Kenteken check K-789-RH

APK verlopen - 3 eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-261629
Gegenereerd op 15 mei 2026

Kerninfo

Registratie
K-789-RH
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane Grandtour BLUE dCi 115
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken K-789-RH: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Diesel
Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 2021

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 (2021) – Kenteken K-789-RH

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
16

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 (2021) – Kenteken K-789-RH

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 (2021) – Kenteken K-789-RH

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
67

Veiligheid Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 (2021) – Kenteken K-789-RH

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
78

Prestaties Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 (2021) – Kenteken K-789-RH

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 18.000 - € 22.000
Catalogusprijs
€ 36.875
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
67 dagen verlopen
Aantal op naam
3 eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
K9K U8
Soortgelijke auto's in NL
20 voertuigen
Aantal keren bekeken
407 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1475 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 399 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 441 / kwartaal
Zeeland ca. € 428 / kwartaal
Utrecht ca. € 420 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 412 / kwartaal
Gelderland ca. € 433 / kwartaal
Limburg ca. € 424 / kwartaal
Overijssel ca. € 437 / kwartaal
Flevoland ca. € 428 / kwartaal
Drenthe ca. € 441 / kwartaal
Friesland ca. € 445 / kwartaal
Groningen ca. € 449 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Ruime kofferbak van 394 tot 1.288 liter
  • Comfortabele rijervaring dankzij de MacPherson voor- en torsiebalk achterophanging
  • Lage brandstofkosten met een gemiddeld verbruik van 4.2 liter per 100 km
  • Goede uitrusting met moderne technologieën zoals een 8.7-inch touchscreen
  • Voldoende beenruimte achterin ondanks lage zitplaatsen

Aandachtspunten

  • Mogelijke problemen met de timing chain en turbo
  • Transmissieproblemen zoals onregelmatige schakelpatronen
  • Relatief laag vermogen van de motor
  • Olieverbruik kan soms een probleem zijn
  • De centrale zitplaats achterin is minder comfortabel

Gedetailleerde analyse

Kenteken K-789-RH is een grijze Renault Mégane Estate uit 2021 met een 1461cc motor. Deze auto is een combinatie van stijl en functionaliteit, ideaal voor dagelijkse ritten en lange reizen. In dit rapport zullen we de specificaties, bekende problemen en de huidige marktwaarde van deze auto bespreken.

De Renault Mégane Estate 1.5 Blue dCi Business Edition One uit 2020 is uitgerust met een 1461cc dieselmotor die 85 pk levert. De motorcode voor deze motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een 1.5-liter Blue dCi motor met een turbo en 2 kleppen per cilinder[6]. Bekende problemen met deze motor zijn onder andere timing chain issues, turbo problemen, en soms olieverbruik[8].

De auto is uitgerust met een automatische transmissie, specifiek de EDC (Dual Clutch) versnellingsbak. Bekende defecten aan deze transmissie zijn onder andere problemen met de koppeling en soms onregelmatige schakelpatronen. Onderhoudskosten voor de transmissie kunnen variëren, maar regelmatige service is essentieel om problemen te voorkomen[1][6].

Het brandstofverbruik van de Renault Mégane Estate 1.5 Blue dCi is volgens de WLTP-normen ongeveer 4.2 liter per 100 km in gemengd gebruik. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €20.000 tot €25.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand[7].

De Renault Mégane Estate biedt een goede balans tussen ruimte, comfort en brandstofefficiëntie. Voordelen zijn onder andere de ruime kofferbak, comfortabele rijervaring en lage brandstofkosten. Nadelen zijn de mogelijke problemen met de timing chain en transmissie, evenals het relatief lage vermogen van de motor.

Deze grijze Renault Mégane Estate met kenteken K-789-RH uit 2021 is een praktische keuze voor wie een betrouwbare en zuinige auto zoekt. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke technische problemen en regelmatig onderhoud plannen.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Parkeerassistent Pakket
eCall Pakket
Leer €1490
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 januari 2026
FEB 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 februari 2021
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

17 december 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 06

19 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Dekkingsstatus: Geen WA-dekking
Gecontroleerd op: 15-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Keuringsstatus: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 11-02-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code K9K U8
Motortype Diesel
Cilinderinhoud 1461 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 116 pk (85 kW)
Draaimoment 260 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,45 m
Asafstand 2,71 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 11,1 s
Topsnelheid 193 km/u
Brandstofverbruik mix 4,0 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 120 g/km
Energiebron Diesel
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane Grandtour BLUE dCi 115 (K-789-RH)

Wat is de APK status van K-789-RH?

De APK van K-789-RH is verlopen op 11-02-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is K-789-RH een import auto?

Nee, K-789-RH is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft K-789-RH gehad?

K-789-RH heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1461cc motor?

De exacte motorcode is niet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een 1.5-liter Blue dCi motor.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Mégane Estate 1.5 Blue dCi?

Het gemiddelde verbruik is ongeveer 4.2 liter per 100 km.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €20.000 tot €25.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de bekende problemen met de automatische transmissie?

Problemen met de koppeling en onregelmatige schakelpatronen zijn bekend.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 85 pk dieselauto in Nederland?

De wegenbelasting voor een dieselauto van 85 pk in Nederland hangt af van de provincie en de MRB (Motorrijtuigenbelasting). Gemiddeld betaal je ongeveer €200 tot €300 per jaar.

Wat is de onderhoudsbeurt voor de Renault Mégane Estate?

Regelmatige servicebeurten zijn essentieel, met een aanbevolen interval van ongeveer 15.000 tot 30.000 km, afhankelijk van de rijomstandigheden.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing Chain Problemen

Er zijn meldingen van problemen met de timing chain, wat kan leiden tot ernstige motorschade.

Herkenningspunten:

Onregelmatige motorloop, lawaai

Belangrijk
Motor

Turbo Problemen

Turbo's kunnen falen, wat leidt tot verminderde prestaties en brandstofefficiëntie.

Herkenningspunten:

Verminderde trekkracht, rook uit de uitlaat

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Sommige eigenaren melden een verhoogd olieverbruik.

Herkenningspunten:

Lage oliedruk, rook uit de uitlaat

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1475 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde