Kenteken check K-055-DF

APK geldig tot nov 2026 - 3 eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-819929
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
K-055-DF
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Captur TCe 130 GPF
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken K-055-DF: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Captur TCe 130 GPF 2020

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken K-055-DF

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
27

Waardebehoud Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken K-055-DF

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken K-055-DF

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
64

Veiligheid Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken K-055-DF

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Captur TCe 130 GPF (2020) – Kenteken K-055-DF

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 18.000 - € 22.000
Catalogusprijs
€ 29.190
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
258 dagen
Aantal op naam
3 eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5H B4
Aantal in Nederland
48 voertuigen
Aantal keren bekeken
187 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur TCe 130 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1309 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Moderne 1.3 TCe 130 pk motor met goede prestaties en relatief laag verbruik
  • Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
  • Compact en wendbaar mini-SUV, geschikt voor stadsverkeer en langere ritten
  • Redelijk complete uitrusting in de Intens uitvoering
  • Goede marktwaarde en waardebehoud voor zijn segment
  • Relatief lage wegenbelasting door 96 pk motor

Aandachtspunten

  • Mogelijke problemen met distributieketting bij onvoldoende onderhoud
  • Sporadische turbo- en injectorproblemen gemeld
  • Automatische EDC-transmissie kent vaker storingen, handbak is betrouwbaarder maar koppeling kan slijten
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Elektronische storingen zoals reset van boordcomputer kunnen voorkomen
  • Onderhoud en reparaties kunnen bij niet-erkende garages prijzig zijn

Gedetailleerde analyse

Kenteken K-055-DF is een grijze Renault Captur 1.3 TCe 130 Intens uit 2020 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor die 96 pk levert. Deze handgeschakelde mini-SUV werd nieuw geleverd voor €27.020 en is populair vanwege zijn compacte formaat en moderne techniek.

De 1330cc motor in deze Renault Captur is een 1.3 TCe viercilinder, motorcode vaak aangeduid als H5Ht, ontwikkeld in samenwerking met Mercedes. Deze motor levert 130 pk (96 kW) en staat bekend om zijn relatief soepele prestaties en zuinigheid. Bekende motorproblemen zijn onder meer rammelende distributiekettingen die kunnen leiden tot dure reparaties als ze niet tijdig worden aangepakt. Verder zijn er meldingen van hoog olieverbruik bij oudere motorvarianten, maar bij deze 1.3 TCe is dat minder frequent. Turbo- en injectorproblemen komen sporadisch voor, maar zijn niet wijdverbreid bij dit modeljaar.

De handgeschakelde transmissie van de Renault Captur 1.3 TCe 130 Intens is over het algemeen betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van defecten aan de handbak zelf, wat deze transmissie een solide keuze maakt ten opzichte van de automatische EDC-bak die vaker problemen geeft. Onderhoudskosten voor de handgeschakelde versnellingsbak zijn relatief laag, met reguliere olie- en keuringen. Wel kunnen bij intensief gebruik slijtage aan koppeling en synchronisatieringen optreden, wat reparaties kan vereisen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 96 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Reparaties aan motor en transmissie zijn zeldzaam maar kunnen kostbaar zijn als ze voorkomen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.3 TCe 130 Intens uit 2020 met kenteken K-055-DF is het belangrijk om te controleren of de distributieketting geen rammelgeluiden maakt en of het onderhoudsboekje compleet is. Let ook op software-updates die olieverbruik en transmissieproblemen kunnen verminderen. De handgeschakelde versie is betrouwbaarder dan de automatische EDC-versie. Controleer de staat van de koppeling en vraag naar eventuele eerdere reparaties. De marktwaarde ligt momenteel rond €15.000 tot €18.000 voor goed onderhouden exemplaren met gemiddelde kilometerstand.

Deze grijze Renault Captur met kenteken K-055-DF uit 2020 is een compacte, zuinige en praktisch ingestelde mini-SUV met een betrouwbare 1.3 TCe motor en handgeschakelde transmissie. Hoewel er enkele aandachtspunten zijn zoals distributieketting en mogelijke software-updates, biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties, comfort en onderhoudskosten voor Nederlandse autokopers.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant Pakket
Bochtverlichting Pakket
Regensensor Pakket
Lane Change Assistant €244
Smartphone Draadloos opladen €146
Metallic lak €487

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
4 maart 2026
NOV 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 november 2020
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

8 oktober 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

Beeldmateriaal

Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 1
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 2
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 3
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 4
Renault Captur TCe 130 GPF 2020 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 25-11-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5H B4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1333 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 131 pk (96 kW)
Draaimoment 240 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,23 m
Voertuigbreedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,58 m
Asafstand 2,64 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 10,6 s
Topsnelheid 195 km/u
Gemiddeld verbruik 5,0 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 141 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Captur TCe 130 GPF (K-055-DF)

Wat is de APK status van K-055-DF?

De APK van K-055-DF is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is K-055-DF een import auto?

Nee, K-055-DF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft K-055-DF gehad?

K-055-DF heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe 130 motor in de Renault Captur 2019?

De motorcode is meestal H5Ht, een 1.3-liter viercilinder turbomotor ontwikkeld in samenwerking met Mercedes.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting van deze motor?

Ja, de distributieketting kan rammelen en vroegtijdig slijten, wat kan leiden tot dure reparaties als het niet tijdig wordt verholpen.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar en kent weinig defecten, met lagere onderhoudskosten dan de automatische EDC-bak.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur 1.3 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €600 en €900, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt in Nederland ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting rammelen

De distributieketting kan vroegtijdig slijten en rammelende geluiden veroorzaken, wat kan leiden tot dure reparaties als het niet tijdig wordt verholpen.

Kenmerken:

Rammelend geluid bij koude start, motor loopt onregelmatig

Belangrijk
Motor

Olieverbruik en motorolieproblemen

Sommige motoren vertonen hoog olieverbruik door foutieve aansturing van de oliepomp, vaak opgelost met software-update.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat

Urgent
Transmissie

Problemen met automatische EDC-transmissie

Automatische versnellingsbakken kunnen defect raken door softwareproblemen of mechanische slijtage, wat leidt tot dure reparaties of vervanging.

Kenmerken:

Waarschuwing 'controleer transmissie', schakelproblemen

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen en reset van boordcomputer

Boordcomputer kan zichzelf resetten, waardoor instellingen en verbruiksgegevens verdwijnen.

Kenmerken:

Plotselinge taalwisselingen, verlies van dagteller en verbruiksweergave

Belangrijk
Chassis

ABS-sensor problemen

ABS-sensoren kunnen vervuilen of defect raken, wat ABS-waarschuwingen veroorzaakt.

Kenmerken:

ABS-lampje brandt, verminderde remondersteuning

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1309 kg. Dat is 9% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur TCe 130 GPF modellen

Voertuig Registratie