het praktische brandstofverbruik van de Renault Scénic 1.3 TCe?

Het praktische brandstofverbruik ligt vaak hoger dan de WLTP-waarden van 5,5 tot 6,6 liter per 100 km[1].

Hoeveel kost de wegenbelasting voor een auto met 103 pk in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met 103 pk in Nederland bedraagt ongeveer €120 per jaar.

Wat is de huidige marktwaarde van de Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2020?

De huidige marktwaarde ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor de Renault Scénic?

De onderhoudskosten, inclusief APK en service, liggen ongeveer tussen de €500 en €700 per jaar.

Welke veiligheidsfuncties heeft de Renault Scénic?

De auto is voorzien van geavanceerde veiligheidsfuncties zoals Active Emergency Braking en Lane Keeping Assist[6].

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timing Chain

Er zijn meldingen van problemen met de timing chain in sommige Renault modellen, hoewel dit niet specifiek voor de 1.3 TCe is gedocumenteerd.

Signalen:

Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.

Matig risico
Motor

Turbo

Turbo problemen zijn zeldzaam, maar kunnen voorkomen.

Signalen:

Verlies van vermogen of rook uit de uitlaat.

Laag risico
Motor

Injectoren

Er zijn geen specifieke meldingen over problemen met injectoren in deze motor.

Signalen:

Verlies van vermogen of slecht brandstofverbruik.

Matig risico
Motor

Olieverbruik

Er zijn enkele meldingen van olieverbruik in sommige Renault modellen.

Signalen:

Lage oliepeil.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1528 kg. Dat is 27% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde