Kenteken check JZ-611-F

APK geldig tot mrt 2027 - 8 eigenaars - 136.355 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-635840
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
JZ-611-F
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Kadjar ENERGY TCe 130
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken JZ-611-F: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Brandstoftype
Benzine
Renault Kadjar ENERGY TCe 130 2016

Betrouwbaarheid Renault Kadjar ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken JZ-611-F

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
98

Waardebehoud Renault Kadjar ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken JZ-611-F

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
65

Onderhoud Renault Kadjar ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken JZ-611-F

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
68

Veiligheid Renault Kadjar ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken JZ-611-F

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Kadjar ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken JZ-611-F

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 16.000 - € 20.000
Nieuwprijs
€ 34.975
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
381 dagen
Eigenaarhistorie
8+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H5F F4
Vergelijkbare kentekens
599 voertuigen
Keren opgezocht
232 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Kadjar ENERGY TCe 130 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1448 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig in gebruik: officieel WLTP-verbruik rond 5,5–6,0 l/100km, praktijkverbruik 6,5–7,5 l/100km[5].
  • Comfortabele en ruime midi-SUV met hoge instap en veel praktische ruimte.
  • Redelijk waardebehoud vergeleken met directe concurrenten[5].
  • Goede uitrusting in Extase-uitvoering: navigatie, climate control, parkeersensoren, lederen stuur.
  • Lage wegenbelasting door lage CO2-uitstoot (126 g/km, €48 per kwartaal in 2025).
  • Betrouwbare en bekende motorfamilie (ook gebruikt door Daimler/Mercedes)[1].

Minpunten

  • Matige trekkracht bij lage toeren; motor moet vaak ‘gewerkt’ worden voor voldoende vermogen.
  • Bekende aandachtspunten bij motor (timingketting, turbo) en automaat (software, schokken).
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan officiële cijfers, vooral bij veel stadsgebruik[5].
  • Interieurkwaliteit voelt wat basic aan vergeleken met Duitse concurrenten.
  • Beperkte trekcapaciteit (ongeremd 750 kg, geremd 1500 kg).
  • APK en onderhoud kunnen duurder uitvallen bij gebrek aan onderhoudshistorie.

Uitgebreide analyse

Kenteken JZ-611-F is een zwarte Renault Kadjar uit 2016 met een 1198cc benzinemotor en automaat. Dit rapport geeft een volledig beeld van deze midi-SUV, met aandacht voor technische details, bekende problemen, verbruik, marktwaarde, onderhoudskosten en Nederlandse fiscale aspecten.

De Renault Kadjar 1.2 TCe Extase (2016) met kenteken JZ-611-F is uitgerust met een 1.2-liter viercilinder turbomotor (1198cc, motorcode H5Ft 408). Deze motor levert 96 kW (130 pk) en 205 Nm koppel, en is gekoppeld aan een automaat (EDC, Efficient Dual Clutch)[2][6][8]. De motor is ontwikkeld in samenwerking met Daimler en heeft een compacte cilinderkop met een ‘Delta’-ontwerp[1].

De automaat in deze Kadjar is een 6-traps EDC (Efficient Dual Clutch), bekend van andere Renault-modellen. Deze transmissie staat bekend om vloeiende schakelingen en een sportief karakter, maar heeft in het verleden soms last gehad van softwareproblemen en schokkerig gedrag bij lage snelheden. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk voor een lange levensduur.

De zwarte Renault Kadjar met kenteken JZ-611-F uit 2016 is een praktische midi-SUV met een ruime kofferbak (472 liter) en een comfortabel interieur. De nieuwprijs bedroeg €34.590. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar uit 2015 met gemiddeld gebruik ligt rond de €10.000–€12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand. Het waardebehoud is redelijk: na 10 jaar blijft circa 30–35% van de nieuwprijs over, wat vergelijkbaar is met concurrenten als de Nissan Qashqai[5].

Deze zwarte Renault Kadjar met kenteken JZ-611-F uit 2016 is een aantrekkelijke keuze voor wie een betaalbare, zuinige en praktische midi-SUV zoekt. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie, met name de timingketting, turbo en automaat. Een proefrit en APK-check zijn aan te raden.

Deze zwarte Renault Kadjar met kenteken JZ-611-F uit 2016 is een solide, zuinige en praktische midi-SUV met een comfortabel interieur en redelijk waardebehoud. Let bij aankoop op bekende technische aandachtspunten en onderhoudshistorie voor een zorgeloos bezit.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Noodremassistentie
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Parkeerassistent
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Metallic lak €650

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 januari 2026
FEB 2023

Kilometerstand

XXX,601 km geregistreerd

XXX,601 km
INFO
11 februari 2023
JAN 2020

Kilometerstand

XXX,914 km geregistreerd

XXX,914 km
INFO
20 januari 2020
AUG 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 augustus 2016
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

30 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

13 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

APK keuring details: De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, De stofhoes van de stuurinrichting is beschadigd en sluit niet goed af

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld, Afgedekt onderdeel niet beoordeeld

18 maart 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

Voertuigfoto's

Renault Kadjar ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 1
januari 2026

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 29-03-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5F F4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1197 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 131 pk (96 kW)
Maximaal koppel 205 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,45 m
Totale breedte 1,84 m
Hoogte 1,6 m
Afstand tussen assen 2,65 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 547 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,7 s
Topsnelheid begrensd 192 km/u
Gecombineerd verbruik 5,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 132 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Kadjar ENERGY TCe 130 (JZ-611-F)

Wat is de APK status van JZ-611-F?

De APK van JZ-611-F is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JZ-611-F een import auto?

Nee, JZ-611-F is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft JZ-611-F gehad?

JZ-611-F heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het officiële en praktische verbruik van de Renault Kadjar 1.2 TCe Extase?

Officieel (WLTP) verbruik is circa 5,5–6,0 l/100km. In de praktijk ligt dit vaak op 6,5–7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[5].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een Renault Kadjar 1.2 TCe (96 kW/130 pk) bedraagt in 2025 circa €48 per kwartaal, vanwege een CO2-uitstoot van 126 g/km.

Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?

Let op tijdige vervanging van de timingketting, regelmatige olieverversing, controle van de turbo en software-updates voor de automaat.

Hoeveel kost een grote beurt aan deze auto?

Een grote beurt bij een Renault-dealer kost gemiddeld €350–€450, afhankelijk van de werkplaats en eventuele extra onderdelen.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Kadjar 1.2 TCe Extase uit 2015?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €10.000 en €12.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Hoe betrouwbaar is de automaat in deze Kadjar?

De EDC-automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan schokkerig gedrag vertonen bij lage snelheden. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Timingketting slijtage

Vroegtijdige slijtage van de timingketting, vooral bij onregelmatig onderhoud of olie van mindere kwaliteit.

Symptomen:

Ratelen bij koude start, motorstoringen.

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Turbolader kan defect raken, vaak door olievervuiling of gebrek aan onderhoud.

Symptomen:

Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat.

Laag risico
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defect aan injectoren, vooral bij langdurig stadsgebruik of slechte brandstofkwaliteit.

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring.

Laag risico
Transmissie

Automaat (EDC) schokken/software

Schokkerig schakelgedrag, vooral bij lage snelheden. Soms software-updates nodig.

Symptomen:

Schokken bij optrekken/afremmen, storing in dashboard.

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren vertonen (licht) olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden.

Symptomen:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen nodig.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1448 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Kadjar ENERGY TCe 130 in Nederland

Auto Nummerplaat