Kenteken check K-524-VH

APK geldig tot feb 2027 - 4+ eigenaars - 104.848 km (peildatum aug 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-292098
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
K-524-VH
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur ENERGY TCe 90
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken K-524-VH: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Bruin
Brandstoftype
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2015) – Kenteken K-524-VH

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
45

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2015) – Kenteken K-524-VH

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2015) – Kenteken K-524-VH

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
86

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2015) – Kenteken K-524-VH

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 90 (2015) – Kenteken K-524-VH

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 10.000 - € 12.000
Nieuwprijs
€ 21.176
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
344 dagen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H4B A4
Vergelijkbare voertuigen in NL
103 voertuigen
Keren opgezocht
148 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 90 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1181 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Compacte en zuinige 898cc turbomotor met 66 pk, geschikt voor stadsverkeer en lichte snelwegkilometers
  • Handgeschakelde 5-versnellingsbak biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten
  • Ruime en praktische cabine voor een mini-SUV met flexibel bagageruimteconcept
  • Relatief lage wegenbelasting in Nederland dankzij het vermogen van 66 pk
  • Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik, circa 5,5-6,0 l/100 km in de praktijk
  • Degelijke veiligheidsuitrusting en moderne infotainmentopties voor modeljaar 2013

Minpunten

  • Bekende problemen met de timing chain kunnen leiden tot dure reparaties als deze niet tijdig wordt gecontroleerd
  • Turbo kan bij onvoldoende onderhoud olie gaan lekken of minder efficiënt worden
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot vermogensverlies en verhoogd brandstofverbruik
  • Handbak kan slijtage vertonen aan koppeling en synchronisatieringen bij intensief gebruik
  • Beperkte achterbankruimte voor drie volwassenen, middenzitplaats is smal
  • Laag vermogen (66 pk) kan bij vollast en heuvelachtig terrein als krap worden ervaren

Uitgebreide analyse

Kenteken K-524-VH is een bruine Renault Captur 0.9 TCe Expression uit 2015 met een compacte 898cc 3-cilinder benzinemotor die 66 pk levert. Deze mini-SUV met handgeschakelde transmissie en voorwielaandrijving was nieuw verkrijgbaar vanaf circa €23.222 en biedt een praktische en zuinige rijervaring.

De 898cc motor in deze Renault Captur draagt de motorcode H4B of Energy TCe 90, een 3-cilinder turbobenzinemotor die 66 kW (90 pk) levert bij 5250 tpm en 135 Nm koppel bij 2500 tpm. Deze motor is bekend om zijn compacte formaat en relatief zuinig brandstofverbruik. De motor maakt gebruik van directe injectie en turbo, wat zorgt voor een goede balans tussen prestaties en efficiëntie. De motor accelereert de Captur in ongeveer 12,4 seconden van 0 naar 100 km/h[1][7].

De handgeschakelde 5-versnellingsbak van deze Captur is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan de koppeling en synchronisatieringen. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar onderhoud zoals tijdige olie verversen is cruciaal om slijtage te beperken. Reparatiekosten voor transmissieproblemen kunnen variëren van enkele honderden tot meer dan duizend euro, afhankelijk van de aard van het defect. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en relatief lage onderhoudskosten vergeleken met automatische transmissies.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,4 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 66 pk sterke benzinemotor bedraagt in Nederland circa €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Olieverversingen en remmen zijn reguliere kostenposten, terwijl grotere reparaties zoals turbo of injectoren minder frequent voorkomen maar prijzig kunnen zijn.

Bij aankoop van een Renault Captur 0.9 TCe Expression met kenteken K-524-VH uit 2015 is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en of de distributieketting (timing chain) in goede staat is, aangezien deze motor een ketting gebruikt die bij slijtage problemen kan geven. Controleer ook op eventuele turbo-olielekkages en de staat van de injectoren. Een proefrit is aan te raden om de handbak soepelheid te testen. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt anno 2025 rond de €7.000 tot €9.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.

Deze bruine Renault Captur met kenteken K-524-VH uit 2015 is een compacte, zuinige en praktische mini-SUV met een betrouwbare 898cc 3-cilinder turbomotor. Met een handgeschakelde transmissie en relatief lage onderhoudskosten is het een aantrekkelijke keuze voor stads- en licht buitenstedelijk gebruik. Let bij aankoop op bekende aandachtspunten zoals de distributieketting en turbo om onaangename verrassingen te voorkomen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Airconditioning Pakket
Radio Pakket
Metallic lak €490

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
20 februari 2026
MEI 2022

Kilometerstand

XXX,983 km geregistreerd

XXX,983 km
INFO
26 mei 2022
JUL 2015

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
14 juli 2015
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

12 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

13 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

Afbeeldingen

Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 1
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 2
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 3
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 4
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 5
oktober 2024
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 6
juli 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 7
juli 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2015 – Afbeelding 8
juli 2025

+2

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 20-02-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4B A4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 898 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 90 pk (66 kW)
Maximaal koppel 140 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Bruin
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,12 m
Totale breedte 1,78 m
Voertuighoogte 1,57 m
Afstand tussen assen 2,61 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading 570 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 13,1 s
Topsnelheid begrensd 171 km/u
Verbruik gecombineerd 5,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 114 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 90 (K-524-VH)

Wat is de APK status van K-524-VH?

De APK van K-524-VH is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is K-524-VH een import auto?

Ja, K-524-VH is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft K-524-VH gehad?

K-524-VH heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 898cc motor in de Renault Captur 2013?

De motorcode van de 898cc 3-cilinder turbomotor in de Renault Captur 2013 is meestal H4B of Energy TCe 90.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain is over het algemeen duurzaam, maar kan bij hoge kilometerstanden uitrekken en problemen veroorzaken als deze niet tijdig wordt gecontroleerd of vervangen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur 0.9 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,0-5,4 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen de €500 en €800.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een 66 pk sterke benzineauto zoals deze Renault Captur bedraagt de wegenbelasting ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?

De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen bij intensief gebruik.

Wat is de huidige marktwaarde van deze Renault Captur uit 2013?

De marktwaarde ligt anno 2025 tussen de €7.000 en €9.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en algemene staat.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Timing chain slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorstoringen of zelfs motorschade.

Signalen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Matig risico
Motor

Turbo olie lekkage

De turbo kan olie gaan lekken door versleten afdichtingen, wat leidt tot rookontwikkeling en vermogensverlies.

Signalen:

Blauwe rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik, verminderde motorprestaties.

Matig risico
Motor

Verstopte brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit of lange stilstand, wat resulteert in onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan bij intensief stadsverkeer en verkeerd schakelen sneller slijten, wat leidt tot slippen en moeilijk schakelen.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen infotainment

Soms kunnen storingen optreden in het Media Nav systeem, zoals vastlopen of connectiviteitsproblemen.

Signalen:

Bevroren scherm, geen Bluetooth verbinding, herstarten noodzakelijk.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1181 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur ENERGY TCe 90 exemplaren

Auto Nummerplaat